Hirdetés

Aktív témák

  • rizso

    addikt

    Hááát, én nem látom ennyire vészesen a helyzetet :) Nem hinném, hogy egy i-szériás proc ne lenne elég multimédiára. Miben nyújt többet az újabb proci? Kevesebbet fogyaszt valamivel, erősebb integrált vga van mellé (ha jól tudom ez is az új i7-es prociknál nagy újdonság, ott nem volt eddig), és csöppet erősebb. De ebből a user sok mindent nem lát, mert:
    - nem azt fogja számolgatni, hogy mennyit spórolhat az áramon egy év alatt, meg általában hálózatról megy a gép, nem akkuról
    - nem fogja meghatni az Intel integrált kártyája, ami kevés a komolyabb játékokhoz, főleg, ha egy komolyabb ati/nvidia kártya is jelen van
    - nem fogja érezni a különbséget a mindennapi használat során, ugyanis egy átlag user nem futtat nem tudom hány processzor-teljesítményt mérő programot/tesztet, csak azért, hogy utána elmondhassa, hogy x programban sokkal jobban teljesített a gépe, mint egy i-szériás procival szerelté

    Persze, azt is megértem, hogyha már kint van az új széria, akkor minek vegyük a régit, ha egyszer kb. ugyanannyiba kerülnek. Kb. mint mikor mindenki a 6000-es Radeonokat várta. Megváltották a világot? Nem. Az új procik meg fogják? Nem.

    A másik, hogy meg lehet venni most is, ha valami gond van vele, akkor meg cserélik garanciában. De ha valaki ezt nem akarja, akkor meg vagy kivárja a javított szériát, vagy vesz egy i-s procival szerelt gépet - nem fog belehalni, és nem is lesz igazából észrevehető hátrányban...

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Aktív témák