Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sayuar

    őstag

    válasz Viktor0610 #28921 üzenetére

    Kedves Viktor!
    Adott az alábbi probléma:
    Vettem egy Nokia 515.2-öt. Tudom a mai világban ez meglepő lehet, de engem zavarnak az okos telefonok: szeretek kényelmesen telefonálni, ami egy péklapáttal nem kivitelezhető. Ha netezni akarok, akkor ott van munkahelyen és otthon a PC, buszon pedig a tablet.
    Egyik slotba telenor praktikum van, a másikba pedig vodafone postpaid.
    A vodafone-os SIM-en elfogyott az adatkeretem. Megrendeltem a telenorosra 500MB-ot.
    Most jön a kérdés: mire egy ilyen telefonra internet? Youtube-ot hallgatok, sok olyan zene van, ami máshol nem elérhető.
    A vodás SIM-el tökéletesen ment a Youtube (és fog ismét menni, amikor hófordulón feloldják a lassítást), azonban a telenorral NEM.
    Felhívtam az ügyfélszolgálatot. Azt mondták tegyem másik telefonba. Megtörtént, a másik (okos) telefonban jól működik.
    Visszahívtam az ügyfélszolgálatot.
    Felvázolom a hiba jellegét:
    wap funkcióban tudok böngészni egyszerű weblapokat el tudok olvasni, de ennyi. Youtube nem indul.
    Mihelyst átállítom online módra, semmilyen internetes oldalt nem érek el.
    A beállításokat töröltem, majd újra lekértem mymenüből, a telefont újraindítottam, a műveletet 4x is végigjártam, de semmi pozitív eredmény.
    Szerintem a készülék nincs benne a telenor kompatibilis listájában, és ezért nem engedi az online módot!
    Ez azért biztos, mert a vodás SIM-el minden tuti!
    Erre azt kérdezte a kis hölgy, hogy hol vettem a készüléket? Csak tudnám ennek mi köze az egészhez? Mondom Magyarországon, függetlenül. De ismét visszakérdez: mégis hol? Ok, látom nem tudunk továbblépni míg nem válaszolok, bár ennek semmi köze a hibához. Markt....Akkor vigyem oda vissza, hogy hibás.
    Ok, és mit mondjak? Hogy vodás SIM-el tuti, telenorossal meg nem? Elhajtanak....
    Akkor menjek be egy telenor üzletbe, ott megpróbálnak segíteni....ekkor betelt az a bizonyos pohár-ugyanis az üzletben sem tudnak többet csinálni, mint amit én: törlés, új beállítás lekérés, újraindítás, ezért megköszöntem a tanácsot és elköszöntem.

    Szerinted ezt a hibát nekem kell megoldjam?
    Mert annyira nem ragaszkodok a telenorhoz, hogy ebbe a történetbe több energiát fektessek.
    Akkor egyszerűbb számot hordozni oda, hol a készülékem működik és nem ilyen a hozzáállás....

Új hozzászólás Aktív témák