Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz bbkmachine #28375 üzenetére

    Megcsináltam a 70D-n a fókusz sík és egyébként a középső fókuszpont tesztet.

    Itt vannak a képek teljes eredeti méretben, csak az ACDSee-vel konvertáltam át jpeg-re, semmi mást nem babráltam a képeken.

    Az eljárás úgy nézett ki, hogy belőttem állványon a gépet az asztallal párhuzamosan, vízszintezve. Az asztal szélével párhuzamosan a teszt ábrát mozgattam úgy, hogy minden expozíciónál az ábra közepe egybe essen az éppen kiválasztott fókusz ponttal. A fájlnevek beszédesek. A bal2 azt jelenti, hogy a középső fókuszponttól balra a második fókuszpontot állítottam be. A teljes azt jelenti, hogy a többpontos AF esetén a középső harmadot jelöltem ki. A fájlnév végén az LV pedig gondolom egyértelmű, hogy LV módban exponáltam.
    Minden expozíció előtt eltekertem ez élesség állító gyűrűt a legközelebb felé és onnan indítottam az AF-et.

    Mindez a Canon 60/2,8 macro objektívvel, ISO100 és f2,8 beállítással. Úgy gondolom a képeket nézve, hogy az én 70D-m valóban nem érinti az a bizonyos középső AF probléma, és a szenzorom sem ferde. Az előző tesztnél valamit biztos elrontottam. Ja, és az MAF beállítás alapon van.

Új hozzászólás Aktív témák