Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SanyiSay

    aktív tag

    válasz interstate76 #4993 üzenetére

    Köszi kérdésed megvagyunk. :K
    Hát hol is kezdjem. Amúgy pont topik témába illik a beszámolóm. :N

    Szóval van itthon, 2 nyomtató, 2 usb hdd, kb 5 androidos és 2 windows-os készülék, + a konyhában egy BT hangfal amire eddgig android csatlakozott, aztán néha távolról is szeretem elérni a filmjeim ha épp külföldön vagyok. Torrentezni nem szoktam nagyon én sem kb 3 db hetente.
    Na innen indult az egész, mert ezzel már nem igen tudott megbírkózni a cs918. Ha épp beindult a torrent akkor már szaggatott a film. A mindenféle usb hdd és nyomtató megosztásról ne is beszéljek. Mert amikor rádugtam az usb hdd-t akkor újra mountolta az egészet és más lett az elérési neve, amire a Ttorrent nem talált semmit amitől elfelejtette az összes feltöltést. Meg az indulási mizériák amikor nem csatolta egyből a hdd ket csak ha e robottal indítottam újra az egészet. Szóval dolgozott rendesen az e robot hogy minden hibát kiszűrjön és minden csak akkor fusson ha minden feltétele megvan.
    Na és persze amit épp nem használok azt kikapcsolom, meg be ha kell.

    Mivel csak 2 usb portja van a NASomnak, USB hubra rádugtam mindent és pipa.
    Amúgy nem vagyok egy nagy hálózati guru. Kb pont nem értek hozzá egyáltalán.
    Nekiláttam a beállításnak.
    Minden felhasználónak engedélyek, alkalmazás, és fájlhozzáférés, sebesség, IP szűrés, meg mittom én.
    Korrektül be lehet határolni ki mit tehet a rendszerrel.
    Hát mit mondjak, ennek a beállítása KB fél óra volt. :K
    Persze nem mert mindenfélét nézegettem közben de a régi hálózatom tudásának felállítása kb ennyi volt.
    Sebesség 10x akkora természetesen LANon. kb70MB/s
    XBox-ot hagytam a végére. Át is hoztam ide mellém hogy ne kelljen átrohangálni a gyerekhez.
    Na az sem volt egy komoly dolog. Kár volt áthozni. Pipa, pipa, aztán kész. Amit lejátszott a cs918 at ez is lejátsza. Feliratokkal nem foglalkoztam, de xboxon volt valami ilyen opció.
    Persze minden filmhez letölt mindent, leírás, borító, stb, és magyarul.
    Androidon van hozzá mindenféle alkalmazás amivel filmeket zenéket, meg mindent kényelmesen elérsz.

    Lehet mappafigyeléssel is torrentet hozzá adni de van a chrome hoz egy bővítmény ami jobb klikkel egyből hozzá adja a letöltőhöz nem kell letöltögetni és átmásolni.

    USB3 picit tényleg visszafogja a hdd-t kb30MB/s de mivel Maga az usb-s HDD-m is csak 2 es így ez nem zavar annyira.
    Vettem bele egy SSD-t 60Gb mert amennyit torrentezek arra pont elég. Persze lehet mondani hogy torrent + SSD nem jó. Ám mivel főként feltöltök és le nem igen, sokkal kevésbé nyírja mint a hdd-t. A szerver is gyorsabb mert a beépített winyón futtatja magát. +halkabb + fogyasztás is kevés. Trim et csak néhány ssd tipusnál támogatja az enyémnél pont nem ha jól olvastam.

    Aztán mivel egy DSM névre hallgató rendszer fut rajta (enyémen természetesen már a legújabb teszt béta verzió :) ) mindenféle "app" ot le lehet hozzá tölteni mint a G.Play ről androidra. Hát aztán onnantól lehet rajra weblapot, meg kamera rendszert ami mozgásra rögzít, meg Webshop, meg meg meg....

    Szóval hogy sikerült e belaknom? :N
    Hogy imádom e? :))

    Ja meg csatlakozik Chromecast, meg smart tv, hez. Egyből lejátsza a filmeket azon is. Meg hanggal is van ugyanez ha csak zenélni akarsz. Valami ilyenre lesz cserélve a konyhai BT cucc.
    Kb röviden ennyi ameddig hirtelen eljutottam.

    Szóval nem az a kérdés, hogy mit tud, hanem hogy minek vettem meg a cs918-at.. :)

  • interstate76

    addikt

    válasz interstate76 #4993 üzenetére

    Megjött az MK808B Plus-om. Első tapasztalat: wifi gyenge, a LAN adapteremmel adagolt netet pedig állandóan eldobálta. Kicsit idegesített, de nem nagyon, mivel számítottam rá, hogy ROM-cserére lesz szükség, ahogy az a mini pécéknél és a kínai telóknál megszokott. Feltettem Finless 1.1-es verziószámú alkotását és azóta nincs gond a nettel (az elején ezzel is eldobálta, de aztán átállítottam fix IP-re, majd rögtön vissza, nyomtam egy mentést és azóta vígan üzemel - ki érti ezt?).

    Az irányításával viszont egyelőre komoly problémáim vannak:
    1. Nem tudom vezérelni egy olyan távval (LC Power RC1000MCE), ami eddig mindennel működött és amivel a nappaliban a legkényelmesebb irányítani (nagyon ritkán net, sokszor xbmc).
    2. A bt-s egeremet látja, de a billentyűzetet nem. Pontosabban utóbbira is kiírja, hogy csatlakozva van, mégsem tudok vele gépelni. Minden eszközöm, amin kipróbáltam őket, látja mindkettőt, csak az MK808B Plus nem. WTF?
    3. RKRemote itt ugyebár kilőve, de van helyette a RemoteIME.apk, amit viszont egyrészt szokni kell, másrészt csak akkor működik, ha mindkét eszköz wifin van, márpedig én egyrészt szívesebben használom LAN-nal ezeket az eszközöket, másrészt pedig ez a RemoteIME nevű program nem is tetszik. RKRemote akkor is ment, ha a mini PC LAN-on kapta a netet, tehát ez nálam nagyon nagy mínuszpont - ha valaki tud jobb távirányító applikációt, szóljon!

    Namost az új mini pécéket én a monitoromon szoktam belakni, bluetooth-os egérrel és billentyűzettel, majd később azokat, amik átkerülnek a nappaliba, az LC Powerrel vagy okostelóval szoktam irányítani (xbmc-hez és archos playerhez is ez a legjobb, netezni meg továbbra sem a nappaliban fogok). E 3 irányítási lehetőség közül jelenleg sajnos egyik sem működik.

    Jelenleg fut rajta egy FTP szerver, a Flud torrent progi seedel egyetlen egy állományt és ha elindítom az XBMC-t, akkor a rendszerinfónál 84-88%-os memóriakihasználtságot ír ki. Ez így még elmegy, a működés folyamatos, ha XBMC-ben a Mike88 által linkelt Movie Shark kiegészítő segítségével elindítom pl. a The Walking Dead egyik részét, akkor a lejátszás szép folyamatos, viszont ha megnyitom a Dolphint, akkor már az egér mozgása is annyira belassul, hogy az Exit-ig alig jutok el.

    Konklúzió pár órás használat után: sajnálom, hogy 30 USD-ért nem vettem belőle többet, de ha valaki netezni szeretne a mini PC-jén, akkor az ne vegyen 1 GB RAM-mal szerelt eszközt, csak akkor, ha a böngészés ideje alatt hajlandó minden mást kilőni. A fenti megállapításban semmi meglepő nincs, csak szerettem volna leírni, hogy a gyakorlati tapasztalat sem mutat mást, mint amit korábban már átbeszéltünk, szóval a ketyere tökéletesen használható TV-okosítónak és XBMC-zni, meg mindenféle, nem túl memóriaigényes alkalmazást futtatására.

    Szerk.: lehet, hogy nem ebben a topikban kellett volna leírnom az első tapasztalataimat. Mindegy, most már itt hagyom.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó ASUS, HP és egy N100-as mini PC, m.2 ssd-k és házak, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák