Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thookes

    újonc

    Sziasztok!
    Már egy ideje gamer laptop vásárlásán töröm a fejem, ehhez szeretnék segítséget kérni. Sikerült leszűkítenem a kört néhány laptopra, viszont ennél a pontnál elakadtam. A lehető legjobb laptopot szeretném megvásárolni, minden tekintetben: felszereltség, anyaghasználat, megfelelő hűtés, garancia, stb.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A közeljövőben, akár már karácsony körül is. De előtte alaposan szeretnék tájékozódni, nem szeretném elsietni a dolgot, lévén nem kis összegről van szó.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400-450 ezer Ft.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Első sorban a játékon van a hangsúly. Azon túl szerintem egy játékra alkalmas gépen nem lesznek gondjaim, ha néha programozni, dolgozni vagy hobbi szinten képeket szeretnék szerkeszteni.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Konkrét játékokat nem igazán tudnék kapásból megnevezni. GTA 5, Far Cry, Assassin's Creed meg egyéb, a közelmúltban és jövőben megjelenő játékok. Azért természetesen szeretném, ha néhány évig még alkalmas lenne futtatni az aktuális játékokat, magas grafikai beállítások mellett. De ezzel azt hiszem nem lesz gond az elvárásaim miatt (lásd 9. pont).
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6", IPS.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Alkalmanként lenne hordozva, ami alatt azt értem, hogy jelenlegi állás szerint néhány havonta lenne házon kívülre mozdítva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Mindegy, van saját Win10-em, mindenképp az kerül majd rá... :)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD mindenképp: 1-2TB
    SDD sem lenne rossz, de ezt legfeljebb külön megvásárolom és belerakom. Viszont M.2 port mindenképp legyen.
    RAM: 8-16GB, lehetőség szerint maximum 32GB-re való bővítési lehetőséggel.
    Optikai meghajtó: lényegtelen. Ha nagyon szükségét érzem, majd veszek egy külsőt.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    i7-7700HQ proci, 1060 6 GB nVidia videókártya, HDMI és Thunderbolt 3 portok.
    +1 a billentyűzetvilágítás, viszont ebben a kategóriában ez szerintem amúgy is alap.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép.

    A kívánságaimnak megfelelően kb. a Dell, Lenovo, Acer, illetve Asus márkák különböző gamer laptop-sorozataira sikerült lecsökkentenem a választékot. Bár utóbbi kettő esetén nem tudom, hogy vannak-e Thunderbolt 3 porttal rendelkező példányok.
    Szívesen várok bármilyen pro és kontra érvet a különböző márkák mellett, a felsoroltakon kívül is. Illetve konkrét ajánlásokat is, amelyek eleget tehetnek az elvárásaimnak.
    Előre is köszönöm!

  • Thookes

    újonc

    válasz Khelben #138807 üzenetére

    (#138807) Khelben:
    Köszönöm a választ.
    Az egyik kiszemeltem a Dell 7577, a másik a Lenovo Y720. Legalábbis ezek álltak az első két helyen nálam. Ezek szerint a Lenovo szóba sem jöhet / nem ajánlott? Ha jól értettem, a Dell esetén műanyag burkolatról beszélhetünk, míg a Lenovo alumínium. Ez mennyire számít?
    Illetve az Acer esetén a hűtés mennyire jó? A két ventillátor egymás mellett van, gondolom egy irányba megy ki a hő. Így elkerülhetetlennek tűnik, hogy valamelyik process unitról levett meleg levegő kifújás előtt előbb átáramoljon a másik PU-n.

    [ Szerkesztve ]

  • Thookes

    újonc

    válasz dugo_ #138815 üzenetére

    A laptop valószínűleg külföldön lenne vásárolva, első sorban mert Magyarországon egyszerűen szinte lehetetlennek tűnik nemzetközi billentyűzettel rendelkező változatot találni. Csak a garancia rendezése a hátrány Lenovo esetén, vagy más szempontokból is gyengébb pl. a Dell 7577-nél? Gondolom a Telemax a magyarországi szervíz, máshol lehet jobb a helyzet... vagy tévedek?

    [ Szerkesztve ]

  • Thookes

    újonc

    Sziasztok!

    Ismételten hálás vagyok a segítségért és tanácsokért a gamer laptopok terén.
    Egy kérdésem lenne, ami viszonylag megválaszolatlan maradt: Dell 7577 vs. Lenovo Y720. Leszámítva a Lenovo garanciával kapcsolatos nehézségeit, van jelentős különbség a laptopok között? Gondolok itt a hűtésre, strapabíróságra, stb. ugyanolyan hardverrel rendelkező modellek esetén.
    Leárazás miatt a Lenovot kb. 130 ezerrel olcsóbban tudnám most megvásárolni a Dellhez képest, annyi különbséggel, hogy nincs benne SSD. De hát az ugye bőven 130 ezer alatt van... :D Viszont, mivel nem kis összegről van szó ezen laptopoknál, és időtálló laptopot szeretnék, mondhatni egyszer akarok rá költeni, a pénzt nem sajnálva rá.

    Köszönöm.

  • Thookes

    újonc

    válasz TheNewDawn #138936 üzenetére

    Az általam kinézett Dell 7577 460 ezerbe kerülne alapáron, az most sajnos nincs leakciózva. :( A Lenovo Y720 hasonló felszereltséggel (SSD nélkül) 410 alapból, jelenleg pedig - gondolom karácsonyi akció miatt - 340 körül mozog. Innen jön ki a 120-130 ezer körüli árbeli különbség, ami már egészen szép kis összeg. :))
    Viszont a cél egy igazán jó laptop beszerzése, amivel tényleg nem lesz gondom az elkövetkezendő néhány évben.Így igazán csak a minőség és maga az eszköz megbízhatósága fontos.

  • Thookes

    újonc

    válasz TheNewDawn #138946 üzenetére

    Külföldi oldalon néztem. De a Khelben által linkelt oldalon is 460900 Ft-ba kerül az i7-7700HQ procis, GTX 1060-as videókártyás Dell. :) Ráadásul gondolom magyar billentyűzetes, ami nekem hátrány, angolt szeretnék.
    Ugyanilyen felszereltségű a Lenovo, amit így karácsony környékén jóval olcsóbban találtam. Viszont, ha tényleg jobban járok a Dellel, akkor egyértelműen azt választom inkább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák