Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz cOxeR #2125 üzenetére

    Picit úgy látom, a túl sok mértékegység (kW, kWp, kWh, kVA) megkavart, de sebaj, így is értjük! :K
    Én két reális kimenetelt látok:

    1. Ha hozzám kopognál be, hogy ez a szitu, én megkérnélek, hogy gyere vissza tavasszal. Ahogy Te magad is írod, nagyon sok a bizonytalanság a képletben, és azt vagy jól eltalálod, vagy nem. Én szeretek egzakt számokkal dolgozni, de ez az én hibám, én nem értékesítő vagyok.

    2. Sacolni, tippelni, számolni, esetleg energetikussal számoltatni!
    Ha jól értem, a fogyasztásod jelenleg 4000kWh melegvízre, ehhez jön még egy 3kW-os jégmentesítő, egy 3kW-os jacuzzi, és egy 3,5kW-os klíma. Utóbbiak fogyasztása számomra homály, ugyanis egyiket sem használom, de ha 3kW-on megy egy órát a jacuzzi, az 3kWh lesz a villanyszámládon (kb. 110Ft), és ez igaz a jégmentesítőre is. Ha átlag hetente 1 óra locsipocsi lesz (lesz, amikor több, lesz, amikor kevesebb), akkor az 52x3=156kWh fogyasztást jelentene, de ez nekem kevésnek tűnik...
    A jégmentesítő nyilván megy majd évente 10x1 órát kb., az mondjuk 30kWh. Tényleg ilyen kevés? :F
    A klíma már többet fog menni, de az nem pörög mindig maxon (egy jégmentesítő gondolom igen), cserébe nyáron sok-sok órán keresztül megy. Ha számolunk mondjuk 90 napon keresztül, napi 4 órával (átlagban, stb.), akkor az 100x4x3,5=1400kWh, ami kb. reálisnak tűnik egy jól szigetelt háznál, ahol időnként párátlanításra is használod. Ha nem szereted a meleget, vagy a nagy ablakfelület miatt nyáron durván besüt a nap, stb-stb, akkor ennek akár többszöröse is lehet persze! (Haveromék ugyan akkora panelban, mint mi, pont 2x annyit használják, mint mi.)
    Tehát eddig ott tartunk, hogy van 4000+156+30+1400=5600kWh fogyasztásod, és még nem néztél TV-t, nem neteztél, nem töltöttél telefont, nem mostál, nem sütöttél (a mosógép és a sütő éhes ám!) a leírtak alapján, és ami a legdurvább, nem kapcsoltad be az elektromos fűtést 130nm-re! Télen persze jól jön a nagy üvegfelület, mert ha besüt a nap, a meleg bent marad! De erősen kérdéses a fogyasztás számomra még így is! Legyen mondjuk 6000kWh, ahogy a honlap mondja, akkor máris 12000kWh/évnél járunk...

    Ezek persze saccolt, tippelt, időt rá nem fordított számok, inkább csak gondolatébresztőnek, szamárvezetőnek szántam, egy energetikus az épület pontos paraméterei birtokában ennél sokkal, de sokkal pontosabban számol! :K

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák