Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Radeon_5

    aktív tag

    válasz #19482368 #59672 üzenetére

    Koszi!
    A 3p-t nem latom a jelenlegi kinalatban. Miert nem vinne Unifi-t frontra es mi ez hogy a Cisco-k jobbak? :) Pliz magyarazd el, ezt igy csak te erted :)

    Amit meg elfelejtetten a konkret setupommal kapcsolatban kerdezni: a (egyelore korlatolt, most olvasok sokat) tudasom alapjan ugy tunik hogy nekunk egy mesh setup lenne a megfelelo, erre van esetleg valami szabaly, hogy mesh vagy nem mesh? Egy mesh halozat az AP-k kapcsolodasi metodusatol eltekintve ugyanolyan tulajdonsagokkal rendelkezik mint egy 'sima' AP-k bol allo csillag halozat?
    A szitu az, hogy egy ilyen esemenyen nem feltetlenul tudok kabeleket vezetgetni minden AP-tol egy kozponti switchbe, szoval a foolproof megoldas az, amit minden helyen tudok alkalmazni, hogy wireless modon kapcsolodnak az AP-k, ami (ha jol ertem) === (wireless) mesh.
    Latom az Unifi is kinal mesh megoldast, esetleg valaki probalta?

    Meg sosem installaltam ilyet, de gondolom van egy kozponti egyseg, amire aztan tetszoleges plusz AP-t lehet kotni (marmint wifin kapcsolodni) plug n play modon, a kiszolgalni kivant kliensek szamatol fuggoen.
    Ez nekem ilyen modon elegge jol kiszolgalna a celjaimat, ha eleg sebesseget is tud biztositani. Sok nem kell, mondjuk max 0,5 mbyte/s /user, inkabb sok usert kell hogy kiszolgaljon egyszerre 'idle' modban, egyszerre csak keves fele megy majd ez a fel meganyi adat. Ha pedig kevesnek tunik a delej, bele lehet tolni plusz egy mesh AP-t a rendszerbe gyorsan, ha jol gondolom.

    Son of a Bit

Új hozzászólás Aktív témák