Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • AthlonXP

    őstag

    Sziasztok!

    Szeretnék új VGA-t venni és azt kérdezném tőletek, hogy az adatlapomon látható konfighoz szerintetek milyen VGA lenne jó ( persze olyan amit még kapni lehet, mert nem akarok hasztnáltat venni... ).
    Én most egyelőre egy GTX460-at ( 1gb-os ) néztem ki, ez olyan 35-40 körül van most.
    Igen tudom, hogy ehhez kevés a procim, de az most más kérdés. :)
    De érdekelne a ti véleményetek is, csakis nvidia kártya kellene és full hd-ra.... :)

  • AthlonXP

    őstag

    Köszönöm az ajánlatokat! :)
    Ahogy elnéztem a GTX 550 TI-t ( ilyet találtam... ), ez olyan 30-körül van árban, ami nem rossz. Viszont cserébe lassabb is jó 10-20%-al a GTX 460 1Gb-os verziójától...
    A másik a GTX 560 lenne, de abból meg ugye az SE változat fér bele 40000-es kategóriába, amiról nem nagyon találtam teszteket, csak 1-1 hírt, de az nem sok.
    Jó lenne összehasonlítani a 460-al, de csak a normál vagy a TI jelzésűekról találtam tesztet.

    Mindenesetre eddig úgy tűnik maradok a 460-nál, mert eddig ez tűnik a leggyorsabbnak, hiába elavult már relatíve..
    Bár nem vagyok teljesen biztos a dologban, mert ahogy nézem ezt az általatok linkelt MSI féle 560 SE OC kártyát, nagyon tetszik. Tuning szepontjából nagyon jónak tűnik, meg úgy egyébként is, már csak egy teszt kéne, ahol meg tudnám nézni az 560 SE és a 460 közt a teljesítménybeli eltérést.....

    Igen, tudom, hogy a procim kevés lesz hozzá, hogy kihajtsa, hiába megy 3.8GHz-en és sajna csak 2 magos...
    Néztem CPU-t, de újonnan már nem nagyon van, használtam, meg ilyet nem szeretnék venni.

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Alastair' #46792 üzenetére

    460-at még lehet venni, most 41-ér találtam... Gigabyte GTX460 OC

    Mondjuk én amit láttam teszteket, azokból az jött le nekem, hogy a 768-as jó 10-15%-al volt lassabb az 1gigás verziónál. Az nem kevés azért...

    Ez az MSI féle 560 elve OC-s verzió, de szinte biztos van még benne tartalék, szerencsére a hűtése is elég komolynak tűnik ( meg jól is néz ki... ).
    Házhozszállítással kb 41 körül jön ki az ára, így jó 2000-el olcsóbb, mint a 460-as.

    Jól van, ha már így rábeszéltél, akkor maradok az 560-nál! :R

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Alastair' #46797 üzenetére

    Mondjuk a 460-as fórumot nem néztem, de ha ez van, akkor okés..
    Maradok az 560-nál.

  • AthlonXP

    őstag

    válasz Löncsi #46808 üzenetére

    Na és mi a helyzet a driverekkel? Fentebb írta a kolega, hogy azt olvasta fórumon, hogy másoknak gondjai akadtak az újabb driverekkel, a nem megfelelő támogatás miatt...
    Én most pont ezért akarom lecserélni a HD4870-emet, mert ilyen gondjaim vannak vele, de fentebb már írtam ezt.
    Na most nagyon nem kéne ugyanezt eljátszani az "új" kártyával...
    Ha ebbe belegondolok, akkor valóban jobbnak tűnik az 560, mert végül is az előző generációhoz tartozik ( alig egy éves ), míg a másik már 2 generációval van hátrébb...

    Igen, mellette szól viszont a 256bites memória, a több cuda mag, stb, de ugyanazért a pénzért kapnám meg az újabb kártyát, ami elég jól húzható valszeg, hisz elve egy tuningos verziót néztem ki, az ajánlottak közül...
    Jobb volna a normál 560, de az már jóval átlépi a mostani 40-es keretet és igazából még ezekben sem tudok majd "kárt tenni" úm., mert a procim bár nagyon erős ( főleg, hogy 3.8GHz-en megy ), de csak 2 magos, így egyik sem lenne/lesz kihajtva.
    Ilyen VGA-khoz már 4 magosak kellenének legalább, de ebbe a gépbe olyat már nem kapok, így ez marad egyelőre.
    Bár a mostani 4870-nél így is erősebbek lesznek, gondolom és egy későbbi gépbővítéskor is jó kiindulási alapok lennének... :)

  • AthlonXP

    őstag

    A GTX 460 mégis csak egy "teljes értékű" VGA, megvan a 256 bites memória vezérlő, gyors is alapon...
    Ezt venném, ha: Gigabyte GTX460 OC

    Viszont már relatíve régi, így lehet hamarosan gondok lesznek a terméktámogatással, nem biztos, hogy ezért olyan jó választás lenne...

    A GTX560 SE egy "butított" GTX560 192-es memória, kevesebb ROP egység, de ez is jól húzható...
    Ezt a változatot néztem ki belőle:
    MSI GTX560 SE OC
    Ez mivel újabb kártya, valószínüleg a terméktámogatási idő is hosszabb nála, így egy jó ideig ezzel nem lesz gond gondolom.

    Árban szinte egyformák, a tuningot ugyan úgy elviselik mindketten valószínüleg, bár a jelenlegi gépemben, ennek nincs sok jelentősége, de a lehetőség adott és ez később jól jön majd. :)
    A fogyasztásuk nem érdekel, a jó öreg 4870-em sem kiskanállal eszik, ha beindul. :)

    Valószínüleg mindkét kártya gyorsabb lenne a mostaninál kérdés, hogy melyik mennyivel? Sajnos ezt ahogy látom, megjósolni sem lehet, mert a teszteket is i7-en végzik, hogy ne a CPU legyen a szűk keresztmetszet, így a C2D-ről nincs eredmény.. :(

    Szóval most ott vagyok, hogy nem nagyon tudok dönteni, mert mindkettő mellett komoly érvek és ellenérvek szólnak, pedig valami kéne, mert max. 2 hét múlva már venni akarok egyet az egyikből.

    [ Szerkesztve ]

  • AthlonXP

    őstag

    Na úgy tűnik meg van az új VGA, most ezt nézetm ki: Gigabyte GTX560 OC 1Gb.

    Az a poén, hogy gyakorlatilag nem is láttam sehol normál verziót, csak ilyen OC-t vagy a TI verziót. :)

    Olvasgattam a GTX 560SE-ről és ez a flexibilis memória kezelés ( a 192 bit miatt ), nagyon elvette a kedvem tőle. Főleg, hogy alig 4k ft van köztük. Ez meg azért mégis csak egy teles értékű GTX560. :)

    Néztem ugye a GTX460-at is, de mivel az 2-3 ezerrel volna olcsóbb csak, így szerintem nem érdemes foglalkozni vele, úgyhogy egyelőre ez marad....

  • AthlonXP

    őstag

    válasz boff #47019 üzenetére

    Full HD-ig sztm elég az 1Gb..
    Úgy sem a kevés memória miatt fog beszaggatni a játék, hanem, mert el fogy az erő.. :)

Aktív témák