Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ftamas0201

    senior tag

    válasz Caranita #47052 üzenetére

    Nem akarok vészmadárkodni ezért is teszem offba, de szerintem az eon kezd kicsit sumákolni ebben az ügyben. Nálam ugyan csapoltak mert iszonyat szar volt a feszültség, sokszor 260V, már regiszter nélkül is lejjebb vitték mert éjszaka is 246V körül alakult a fesz. Viszont csapolás napján feltették azonnal a regisztereket több helyre is, aztán eltelt nagyjából 1 hónap, mikor is jött az email kb hasonló eredménnyel amit neked jelentettek (Ebben a kommentben írom részletesen le). Ennek elennére nekem is volt azóta is igaz csak egy leállásom, viszont teli napsütésben egy fázis folyamatosan 250V környékén figyeg a leállás határán, de szerencsére eddig csak egyszer lépte át lekapcsolásig 1 hónap alatt. Szerelők mondták hogy ilyen feszültségnél pedig még egyet szoktak csapolni mert beszéltem velük mikor szedték le a regisztert és mutattam nekik a pillanatnyi feszültség értékeket és rengeteg képernyőképet kivágva. Nem beszélve arról hogy mielőtt leszedték a regisztereket, előtte küldték az eredményeket, hát én abból a regiszterből mindent kinézek, leginkább azt hogy nem mér, nem hogy még ez GSM vonalon vagy bárhogy vezeték nélkül adatot továbbítson. Egy régi NDK-s dobozhoz hasonlít pár ruhacsipesszel a végén ami fel volt csiptetve a fázisokra, nem hogy egy komoly vezeték nélkül kommunikáló eszközre :D
    Szerintem kezd túlnőni már a feladat a szolgáltatókon és kezdenek mismásolni, mert érdemben még mindig nincs pénz semmiféle hálózat fejlesztésre és ahogy elnézem, az elkövetkezendő nem mondok sokat csak 5-6 évet (persze gondolataimban simán 30 év ez) semmi nem fog történni csak szaporodnak a napelemek aztán a becsületes tulajok mint te meg én csak szívhatjuk a fogunkat mert kiesik a termelés mert nálam is ez a szitu hogy körbejártam a napelem tulajokat és egy-két tulajon kívül akinek volt leállás mindenki vont eggyet a vállán és mutogatta a szép egyenletesen húzott görbéit a termelésből mikor nekem már fél napja állt az inverter.
    Szóval tényleg nem akarok vészmadár lenni, de ez kezd nagyon gyorsan már országos probléma lenni és ennek nem lesz egyhamar megoldása, van ahol már nem lehet csapolni szinte semmit, rengeteg ilyen hely van ahol a trafók teljesen ki vannak már gyilkolva, egyszer csak azt vesszük észre hogy sorra robban fel minden mert egy az hogy kiöregedtek már a 30-40 éves működésük alatt, a másik meg hogy csúcsra van járatva minden :D és kb már én is előre verem a fejem a falba hogy mi lesz ha elindul az az egy rendszer is még amit itt az utcában feltettek 8kW-ost. Akkor már én is hasonló cipőben fogok járni mert majd lobogtatják hogy egy hónapja mértünk és mehetek a pics*ba...

Új hozzászólás Aktív témák