Hirdetés

Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz thomeef #5300 üzenetére

    Nyilván van annyi tapasztalatom overclockban meg downclockban ami neked nincs :P Az hogy emelsz 100-150mhz-et egy gpu órajelén alapfeszen, nem fog jelenteni semmi számottevő fogyasztásnövekedést vagy melegedést. 1ébként egy 160k-s noteszről van szó, nem mintha számítana az összeg. Az 5730 se nagy durr, asztaliban egy br 17k-s kártya ddr5-ös verzióval reggelire eszi meg. Akkor lenne értelmes alternatíva ilyen felárral az n5010 mellett ha ddr5-ös lenne.

    qMAGICq: 160-ért játékra az n5010-ről amiben i3 380+hd5650 van. Rákeresel megtalálod. 17-esben linkeltek egy studiot, az meg tán i3 370+hd 5650-nel van 190k-ért. Viszont ott ha minden igaz helyszíni garancia van, úh az is nagyon megéri főleg hogy itt még benne van W7 is az árban, gyakorlatilag semmivel nem drágább ezt nézve mint a 15-ös inspiron, sőt.

    trollreign: Nem is kell kipróbálnom. Asztaliban volt kezemben mind2-nek megfelelője, azt kell mondjam olyan egetrengető különbség nincs, a ddr5-ös verzió lenne érdekes az 5730-ből, a ddr3-as nem. Amíg van gputool én addig azt használnám..ha játszanék. Hiába lehet jobb minőség a lenovo ha csak 2 év rá a gar ráadásul drágábban.

    szerk: Na jobban megnéztem amd oldalán az 5650 vs 5730 viszonyát. Semmi különbség nincs a gpu órajelén kívül, memória terén nem tudom az egyes gyártóknál hogy viszonyulnak az arányok, de ddr3 lévén ott se kell komolyabb előnyre számítani az 5730 esetében. 5570-em volt utoljára asztaliban, az is ugyanez az architektúra, 400SP-128 bit, csak ott 1ghz- eff 4ghz- ddr5 volt a kártyán. A gyári órajele 650mhz volt, ez lazán ment a PP-s 150mhz-es 1V-os feszen 800-at, a hivatalos 3D-s órajele 1.1V. Fogyasztás növekedés elhanyagolható pár W -kimértem-, melegedés szintén.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Aktív témák