Hirdetés

2014. szeptember 20., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

(#6001) bdfhz válasza Cumbee (#5993) üzenetére

bdfhz
(senior tag)

Cumbee!

Igen, ott van egy ugrás. 160 ezer alatt jellemzően Radeon HD 5470 videókártyával rendelkező gépeket kapni, az pedig már a mai játékokhoz is sovány. Ha nem akarsz lemondani a mai és a jövőbeni játékokról, akkor sajnos mélyebben kell a zsebedbe nyúlnod.

(#6002) bdfhz válasza babicsbalu (#5995) üzenetére

bdfhz
(senior tag)

Babicsbalu!

Semmilyen lehetőséged nincs. Egy-két dolgot ki kell húznod az igénylistádról, vagy meg kell emelned a keretet. Ennyi pénzből egy Dell N5010-et tudsz venni 3 év garanciával. Core i3 processzor van benne, de az nem baj, mert gyakorlatilag nem gyengébb egy azonos órajelű Core i5-nél. Viszont az anyagminőség, összeszerelés nem az erőssége. Esetleg akciósan 3 év garanciás Acer, de abban AMD processzor van.

(#6003) bdfhz válasza trickyy (#5997) üzenetére

bdfhz
(senior tag)

Trickyy!

Nem az a baj, hogy Acer. Az 1 év garancia a baj. Meg a grafikus vezérlője is gyenge még az integráltak között is.

(#6004) Mandarinn válasza Mandarinn (#6000) üzenetére

Mandarinn
(senior tag)

Mondjuk ezek közül: HP , Toshiba , ACER , Lenovo , Sony
A többi nem igazán szimpatikus nekem.

(#6005) bdfhz válasza Mandarinn (#6004) üzenetére

bdfhz
(senior tag)

Autókból már láttam megbízhatósági statisztikát, notebookokból még nem. Csak 1 dolog biztos, a garancia. Aztán érdemes megtapogatni a kinézett típust. A többire (pl. "unokatesóm szomszédjának elromlott a Dellitsuovo márkájú gépe") nem nagyon érdemes figyelni.

(#6006) Mandarinn válasza bdfhz (#6005) üzenetére

Mandarinn
(senior tag)

2009-es felmérést már láttam laptop megbízhatóságra. Érdekelne egy 2010-es , hátha változott valami.
ASUS volt ha jól tudom a legjobb Toshiba a második. De a környezetemben 3 ASUS-ról is tudok ami rosszalkodik. Nekem most Toshiba van és végülis nem volt semmi bajom vele. Bár az újak nem igazán tetszenek.

Ez a 2009-es felmérés

[ Szerkesztve ]

(#6007) Keva22 válasza bdfhz (#5999) üzenetére

Keva22
(újonc)

Megengeded? Köszi. Sajnos tapasztalatom a rossz anyaghasználat miatt sokkal jobban le tud amortizálódni egy gép, ami ugyanúgy nem fog semmit érni (volt egy ilyen Clevom), hiába van még rá gari.

(#6008) Lakers válasza Mandarinn (#6006) üzenetére

Lakers
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Szia!

Én is láttam ilyeneket. A 3 legrosszabb okkal a legrosszabb... mert ez a 3 gyár adja el a legtöbb laptopot... Az Asus 2009-ben még nem igazán, ő újfiúnak számít... A régebbi Asusok tényleg nem az igazik, 2 év után rosszalkodnak néha... Nekem volt és most is az van, jó árérték arányban vettem. És nekem tökéletesen működik, megvagyok vele elégedve. Az Asus 2/3 évi sorozata teljesen más kialakítású mint a mai... Szerintem a mostaniak jobbak. Nekem tetszik, hogy bal oldalt van a venti és nem hátul. Illetve a többi, amivel eddig baj volt, azt javították, mint a töltő is amit megerősítettek. Asus ad a visszajelzésekre, a hiba jelentésekre és igyekszik mindig javítani rajta. Az alaplapjuk az egyik legjobb, ritkán van alaplap hibás - én ezt olvastam.
HP és Acer mellett is kiállok, mert ők adják el a legtöbbet... nem csoda, hogy ott magasabb is a százalék :). Csalókák ezek a felmérések :)
Toshiba sosem volt rossz, és sosem lesz az! Bár kár, hogy a tv-k terén visszaléptek...

(#6009) Mandarinn válasza Lakers (#6008) üzenetére

Mandarinn
(senior tag)

Egy jó kis AMD Llano-s laptopot szeretnék majd venni szóval még van pár hónapom körbe járni a dolgokat. Azt mondod a mai ASUS-ok már jobbak? Van már Toshiba szinten? Sajnos a mostani Satellite-ek elég rondácskák :( Az ACER-ek tetszenének külsőre nagyon. De nem akarok szívni vele. Ok , hogy van esetleg több év gari de nem akarok szervizbe járni vele meg heteket hónapokat várni , hogy megjavítsák.

(#6010) Chaser válasza bdfhz (#5985) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Ha új gépről van szó a 4500mhd-t is kerülni kell, klasszisokkal jobb az intel HD:) Nem adják az ilyen régebbi gépeket annyival olcsóbban hogy megérje.

gabor82: Lehet ramot cserélni házilag, no para :N

Optibay HDD SSD keret DVD helyére notebookba laptopba szinte az összes géphez »»» www.optibaykeret.hu

(#6011) trickyy

trickyy
(őstag)
LOGOUT blog

Erről mi a véleményetek? 3 év gari nagyon szimpatikus,bár az igp nem tudom hozza-e a HD4500 szintjét. (előbb 110k-t írtam keretnek,azt nettó árnak gondoltam)

(#6012) Chaser válasza trickyy (#6011) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Nem hozza, jóval le is körözi mindenben. Viszont ha van egy kicsivel több kereted és nem kell erősebb vga akkor az A530-nak ez a változata jobb vétel +20k-ért. Ez a gép matt -kijelzőjét meg kell kérdezni, elvileg az is-, jól összerakott, ezenfelül kapsz W7-et és nagyobb hdd-t, mindössze +3k-s felárért van a 4GB-os verziója. garancia erre is 3 év, és ha minden igaz már elszállításos.

Optibay HDD SSD keret DVD helyére notebookba laptopba szinte az összes géphez »»» www.optibaykeret.hu

(#6013) Z86 válasza Keva22 (#6007) üzenetére

Z86
(őstag)

Az 5010-nel kapcsolatban inkább a kinézettel vannak gondok, egész pontosan a fekete dombormintással.
De pl. a kék meg egyéb színűek nem abból az anyagból vannak, nem is domdormintásak, sőt ha megnézed teljesen másképp néznek ki.
Ennek oka az, hogy ez tulajdonképpen két külön típus! :K (és itt nem a CPU-ra gondolok)
Van a fekete Inspiron 15 ami a dell magyar honlapján is látható 5010 címszó alatt
és a színes Inspiron 15R ez szerepel az ipon elemzésében is de ez a magyar oldalon már a "valós" nevén szerepel
Csak ezek valamiért nincsenek megkülönböztetve a webshopokban, egy kalap alá lettek sorolva pedig a külső teljesen más :F
Innentől kezdve az anyaghasználatos kifogásokat inkább csak a fekete verzióra kellene érteni, ott is inkább esztétikai szempontból. Ez lett kissé elterelve arra, hogy konkrétan a minőséggel vannak gondok.
A többi gyártó hasonló kategóriás gépei sem nyújtanak többet, főleg nem 3 év garanciával.
Szóval színest kell venni :)

[ Szerkesztve ]

...és az újság melyik rovatát szereti a legjobban? - Hát azt a... a... szókincsfejlesztőset... azt nagyon... nagyon... ööö...naaaagyon...

(#6014) Kezdő vagyok

Kezdő vagyok
(őstag)

Sziasztok!
Ezek között mi a különbség?
Ha jól látom,egyik gyárilag 4 GB RAM,másik meg,csak ha belekérném,akkor lenne az?
Dell-en kívül ilyen árkategóriában milyeneket javasoltok?
[link]
[link]

(#6015) trickyy válasza Chaser (#6012) üzenetére

trickyy
(őstag)
LOGOUT blog

Értem,köszi láttam visszaolvasva már egyszer írtad/szidtad a HD4500-et. Az a bajom azzal amit linkeltél,hogy ez már túl drága,a Dell is már húzós,nyugodt szívvel megvehetem az utóbbit is?

(#6016) Chaser válasza trickyy (#6015) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Nem szidom a 4500-öt, csak elavult. Jóval nagyobb tudású az intel HD. A 4500-ös chippel szerelt gépek még a régi c2d alapú processzoroknál van, a HD meg a core i vonalon. Egy core i alapú gép meg alig drágább a régi szériánál, sok esetben már olcsóbb is..tehát nincs értelme velük foglalkozni. A dell-t is veheted nyugodtan ha nem zavar a lakktenger.

(#6017) trickyy válasza Chaser (#6016) üzenetére

trickyy
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi a segítséget!:R Ahogy lesz pénzem,szerintem beruházok egy ilyen Dellre,lakkozás annyira nem zavar.

Amúgy nem téged láttalak 3ds max topicba?

(#6018) trollreign válasza Mandarinn (#6000) üzenetére

trollreign
(tag)

Én ezt a listát nézegettem régebben, ugyan nem megbízhatóságról szól kizárólag, de van olyan szempont is a pontozásban.
Sok dologgal egyetértek benne, sokkal meg nem, nézd meg magadnak.

(#6019) Chaser válasza trickyy (#6017) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Szívesen.
Pshop topikan esetleg:)

(#6020) trickyy válasza Chaser (#6019) üzenetére

trickyy
(őstag)
LOGOUT blog

Akkor elnéztem.:P

(#6021) trollreign válasza Z86 (#6013) üzenetére

trollreign
(tag)

Annak idején magam álltam ki a Dell N5010 mellett, amikor a minősége miatt hajtották el tőle az embereket itt a fórumon, de ez így ebben a formában nem teljesen igaz.
Aki nagyon igényes arra, hogy hogy van összeszerelve a gépe és milyen anyagokból van, az könnyedén lehet elégedetlen az N5010-el kapcsolatban, mert a színes verzióknál is fennáll az a probléma, hogy a kijelzőnek a kerete puha, benyomódik, ropog, a zsanérok sem éppen a legerősebbek, de azért korrektek. A felületek gyűjtik az ujjlenyomatokat, de az sem túl vészes.

További elképesztően idegesítő dolog, ami egyébként trend is lett mostanában a notebookoknál, hogy az F-es gomboknál Fn-t kell nyomni, hogy a rendes funkciókat érd el, alapvetően ilyen fényerő meg ilyesmik vannak ezeken a gombokon. Ez hihetetlen idegesítő tud lenni azoknak, akik keveset egereznek, és inkább a billentyűzetet használják, pl képtelen vagyok megszokni, hogy az Alt+F4 helyett Alt+Fn+F4-el tudom becsukni az ablakokat.

Emellett elég ormótlanul néz ki az a rész, ahol kinyitott állapotban a fedlap csatlakozik az alaphoz, nem értem, hogy minek van ott hagyva egy pár centi.

Ezeket leszámítva viszont korrekt kis gépről van szó.

(#6022) bdfhz válasza Kezdő vagyok (#6014) üzenetére

bdfhz
(senior tag)

Kezdő!

Jól látod. Én nem nagyon tudok mást javasolni ilyen áron. Ha szükséged van Windows-ra, egy Acert tudok még mondani (most) szintén 3 év garanciával, de AMD processzorral.

[ Szerkesztve ]

(#6023) trickyy

trickyy
(őstag)
LOGOUT blog

N5010-el hasonló árban találtam ezt. Melyik érné meg jobban? Bocs a sok kérdésért,csak van még időm nézelődni,aztán "biztosra" megyek:))

(#6024) TeeJay válasza Chaser (#5946) üzenetére

TeeJay
(PH! kedvence)

megnéztem azt a Fujitsu A530-at és nagy túró az enyémhez képest...
119-ért vettem P6100procival, 640gigás WD vinyóval, 2+1GB Kingston DDR3 1333MHz-es memóriával, Broadcom gigabit LAN és Broadcom N-es wifi
amit meg te ajánlottál az 320gigás vinyóval és 2GB memóriával is bőven drágább mint az enyém. szerintem baromi jó áron vettem és nem igen tud egyik másik gyártó se ennyiért ilyen teljesítményt adni :R

Nikon D90 + AF-S 18-105VR + SB-900 + Meike MK-D90 : http://goo.gl/IiCUAe | DJ VJ Magrao Videómixei mp3-ban : http://goo.gl/EKPqJN

(#6025) Kezdő vagyok válasza bdfhz (#6022) üzenetére

Kezdő vagyok
(őstag)

És ha jól láttam,akkor Vistát vagy 7-est lehetne rá feltenni,XP-t már nem.
Köszönöm a választ!

TeeJay:milyen is van neked pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#6026) krokk válasza trollreign (#6021) üzenetére

krokk
(senior tag)
LOGOUT blog

a funkció gombok használatát lehet módosítani... biosból is vagy fn+X ha minden igaz.
de biosban tuti beállítható hogy a gombok alapbeállítása melyik funkció legyen. Bővebben:[link]

amúgy én is egy dell inspiron N5010est tervezek venni kék színben és azért az elég durva lenne ha nem lehetne ezt az fn gomb használatot átállítan:)
Főleg webszerkesztésre/film nézésre netezésre használnám a gépet. Remélem jó választás lesz :) most egy inspiron mini 10v-t használok és ez nagyon bevállt, ezért is vennék újfent dellt.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#6027) TeeJay válasza Kezdő vagyok (#6025) üzenetére

TeeJay
(PH! kedvence)

pontosan ezt sikerült kifognom tegnap este 119ezer pénzért :R :C [link]

Nikon D90 + AF-S 18-105VR + SB-900 + Meike MK-D90 : http://goo.gl/IiCUAe | DJ VJ Magrao Videómixei mp3-ban : http://goo.gl/EKPqJN

(#6028) ImI87

ImI87
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nézegetem a notebook-okat pár napja, már tettem fel kérdéseket.

Netezésre, Word/Excel írogatásra, zenehallgatásra, filmnézésre (fulHD-ban egy LCD TV-re kötve), letöltésre használnám. Játék már egyáltalán nem szempont, sajnos ezt fell kell adnom. :( Sok adatom van, ami kell, ezt külső vinyókkal oldanám meg.

A fenti célokra milyen proci, mennyi ram, és milyen VGA lenne szükséges? :F Persze úgy, hogy tisztességes sebességű legyen a gép.

De alapvetően nem tudom eldönteni, hogy 15,6"-os legyen, vagy 17"-os.
Jelenleg egy 27"-os monitor előtt ülök, azt már tudom, hogy sírni fogok a kijelző kis mérete miatt, de hát notebook lesz........
Most fogok szakdolgozatot is írni, ennek a szerkesztéséhez biztosan jobb lenne a nagyobb kijelző. (Egy 15,6"-oson lehet látható méretben kirakni egymás mellé 2db internetablakot, vagy 2 Word oldalt?)

A legfontosabb, hogy 200K körül szánok rá, efőlé ha nem muszály nem mennék. Ennyi pénzért 15,6"-osokból már qrva jókat lehet kapni, de a 17"-osokból kevésbé.

HDMI alapfeltétel, meg jó lenne eSATA vagy USB 3.
17-esből van v.mi nagyon ajánlott típus, v.mi bestbuy ebben az árkategóriában?

(#6029) ImI87

ImI87
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tudna linkelni v.ki egy oldalt, ahol ilyen táblázatszerűe össze vannak párosítva a notebook-os VGA-k, teljesítmény alapján?

(#6030) trollreign válasza ImI87 (#6029) üzenetére

trollreign
(tag)

Ez vagy ez.

(#6031) fazr válasza ImI87 (#6029) üzenetére

fazr
(senior tag)

Azokhoz amit leírtál bőven elég egy Intel HD integrált grafikus vezérlő.

Esetleg ezt a notit megnézheted, elvileg nem rossz, de ha mégis biztos kijavítanak majd :)

Dropbox regisztráció ( 2GB tárhely ): http://db.tt/Fcg29u0k +500 MB neked is, nekem is :)

(#6032) ImI87 válasza fazr (#6031) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszi, jó lenne ez, de csak 1év gar. Ez kizáró ok. 2, de inkább 3 év garisat vennék.

trollreign: köszi! :R

Amúgy kell nekem az i5 vagy elég az i3 is?
És nem írtam előbb, de csakis op.rendszer nélkül kellene. Van jogtiszta win7-em, ezért nem akarok mégegyszer pénzt adni.

[ Szerkesztve ]

(#6033) fazr válasza ImI87 (#6032) üzenetére

fazr
(senior tag)

Bocs, rossz linket adtam.
http://ipon.hu/webshop/product/_hp_probook_4720s_xx835ea/169787
Ehhez nincs oprendszer és itt már 3 év garanciát ír, de azt is írja nincs hdmi meg esata, de szerintem rosszul írták mert elvileg ugyan azzal a felszereltséggel van mint ami a másik linken, hisz mindkettő XX835EA (HP oldala szerint is van rajta hdmi és esata). Szóval kérdezz rá emailben iponnál, de 90% hogy elírták (én notimnál is rosszul írták anno).

i3 is bőven elég

[ Szerkesztve ]

Dropbox regisztráció ( 2GB tárhely ): http://db.tt/Fcg29u0k +500 MB neked is, nekem is :)

(#6034) ImI87 válasza fazr (#6033) üzenetére

ImI87
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Na ez így már jobban hangzik. :K

És a 3 giga ram vs 4 giga ram mennyire érezhető különbség?

(#6035) schambee

schambee
(újonc)

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt állok, és az Acer Aspire 5750G-2634G50MN gépet néztem ki.

Proci

Videókártya

Ilyen árkategóriában nekem feltűnően erős gépnek tűnik, a kérdésem pedig az lenne, hogy van-e valakinek valamilyen tapasztalata/véleménye, vagy bármilyen infója a notebookkal kapcsolatban?

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!
Tisztelettel,
__
schambee

(#6036) -=Libria=- válasza schambee (#6035) üzenetére

-=Libria=-
(PH! kedvence)

az ip*non van egy teszt róla. By the way, egy darabig max csak nézegetheted a tesztet róla mivel az 5750 sandy bridges és visszavonták a készleteket.....

Wayteq X-Tab 100QCR és iPod shuffle eladó, érd. privátban

(#6037) DeckardCain válasza Z86 (#5966) üzenetére

DeckardCain
(senior tag)

Na döntöttem, Fuji A530 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6038) zedok

zedok
(senior tag)

Hello!

Erről mi a véleményetek?
[link]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#6039) zoltanz válasza trickyy (#6011) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Én vennék inkább Geforce GT 525M -et [link] vagy Mobility Radeon HD 5650 [link]hasonlót. :K

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#6040) Z86 válasza trollreign (#6021) üzenetére

Z86
(őstag)

Hát ebből is látszik, hogy semmi sem tökéletes, pláne nem ennyi pénzért :)
Jó lenne ezekről a típusokról egyszer egy elfogulatlan elemzést olvasni itt a PH-n, amit aztán bőszen lehetne linkelgetni a tisztelt vásárlóközönségnek.

...és az újság melyik rovatát szereti a legjobban? - Hát azt a... a... szókincsfejlesztőset... azt nagyon... nagyon... ööö...naaaagyon...

(#6041) trickyy válasza zoltanz (#6039) üzenetére

trickyy
(őstag)
LOGOUT blog

Tudom néztem én is őket,csak amelyik laptopba ilyen van,szerintem 130-140k-ból nem jön ki.

(#6042) soulf

soulf
(lelkes újonc)

hello mindenki,

vélemény erről:
http://elektroplaza.hu/index.php?option=com_whp&controller=termek&id=50258

vagy esetleg más?
előre is kösz a segítséget!:)

(#6043) zoltanz válasza trickyy (#6041) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hacsak nincs külföldi vagy nagykeres ismerősöd. :K

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#6044) trickyy válasza zoltanz (#6043) üzenetére

trickyy
(őstag)
LOGOUT blog

Nagykert még talán megoldanám,igazából 110km lesz kb rá nettóba.

(#6045) bdfhz válasza ImI87 (#6028) üzenetére

bdfhz
(senior tag)

Imi87!

"Netezésre, Word/Excel írogatásra, zenehallgatásra, filmnézésre (fulHD-ban egy LCD TV-re kötve), letöltésre használnám. Játék már egyáltalán nem szempont"

Akkor miért akarsz 200 ezret költeni? Ezeket a feladatokat tökéletesen megoldja egy 125 ezer körül kapható Fujitsu. 3 év garanciával árusítják, állítólag normálisan össze van rakva, mi kell még? Az USB 3 sajnos még magasabb árszinten is ritka. A 17-es kijelző kb. 10 százalékkal nagyobb, nem hiszem, hogy ez sokat számítana.

(#6046) bdfhz válasza soulf (#6042) üzenetére

bdfhz
(senior tag)

Soulf!

Más. Az a 415M meglehetősen harmatos. Ez szerintem sokkal jobban megéri. Memóriabővítéssel is csak 190 ezerbe kerül. 3 év a garancia és az 5650 erősebb a 415M-nél.

(#6047) hroli0423

hroli0423
(újonc)

Sziasztok! Véleményeket szeretnék a HP Compaq Presario CQ56-150SH XH204EA notebookról? Érdemes-e megvenni?

(#6048) Melon87 válasza Z86 (#5849) üzenetére

Melon87
(tag)

Helló!

Multimédia célokra használnám!

HD film nézése játék stb...

Nem kevés a mai világba a 2 giga ram?
És ha bővíteni akarom akkor van rá úgy lehetőség hogy garancia maradjon?

Köszi a választ!

(#6049) Z86 válasza Melon87 (#6048) üzenetére

Z86
(őstag)

De igen játékoknál kevés lehet, érdemes bele +2GB-ot tenni. Mások is kérdezték előtted a garanciát, de erre mindig az a válasz érkezett, hogy a bővítés nem befolyásolja, emiatt nem kell aggódnod.

[ Szerkesztve ]

(#6050) Melon87 válasza Z86 (#6049) üzenetére

Melon87
(tag)

Köszi a gyors választ!

Ha veszek bele még 2 giga ramot akkor az menni fog dual channelbe vagy kit-et kell venni?

2 GB, DDR3 1066MHz ez van ugye a gépbe gondolom akkor csak 1066Mhz-s megy bele?!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.