Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemethchek19

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ideírok hátha ti tudtok segíteni a problémámban.

    A gépem durván 10-ből 5-ször úgy indul, hogy előjön a "Windows hiba utáni helyreállítás". "Választhatok, hogy indítási javítási indítása(ajánlott)" vagy "normál módú indítás". [link]

    A dolog teljesen random, néha így indul, néha meg normálisan. A win leállításakor, nem lehet észrevenni, hogy történne valami hiba. Frissen telepített OS (1-2 hetes, de már a legelső napokban is csinálta a hibát), alig van pár program rajta. Az alaplap oldalán lévő driverek nagy részét feltelepítettem.

    Ha csak szimplán újraindítom a gépet, akkor sosem jön elő a gond. Leállítás után jön csak elő a probléma, ha bekapcsolom a gépet, de akkor se mindig. Tehát teljesen random jön elő.

    Az SSD 2 partícióra van bontva. Egyiken van a Windows.

    Konfig:

    OS: Win 7 Pro x64
    Ház: Corsair 200R
    CPU: Intel i5-4590
    Alaplap: Gigabyte H97M-D3H
    CPU cooler: Deepcool Gammax 300
    HDD: WD RED 1TB
    SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb
    Ram: Corsair 2*8gb ddr3l Vengeance Lp red 1600 Mhz cl9
    Táp: Super Flower 450W SF-450P14HE
    Optikai meghajtó: LG GH24NSD1RBBB SATA
    Wifi: TP-Link TL-WN822N

    Ismerős valakinek a probléma? Van rá valami megoldás? Tudtok abban segíteni, hogy lehet feltárni a hiba okát? Ha valami fontos infót kihagytam a gépemről, szóljatok!

    Előre is köszönöm!

  • nemethchek19

    aktív tag

    Néha mikor bekapcsolom a gépet bootoláskor a windows betöltése közben (még mielőtt bejelentkezne), előjön a kékhalál.

    Ezt írja ki: "A számítógép problémát észlelt, ezért újraindul. Újraindítjuk önnek a rendszert"
    alatta: "További részletekért keressen rá később az interneten a következő hibára: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (Ntfs.sys)"

    Újra is indul a rendszer és utána már belép a windowsba.

    Újraindításnál sosem jön elő a hiba. Ha kikapcsolom gépet leállítással és közvetlenül be is kapcsolom akkor se jön elő. Csak akkor csinálja, ha több órát állt kikapcsolva.

    OS: Win 10 Pro x64

  • nemethchek19

    aktív tag

    válasz nemethchek19 #30754 üzenetére

    Ma reggel ugyanez a probléma fogadott, mikor bekapcsoltam a gépet, csak most a hiba megnevezése más volt:

    "További részletekért keressen rá később az interneten a következő hibára: Bad_Pool_Header"

    Valakinek valami ötlete, hogy mik ezek a hiba üzenetek bekapcsoláskor és hogy merre érdemes keresni a megoldást?

  • nemethchek19

    aktív tag

    válasz Repsol600 #30757 üzenetére

    Ez a konfiguráció 1 hónapja lett vásárolva kb. Tehát viszonylag új. Próbálok leírni mindent ami hirtelen eszembe jut és segítség lehet. Hogy miket tapasztaltam, milyen a konfiguráció, milyen beállításokba nyúltam bele, stb. Ami lemaradt és fontos infó lehet számotokra jelezzétek és utána nézek.

    Először a Win 7 pro x64-et raktam fel. Ott is jelentkezett hiba bekapcsoláskor, ugyanilyen időközönként, ugyanúgy csak akkor, ha több ideig kikapcsolva volt a gép. Tehát újraindításkor vagy ha kikapcsolás után egyből visszakapcsoltam, akkor nem. Viszont! Win 7 alatt másképp jött elő a hibaüzenet, szóval nem tudom van e összefüggés a win 10-es hiba és a win 7 alatt jelentkezett boot hiba között. Win 7 alatt bootoláskor a fekete képernyő jött elő hibaként, pontosabban a „Windows hiba utáni helyreállítás” és akkor lehetett választani, hogy „Az indítási javítás indítása (ajánlott)” vagy „Windows normál módú indítása”. Ha rámentem a normál módú indításra akkor bejött a Windows és ment minden normálisan. Lehet ugyanaz a probléma csak a 2 op.rendszer máshogy kezelte. Pár hete raktam fel a Win 10-et.

    Konfig:
    CPU: i5-4590
    Ház: Corsair Carbide 200r
    Alaplap: Gigabyte H97M-D3H
    Ram: Corsair 2x8GB DDR3L 1600MHz Vengeance LP Red memória
    Cpu Cooler: Deepcool Gammax 300
    HDD: Western Digital Red 1TB
    SSD: Samsung 250Gb 850 Evo
    Táp: Super Flower 450W SF-450P14HE
    Monitor: LG LG 22MP57VQ-P (HDMI-re csatlakoztatva)
    Optikai meghajtó: LG GH24NSD1RBBB

    Alaplapi USB-re ezek vannak folyamatosan csatlakoztatva:
    Wifi: TP-Link TL-WN822N
    Bill: Gigabyte GK-K6150
    Egér: Genius GM 04003A
    Hangkártya: Focusrite Scarlett 2i2 usb 2.0
    MIDI kontroller 1: Korg nanokontrol 2
    Midi kontroller 2: Novation launchkey mini

    Bios-t nem frissítettem az alaplapon.
    Bios adatok:
    Bios version: F5
    Bios Date: 10/22/2014
    Bios ID: 8A06AG03

    A szükséges drivereket a windows update rakta fel automatikusan. Manuálisan csak a kontrollerekhez és a focusrite hangkártyához tartozó drivereket telepítettem. Miután ez megtörtént én a szolgáltatásokban letiltottam a windows update-et. Ez volt 1-2 hete. Most bementem megnézni a szolgáltatásokat, és azt látom, hogy fut az Windows Update, és „Kézi”-re van állítva az indítás típusa. Ezt mondjuk most nem teljesen értem, hogyan történhetett. Én nem tudok róla, hogy visszakapcsoltam volna. Tuti hogy előtte működött a letiltás, mert ha rámentem a Windows updatre a Gépházban akkor ezt írta mindig ki:
    „Nem sikerült telepíteni a frissítéseket, de később újból próbálkozunk. Ha nem szűnik meg a hiba, és megoldást keresne az interneten vagy az ügyfélszolgálathoz szeretne fordulni segítségért, a hibakódnak ((0x80070422)) hasznát veheti”
    Az, hogy most be van kapcsolva, számomra is egy érdekes anomália. Most megint letiltottam, meglátjuk később mi lesz.

    Az SSD két partícióra van osztva, az egyiken van a windows rendszer. Az SSD-hez felraktam a Samsung Magician segédprogramot ami automatikusan indul a Windows-al. A program szerint alméletileg a legfrissebb Firmware van rajta.

    Biosban az ERP funkciót nem rég bekapcsoltam, mert zavart, hogy a gép kikapcsolása után nem áram alatt tartotta a hangkártyát meg a kontrollereket. Így most már azokat is áramtalanítja a leállítás után pár másodperccel. Egyébként Az ERP mikor ki volt kapcsolva (default-on ki volt kapcsolva a bios-ban), akkor is jelentkezett a boot hiba.

    A hiba leírása mindig különbözik mikor előjön a kékhalál a WIN 10-nél. Ezek voltak eddig, amiket feljegyeztem:
    • „System thread exception not handled”
    • „Kernel security check failure”
    • „Bad_Pool_Header”
    • „SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (Ntfs.sys)"

    Volt amikor bootoláskor nem jött elő a kékhalál, csak próbált betölteni a Win 10. Előjött a kis win 10 logo ablak alatta meg pörgött a töltés, de nem történt semmi. Ilyenkor resetelnem kellett. Utána jó lett.

    Volt olyan példa is, hogy bootolás közben fekete lett a képernyő és nem történt semmi és nem írt ki semmit, egyszer csak magától újraindult, bootolt és belépett a Win-be.

    Egyszer nagyon megörültem, hogy nem jött elő semmi hiba, vígan belépett a Win 10-be pedig egész éjszaka kikapcsolva állt gép. Egyszer csak a Win betöltődése után pár másodperc múlva előjött megint egy kékhalál hibaüzenet.

    Ha véletlen sikerült hibaüzenet nélkül bekapcsolnom a gépet, akkor meg nem volt internetkapcsolat. Ha újra indítom a gépet akkor már van net. Néha az is elég volt ilyenkor, hogy kihúztam a Wifi stick-et az usb-ből és visszadugtam. De általában hiba üzenettel kapcsol be a gép, olyankor mivel újraindul magától van mindig wifi. Nem tudom ennek köze e lehet e az ERP bekapcsolásához.

    Ha egyszer bebootol a Windows akkor utána nem szokott előjönni kékhalál hibaüzenet és nem is fagy le, akkor se ha hosszú órákig megy a gép. Csak a bekapcsolás a kritikus pont valamiért, ahol a hiba előjön elő valamilyen formában.

    Elnézést kérek a hosszú litániáért, de nem akartam kihagyni semmit, nehogy a pontos információ miatt bukjon el a megoldás, mert jelenleg a gond bárhol lehet és nekem nem sikerült megbirkóznom vele. Remélem ti tudtok segíteni, mert nagyon bosszantó már ez.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • nemethchek19

    aktív tag

    válasz Repsol600 #30762 üzenetére

    Valamilyen memória tesztelő programmal, nem tudom kideríteni, hogy a memóriával van e a gond?

    Lentebb írtam, hogy a win 7-hez manuálisan én raktam fel a szükséges drivereket és akkor is volt hiba a boot-nál. akkor is lehet driver gond?

    [ Szerkesztve ]

  • nemethchek19

    aktív tag

    válasz Repsol600 #30762 üzenetére

    Nem tudom van e jelentősége a kompatibilitás szempontjából, de DDR3L azaz 1,35 V-os ramok vannak a gépben.

  • nemethchek19

    aktív tag

    Sziasztok!

    Továbbra is a Boot Crash hibával küzdök.

    Előzmény:
    link1: [link]
    folytatás, link 2: [link]

    Beállítottam, hogy amikor crashel ne indítsa újra a gépet, hanem jegyezze az eseménynaplóba a "Minidump" mappába "dmp"-ben. Felraktam a Blue Screen View nevezetű segédprogramot a kiolvasásához. Azóta szépen gyűltek is a hibák:

    Mint látható az "ntoskrnl.exe" az mindig állandó az összes hibánál.

    Következő művelet a Windbg analízis lenne, de azt még nem próbáltam. Kicsit bonyolultnak tűnik, mivel azt hiszem szimbólumokat kell letölteni hozzá, meg érteni is kéne kiolvasni a hibát belőle. Szóval ha valaki vállalkozik erre vagy segít abban, hogy elmondja hogyan csináljam, annak előre is köszönöm.

    Amilyen módszereket elvégeztem a hiba megoldására:

    Bios frissítés (verzió: F7; Dátum: 08/03/2015; ID: 8A06AG03)

    Megmértem az alaplap aksiját. Megvan a 3 V a multimeter szerint.

    Memtest86-ot(Uefi-s 6-os verziót) lefuttattam 9 órán keresztül. Nem talált hibát. Az aida64-el mért sebesség szerint dual channelben van.

    Lehúzgáltam minden usb-s "kütyüt" és úgy indítottam a gépet. Nem történt változás.

    Minden használatban lévő hardver driverét lefrissítettem a legújabbra, beleértve az intel chipset drivert is. A hálókártyával meg az alaplapi hangkártyával nem foglalkoztam mivel azok ki vannak iktatva a Bios-ban.

    Bios-t optimized defaultra állítottam (Kikapcsolta az XMP profile-t is, így most csak 1333 mhz-en megy).

    Valakinek valami ötlete a továbbiakban?

    [ Szerkesztve ]

  • nemethchek19

    aktív tag

    válasz nemethchek19 #30790 üzenetére

    Nem tudom mennyire vág témába amit most mondok, de megemlítem hátha emiatt másfelé kell keresni a hibát.

    Újra akartam rakni az op.rendszert. A HDD-t lehúztam az alaplap sata portjáról és a a tápegységről, csak az ssd-t hagytam meg, hogy arra telepítsek. Én nem szoktam használni az Optikai meghajtót csak a Win telepítésére, ezért az ideiglenesen nálam ki volt iktatva. Tehát se a satába se a tápegységre nem volt csatlakoztatva. Adtam neki áramot és a 2-es sata portra csatlakoztattam. Indítom a gépet, készültem volna a win telepítésére, de már a boot alatt kettő halk, mély puffanás szerű hang és égett szag. Hát szétégett az Optikai meghajtó. Szét is szedtem. Belül tiszta korom.

    Ki is iktattam gyorsan a gépből. A Winyót biztonsági okokból egyelőre nem is csatlakoztattam vissza, nehogy az is elszálljon.

    A gép beindul, be tudok lépni a windowsba is. Nem teszteltem egyelőre semmit, de látszólag más kár nem keletkezett, de még átnézem a gépet.

    Kicsit már nevetséges az egész történet. Gondoltam megemlítem hátha a táp okozza a boot hibát.

    Az sem elhanyagolható tényező, hogy az optikai meghajtó egy elég gagyi alkatrész (volt) a gépben:
    LG ODD - DVD Író (Fekete; BareBulk; c.sz: GH24NSD1RBBB; SATA; SuperMulti; SecurDisc)

    Hogyan tovább szerintetek? Ennyi problémával még én sem találkoztam, főleg egy új gépnél nem. a Vinyómat vissza se merem így rakni, nehogy az is kifüstöljön.

    Elnézést, ha nagyon off volt a hozzászólás, de minden infó fontos most a komplex probléma miatt.

    Előre is kösz a segítséget és a türelmet!

    [ Szerkesztve ]

  • nemethchek19

    aktív tag

    válasz tatala77 #30791 üzenetére

    Kiiktattam a HDD-t. Nyomtam a bios-ban egy "Load optimized default"-ot. Pendrive-ról bootoltam a Win 10 telepítőt (Az UEFI-t bootoltam be). Csináltam 2 partíciót az SSD-n, majd feltelepült a Windows. Beléptem az OS.-be. Jelenleg se internet (tehát semmi windows update), se driver, se vírusírtó az égvilágon semmit nem raktam fel. Tisztán hagytam.

    Sajnos semmi nem változott továbbra is crashel bootolás közben.

    Mit tegyek a továbbiakban? 100%, hogy alkarész hiba, és nem biosban kell valamit átállítani? Én semmit nem állítottam a bootolás terén a bios-ban, se a win telepítés előtt se a win telepítése után. Jelenleg defaulton van minden.

    Garancia van mindegyik alkatrészre, csak nem tudom melyik a hibás (már ha valamelyik hibás). Volt egy tipp, hogy az alaplap, de azt hogyan tudnám kideríteni? Két alkatrész kivételével (Tápegység, Ram), mindent egy helyről vásároltam össze.

  • nemethchek19

    aktív tag

    válasz tatala77 #30809 üzenetére

    Egyenként a ramokra nem futtattam le a memtest86-ot. Dual channel-ben 2*8Gb-al küldtem le a tesztet.

Új hozzászólás Aktív témák