Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vrtboy

    tag

    válasz pinnacle #26538 üzenetére

    Lőttem kb. 400 teszt képet. Bocsánat de nem látom értelmét feltenni egy életlen képet. Annak sokkal inkább, hogy egy sorozatot tenni fel, de mivel folyamatosan próbálgattam, állítottam, AFMA -t -állítottam így ne haragudj kérlek, de nincs erőm végig bújni a képet és megtalálni a releváns 3-4 egymás utáni fotót. Portrénál mindig egy adott szemre fókuszáltam és nyitott rekesz mellett gyakorlatilag 1-2 kép lett "éles". Lerekeszelés megoldja, nagyon szép a rajzolat, persze nincs mosás...Fókuszlapnál hol a fókuszsík elé, hol mögé lőtt.

    Nikon-t nem tudok neked prezentálni mert nekem már nincs. Bár a családban van, de itt se nagyon látom értelmét az összehasonlításnak.

    Nekem egy nagyon jó tanácsot adott itt valaki amikor én szerettem volna a döntésképtelen helyzetemből (A-t B-t vagy C-t vegyek..), amit minden rosszindulat nélkül én is engedd meg h. magam módján interpretáljak és átadjak:

    - "Komolyan azt várod, hogy pár száz ezer Ft-os gépek esetén számodra tök idegen emberek mondják meg, hogy mit vegyél?" -a kérdésre a választ szerintem....
    - Nikon vagy Canon BMW vagy AUDI...nincs jó válasz. Én most ha tehetném akkor ezt a Canon-os bakimat elfelejteném és mennék vissza Nikon-ra. (pár napot még rugózom ezen a fókusz témán is utána ha nem megy ez is lesz..)
    - Canon kezelése fényévekkel jobb szerintem.
    - Nikon minősége (összeszerelés, OBI-k (Kit, és alap OBI amiről beszélek, és amit én mint halandó a kezembe tarthattam.) magasan jobb

    Öszintén szólva, egyik géppel sem tudsz hibázni. Ismerek olyan személyt akinek fotó kiállítása van és egy 15e Ft-os kompakt géppel fotóz..

    Vegyél gyengébb vázat de jobb OBI-t. Mindenki ezt mondja és tudom h. nehéz mert a vázak különbsége legtöbbször nem takarja az OBI-k árkülönbségét.

Új hozzászólás Aktív témák