Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thookes

    újonc

    Sziasztok!
    Már egy ideje gamer laptop vásárlásán töröm a fejem, ehhez szeretnék segítséget kérni. Sikerült leszűkítenem a kört néhány laptopra, viszont ennél a pontnál elakadtam. A lehető legjobb laptopot szeretném megvásárolni, minden tekintetben: felszereltség, anyaghasználat, megfelelő hűtés, garancia, stb.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    A közeljövőben, akár már karácsony körül is. De előtte alaposan szeretnék tájékozódni, nem szeretném elsietni a dolgot, lévén nem kis összegről van szó.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400-450 ezer Ft.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Első sorban a játékon van a hangsúly. Azon túl szerintem egy játékra alkalmas gépen nem lesznek gondjaim, ha néha programozni, dolgozni vagy hobbi szinten képeket szeretnék szerkeszteni.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Konkrét játékokat nem igazán tudnék kapásból megnevezni. GTA 5, Far Cry, Assassin's Creed meg egyéb, a közelmúltban és jövőben megjelenő játékok. Azért természetesen szeretném, ha néhány évig még alkalmas lenne futtatni az aktuális játékokat, magas grafikai beállítások mellett. De ezzel azt hiszem nem lesz gond az elvárásaim miatt (lásd 9. pont).
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6", IPS.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Alkalmanként lenne hordozva, ami alatt azt értem, hogy jelenlegi állás szerint néhány havonta lenne házon kívülre mozdítva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Mindegy, van saját Win10-em, mindenképp az kerül majd rá... :)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD mindenképp: 1-2TB
    SDD sem lenne rossz, de ezt legfeljebb külön megvásárolom és belerakom. Viszont M.2 port mindenképp legyen.
    RAM: 8-16GB, lehetőség szerint maximum 32GB-re való bővítési lehetőséggel.
    Optikai meghajtó: lényegtelen. Ha nagyon szükségét érzem, majd veszek egy külsőt.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    i7-7700HQ proci, 1060 6 GB nVidia videókártya, HDMI és Thunderbolt 3 portok.
    +1 a billentyűzetvilágítás, viszont ebben a kategóriában ez szerintem amúgy is alap.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gép.

    A kívánságaimnak megfelelően kb. a Dell, Lenovo, Acer, illetve Asus márkák különböző gamer laptop-sorozataira sikerült lecsökkentenem a választékot. Bár utóbbi kettő esetén nem tudom, hogy vannak-e Thunderbolt 3 porttal rendelkező példányok.
    Szívesen várok bármilyen pro és kontra érvet a különböző márkák mellett, a felsoroltakon kívül is. Illetve konkrét ajánlásokat is, amelyek eleget tehetnek az elvárásaimnak.
    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák