Keresés

Hirdetés

  • Men of War II teszt

    gp Tankok, gyalogság, tüzérség – lehet még újat mutatni a második világháborús stratégiai játékok világában? 14 évvel az első Men of Wart követően az eredeti fejlesztők ezt is megpróbálták.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Friss játéktrióhoz készült az új GeForce driver

    ph A WHQL minősítésű, 555.99-es eszközillesztő hibajavításokban is bővelkedik.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vrtboy

    tag

    Sziasztok,

    A segítségeteket kérném:

    Vásároltam egy EOS 70D-t (18-55kit) plusz egy 50mm 1.8 II -t.

    Ismerkedünk, kerülgetjük egymást. Főként beltéri tesztek. 99% -ban az 50mm -t használom. Sajnos az élességgel nem vagyok kibékülve. (előtte Nikon D7000 és Fuji X20 gépeim voltak és egyenlőre nyomába sem ér..).

    Egyszerűen nem tudtam a gyermekemet úgy lefotózni, hogy azt mondhassam, hogy ez igen...amikor a feleségem fotózott bennünket akkor pedig a képeken úgy tűnt, hogy "nem jó helyre fókuszál a gép". Gondoltam h. nem jó a technika..

    Ma csináltam pár tesztet:

    Kb, fél méterre egy használati utasítás szövegét fotóztam. (M és Tv módokban.). Egy fókuszpontot használva, spot méréssel. Azt vettem észre, hogy egy bizonyos szóra fókuszáltam (a fókuszpont pont ezt a két betűből álló szót keretezte, 2mp időzítővel) nem az a szó volt éles hanem két-négy sorral a szó alatt levő terület?! Ha zártam a rekeszt akkor F5.6 körül nem volt ennyire észrevehető de alatta egészen botrányos.

    Megpróbáltam a KITobival is de ott a fényerő hiánya miatt nem vehető (annyira) észre.

    Én nekem nagyon furcsa, hogy alá fókuszál annak ellenére hogy egyetlen fókuszpontot használok.

    Mi a véleményetek?

    Köszönöm

    K

  • Vrtboy

    tag

    válasz FLx #26501 üzenetére

    Most fogom megpróbálni távvezérléssel, állványról.

    Találtam rengeteg bejegyzést, videót ami pont ilyen jellegű hibát említ...

    A papír döntve volt....

    Egy olyan videót találtam, ahol a tesztlapot 45 fokban a kamera elé helyezték és úgy állították az AF-t.

    A tűéles fogalma meg nyilván szubjektív. Azt gondolom, hogy igen jó a látásom és igen kritikus vagyok a képekkel. A korábbi gépeimmel (d7000, d5200, - itt mind fix 50 és 35 mm, Fuji x20) mind "tűéles képet" készítettem. Sosem volt ilyen gondom. Most meg vettem egy szettet 400e Ft-ért és egyből belefutottam. Biztos vagyok benne, hogy az emberi hiba a legkézenfekvőbb magyarázat, de ....

    Na mind1, tesztelek még

  • Vrtboy

    tag

    válasz FLx #26504 üzenetére

    - az előbb említett teszteket nem kézből végeztem hanem fix helyről. (asztalra lerakva, időzítővel.) -

  • Vrtboy

    tag

    válasz Clemi #26510 üzenetére

    Egyenlőre úgy tűnik a sokak által is említett "kereső vs. élő kép fókusz" probléma nem áll fent, illetve nem ez a gond. Teszteltem ma párat portré alannyal és statikus tárgyakkal is - állványról és kézből -.

    Két dolog biztos amit pár hsz-el feljebb említett is egy fórumozó:

    - "túl sokat várok egy 30e Ft plasztikától" (itt egy kis off: A Nikon 50mm és a 35mm ha nem is fényévekkel de nagyságrendileg pontosabb)
    - Nyitott rekesz mellett nagyon kicsi az "élesség síkja", valami hasonlót írt egy másik illető, valamint h. egy kis bemozgás is életlenséget tud okozni.

    Ahol a teszt most tart:

    - talán volt egy kis front fókusz probléma és talán jobb lett plusz 5-el átkalibrálva. Azért írom h. talán mert nem tudok konstans jó eredményt kihozni. A portré alany szemére fókuszálva (500/1.8/ISO 300/ Külső vaku/ Középső fókuszpont/2mp időzítő v. kézben/ másfél - két méter távolság) olyan 60% -ban látom, hogy tényleg a szemen van a fókusz, de a többi esetben meg úgy tűnik, hogy a homlokán a legélesebb. Viszont ha meg a kalibrálás visszaveszem akkor 20% körüli eredménnyel sikerül a szemet fókuszban tartani.
    * szóval itt még nincs végső konklúzióm mert úgy tűnik túl sokat téveszt? (a szenzor? a szoftver? az optika?) A keresőben még élesnek tűnik, szóval ezért nem értem...

    - most elugrok egy két fókusz tesztlapért és még csinálok pár kalibrációs tesztet

  • Vrtboy

    tag

    válasz FLx #26517 üzenetére

    Szia,

    Igazából két dolog között vaciláltam. Vissza a D7K -hoz vagy a 70D. (néztem kisebb vázakat, de a kis méretű vázakat képtelen vagyok normálisan fogni ) A cacheback miatt lett 70D. De h. őszinte legyek, ha visszapergethetném azt a bizonyos kereket...mert ez így egy sapka szar... A 85mm 1.8 pedig már nem fért bele a keretbe, illetve mivel főként beltéri fotózás van / volt a cél. De mivel kicsi a belső tér így gondoltam ezzel a szenzorral az 50mm kiválló lesz. Na aztán az ára meg egyenesen parádés. Na itt a csapda?!

    A tesztek:

    Teszteltem sorban elhelyezett elemekkel, érmékkel, fókuszlappal. Volt h. azt mondtam, hogy na most teljesen jó. (+5 -t korrigálva a backfocus irányába..), de aztán a végső konklúzió:

    - ez az obi azt csinál nyitott rekesz mellett amit ő akar...Egyszer jó a fókusz, egyszer elé, egyszer mögé lő... De tényleg. Lőttem olyan képet amire azt mondom, hogy ennél jobb nekem nem kell, de leginkább olyat amit a régi Nikon Coolpix 2500-el is megugrok..

    Holnap felhívom a Canon-t hátha mondanak valami szívmelengetőt, vagy esetleg felajánlják h. csinálnak egy fókusztesztet, ingyen-áron. (A Nikon szervízzel nagyon jók a tapasztalataim, bízom benne, hogy a Canon -nál sincs másképp..)

    Ezeket a vigyorgó smile-kat még sosem használtam de ha most választanom kéne akkor talán:
    :( :O :F :W

  • Vrtboy

    tag

    Ha valakinek 70D-je van és mellette van egy vagy több fix vagy zoom nagy fényerejű obija és esetleg pár expo idejére kipróbálhatnám, szívesen megráznám a kezét az illetőnek. (Na meg persze egy jó üveg palack bort is ajándékoznék :) . Pest-Győr-Tatabánya viszonylatban esetleg valaki?

  • Vrtboy

    tag

    válasz pinnacle #26538 üzenetére

    Lőttem kb. 400 teszt képet. Bocsánat de nem látom értelmét feltenni egy életlen képet. Annak sokkal inkább, hogy egy sorozatot tenni fel, de mivel folyamatosan próbálgattam, állítottam, AFMA -t -állítottam így ne haragudj kérlek, de nincs erőm végig bújni a képet és megtalálni a releváns 3-4 egymás utáni fotót. Portrénál mindig egy adott szemre fókuszáltam és nyitott rekesz mellett gyakorlatilag 1-2 kép lett "éles". Lerekeszelés megoldja, nagyon szép a rajzolat, persze nincs mosás...Fókuszlapnál hol a fókuszsík elé, hol mögé lőtt.

    Nikon-t nem tudok neked prezentálni mert nekem már nincs. Bár a családban van, de itt se nagyon látom értelmét az összehasonlításnak.

    Nekem egy nagyon jó tanácsot adott itt valaki amikor én szerettem volna a döntésképtelen helyzetemből (A-t B-t vagy C-t vegyek..), amit minden rosszindulat nélkül én is engedd meg h. magam módján interpretáljak és átadjak:

    - "Komolyan azt várod, hogy pár száz ezer Ft-os gépek esetén számodra tök idegen emberek mondják meg, hogy mit vegyél?" -a kérdésre a választ szerintem....
    - Nikon vagy Canon BMW vagy AUDI...nincs jó válasz. Én most ha tehetném akkor ezt a Canon-os bakimat elfelejteném és mennék vissza Nikon-ra. (pár napot még rugózom ezen a fókusz témán is utána ha nem megy ez is lesz..)
    - Canon kezelése fényévekkel jobb szerintem.
    - Nikon minősége (összeszerelés, OBI-k (Kit, és alap OBI amiről beszélek, és amit én mint halandó a kezembe tarthattam.) magasan jobb

    Öszintén szólva, egyik géppel sem tudsz hibázni. Ismerek olyan személyt akinek fotó kiállítása van és egy 15e Ft-os kompakt géppel fotóz..

    Vegyél gyengébb vázat de jobb OBI-t. Mindenki ezt mondja és tudom h. nehéz mert a vázak különbsége legtöbbször nem takarja az OBI-k árkülönbségét.

  • Vrtboy

    tag

    válasz .DLL #26539 üzenetére

    Ketten is írtátok h. kalibráltassam az OBI-t. De hogy az nem lesz ingyen. Azért ez kicsit furcsa világ nem? Vesz az ember 400e Ft-ért egy vázat, obi-t ami finoman szólva is botrányos és ennek a kalibrálása nem ingyenes?

    - nem vagyok már 20 éves de mindig meglepődöm h. omlanak össze az illúzióim a világ és annak működéséről -

Új hozzászólás Aktív témák