Hirdetés

Aktív témák

  • b-age

    csendes tag

    válasz n0_gAboR #6608 üzenetére

    Üdv!

    Tudnátok ajánlani laptop-ot a következőket "figyelembe" véve?

    Alap dolgokra használnám (net, internet, stb), valamint zeneszerkesztés, továbbá alapszintű videószerkesztés. Játék pedig semmi más, csak az nba 2k11. (Ajánlott gépigénye:
    CPU: 3 GHz Dual Core processor or equivalent, 2gb ram, 512 Ram (Nvidia(R) Geforce(R) 7900 GT or better, DirectX 9.0c or DirectX 10) Ha ezt a game-et kiviszi, nekem ennyi elég a játék szempontjából.)

    - 16"< kijelző (17,3 lenne a legjobb)
    - minimum core i3 proci. (mondom, a videózgatás nem komoly szint, nem is gyakori)
    Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy AMD procit ajánljátok? Arra, amire én használnám a gépet sztem egy i3 proci, vagy ezzel egyenértékű amd teljesen jó lenne.
    - min. 4 gb ram
    - HDD "tökmindegy" (320 GB simán megfelel)
    - ati 5730 1gb videókártya (ez szerintem kivinné maxon a 2k11-et.)

    Mivel a zeneszerkesztés elfut egy normál procival, és a másik "procifüggetlen" tevékenység az NBA 2k11 lenne, ezért e téren kompromisszum-képes vagyok, tehát inkább legyen jó a laptop anyaghasználata, esetleg matt kijelző, mintsem a proci "ütős."

    Még egy kérdés: ha 17,3-as, így 1600*900-as felbontás, ezt elbírja az említett ati 5730, valamint a 4gb? (Játéknál) Magyarul ha nagyobb kijelzővel rendelkezik egy gép, akkor erősebb is kell legyen? Vagy annyira nincs sok különbség egy 15,6"-oshoz képest. E téren (is) ámátőr vagyok :)

    A keretem max 260ezer.
    Korrekt összeszerelés (+Alu borítás) és 17,3 kijelző az elsődleges szempont, valamint az "alaphasználaton kívüli luxus" a videókártya, a játék miatt. ;)

    Nézegettem sok gépet, a notebookstore-on egy 17,3-as, 6gigás, ati 5850 1gb, alu HP a némbör ván 280-ért, (igaz i7-es proci, amit nagyon nem tudnék kihasználni). De 1 év garit adnak hozzá, ami szerintem elég tréfás... Az méginkább, hogy +2 év 60 rugó... (Oké, tudom, hogy renew laptop, de akkor is. 1 év? )

    Előre is köszönöm a választ.

    Bocs a hosszú iromány miatt!)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák