Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EmberXY

    addikt

    válasz Sordoran #136609 üzenetére

    + 4Grider:

    Köszönöm a tippeket.

    Mivel eddig még csak egyszer fordult ez elő, ezért én inkább valami "jóakarónak" tudom ezt be, de ha még egyszer megtörténne, akkor tényleg lépni kell valamit.
    A telekomos tiltás jól hangzik, külföldön nagyon ritkán vagyok, így engem az a megoldás egyáltalán nem zavarna.
    A feljelentéssel kapcsolatban magam is szkeptikus vagyok, hiszen ennél sokkal fajsúlyosabb ügyekben is sokszor eredménytelen a dolog, sőt inkább még a feljelentőnek rabolják az idejét a bürökráciával, stb.

    Az eddigi betyárkodásokon amik betaláltak, hallatszott, hogy direkt szórakoznak, ezeket a számokat rendre letiltottam, szerencsére tényleg csak pár havonta 1-2 talál be, sajnos a számom, mielőtt hozzám került, valami nagyon népszerű embernél volt, és talán túl korán is adták ki megint, mert ahogy megvettem a SIM kártyát (akkor még feltöltőkártyásként, már több mint 10 éve), már rögtön keresett az illető családja is, stb, ezt a Telekom is elismerte, de mivel annyira tetszett a szám, nem akartam lecserélni, pedig ígértek fűt-fát...

    Szóval vagy a korábbi gazdájánál, vagy annak kontakt körében bukkan fel időnként esetleg egy mentésből a szám és így találnak be, vagy valami jóakaróm direkt szórakozik időnként, de ebben a kis sűrűségben ezt bőven elviselem. Na de hogy már vissza is éljenek a számommal, ezt már kicsit soknak tartom.

    Szóval egyelőre várok, hogy lesz-e még egy ilyen, ebből az egyből még úgyse lenne semmilyen ügy.

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • Landsmann

    addikt

    válasz Sordoran #136609 üzenetére

    A csalóknak tökmindegy hogy te mit csinálsz a számoddal. A csaláshoz nincs rá szükség. Bármilyen számot beírhatnak amiről látszólag kimegy a hívás. Ugyanaz mint az e-maileknél. Feladónak az égvilágon bármilyen e-mail cím megadható, a címzett azt fogja látni és úgy is néz ki, mintha arról küldték volna a levelet. Előszeretettel használják ezt a technikát a spammerek. A telefonszám kicsit bonyolultabb, jobb helyen hitelesítést kérnek a megadott telefonszámról, így azt illegális tevékenységhez nem tudják használni. De gondolom egyes ázsiai és afrikai VOIP szolgáltatóknál elég laza az erkölcs és nem érdekli őket hogy más telefonszámának használatát álcázva illegális tevékenységhez használják.

    Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

  • EmberXY

    addikt

    válasz Sordoran #136609 üzenetére

    Kicsit megkésve, de én is kaptam választ a Telekomtól erre a VoIP visszaéléses dologra, és valóban nem túl megnyugtató a helyzet. Ha esetleg valakinek hasznos lehet, berakom ide a választ.
    [kép]
    Az ideiglenes roaming tiltás, ami korábban szóba került itt is, csak a Telekom hálózatán belül érvényes, más szolgáltatóknál nem, tehát amolyan nesze semmi, fogd meg jól, szóval teljes körű megoldás nem létezik, és még csak feljelentést sem javasoltak.
    Bár azóta nem tapasztaltam a problémát, de azért eléggé bosszantó, hogy ilyesmit meg lehet csinálni.

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák