Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!
    Sokáig töprengtem nason, végül eljutottam a 215J-hez. Utolsó pillanatban azonban beszaladt a képbe épített HTPC Asrock Q1900 alapon. Elvileg azt olvastam h tudásban egyenértékű lehet egy Syno-val.. sebességben akár jobb is "olcsóbban".
    Kérdésem annyi lenne első körben hogy ezek a htpc lapok ugyan ugy viselik a 24/7et mint egy jobbféle nas, vagy ezek nem erre vannak tervezve?

    Illetve van itt aki dedikált nasról váltott HTPCre? mik a tapasztaltok?

    [ Szerkesztve ]

  • Hooper

    őstag

    válasz fogtunder #13606 üzenetére

    Igazából mindkettőt :)

    Az alap elképzelés az volt hogy veszek egy popcorn hour a400 lejátszót és mellé egy Syno 215J NASt.
    A lejátszómat már szeretném fejleszteni mivel fullhd projektor és 106" vászon van itthon, a nas meg kiváltaná a sokat fogyasztó gépet ami sokszor csak a lejátszó etetése miatt megy valamint torrentezik, esetleg feltöltök felhőbe munkákat (k*csög Tnél vagyok és 15/1 Mbps a max netem, így sokszor mikor munkát kell feltöltsek éjszaka csak emiatt marad bekapcsolva a gép, mert csiga lassú a feltöltésem)

    Apropo, igazából félek is hogy mennyire van létjogosultsága a nasnak nála: a feltöltésem vérszegény.. ha nem vagyok itthon nem hiszem hogy tűréshatáron belül lenne a várakozási idő mire elérek/letöltök bármit is a NASról.
    Itthon dolgozok PCről, eddig nem igazán fordult elő hogy kellett volna valami ami itthon van és én nem a gép előtt ülök. ezen kívül megy a torrent és a letöltött tartalmat a lejátszó átlövi az erősítőre és megy a mozi.
    Tableten csak netezek, laptopon szintén.
    Persze lehet ha lenne használnám... de a félelmem továbbra is az hogy ilyen sz*r feltöltéssel amúgy se érnék el semmit távolról.

    Szóval lejátszót szolgálna ki a nas és torrentezni.. nyilván tárolnék is ott mindenfélét, de azokra amugy is 90%ban a PCn van szükségem.

    Visszakanyarodva:
    nézegettem a synokat használtan is és akkor találkoztam ezzel az asrock q1900 alpra épített NAS-al.
    Elvileg DSM fut rajta, és mindent tud amit egy Syno 214+, sőt még gyorsabb is.. mindezt szinte fele áron.
    aztán ahogy nézegettem a perifériákat láttam h ez valójában egy HTPC, ami kiválthatná a popcorn A400at is..

    Szóval most az a gond hogy ez a hardver tudna lenni NAS is és HTPC médialejátszó.. attól függ mit telepítek rá... Csak a kettő egyszerre nem?
    Tehát ha veszek kettőt akkor egy egyikre "DSM"et telepítek és nasként virít a másikra mellette meg XMBC-t és akkor az onnantól lejátszó? :D

  • Hooper

    őstag

    válasz Hooper #13611 üzenetére

    köszönöm a válaszokat! :R
    nem akarom "szétoffolni" a topikot, megyek át a HTPCs topikba.
    Lehet akkor marad az eredeti felállás, de azért még futok egy kört hogy a 2 árából mit lehet kihozni htpc fronton.. lejátszóra nagyobb szükségem van szerintem mint teljes értékű nasra (szerintem).. olvastam ott futólag hogy valaki ilyen hibridként használja.. gondolom a nas szerepkör "kárára".

    Ja filmek egyébként 99%ban mkv. A jó mozikat 1080pben nézem (ha van akkor remux DTS HD MA) hanggal, a maradékot, egyszernézőseket, sorozatokat 720ban (ezenél nem mindig van igény a full minőségre)

    esetleg NAS használók küzül van aki enyémhez hasonlóan gyenge nettel használja? (1Mbps feltöltés)
    külső elérés gondolom ez esetben igen döcögős :(

    [ Szerkesztve ]

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!
    Véleményetek az Asustor AS5002T-ről?
    Még mindig nem jutottam dűlőre médialejátszó és nas vagy baytrail hibrid megoldáson.
    De ez az asus egyesíti a két funkciót szintén baytrail platformon.

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok
    Esetleg van aki kipróbálta/tesztelte már kép és hangminőségben mit tud az Austor As5002t NAS (Baytrail + kodi)?

    [ Szerkesztve ]

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok

    HP mikroszervernek az "out of the box"-on kívül milyen előnye van egy épített j1900 / 3150-hez képest?

    Feladatkör: otthoni megosztás (1pc, 1 tablet, néhanapján laptop), média lejátszó kiszolgálás, torrent, dropbox, ritkán távoli elérés, 4 HDD.
    Mivel nem ismerem a nasok tudását, első körben ezekre gondolok amire szükségem lenne.

    Ha hp akkor ezekre gen7 elég lenne?
    Ha építenék gondolom olcsóbb lenne.. a házon pl tudok sokat sporolni, mert elrejtve lenne.

    Köszi!

  • Hooper

    őstag

    válasz Hooper #15700 üzenetére

    Rick4, Dave™:
    Sorry a vita generálásért! de köszi a véleményeket/tapasztalatokat.

    Hazahoztam ma iponbol egy Gen8-at.

    4HDD sajnos kell, nincs kedvem 1-2éven belül azon tanakodni hogy hogyan bővítsek, vagy pakoljak át 3asokról 6osokra - de később ez megmarad lehetőségnek 4*3ból 4x6ra :)
    Munkám miatt rengeteg nyersanyag halmozódik fel, pikpakk megtelik 3TB.
    Mellette meg évek során rengeteg filmet, sorozatot halmoztam fel (lehet rossz szokás, de mivel nincs tul gyors netem, nem megoldás h majd letöltöm még egyszer (6TB erre is elmegy könnyedén).
    3TBs redek vannak a legjobb áron, és 1 HDDre egyenlőre nem tárolnék sokkal több adatot.

    G7 azért merült fel mert használtban 40ért elég jó áron van, és ezért kérdeztem h tudása elég lehet-e.
    De 65ért volt most iponban 4GB RAM-os Gen8.
    Építve kb 50et számoltam (új árakkal). Ezt így tisztább szárazabbnak gondoltam.

    Most viszont vakarom a fejem mert a hálozati dolgokhoz, portok, megosztás sík hülye vagyok..
    Már ott elakadtam h hogyan rakjak fel erre Xpenologyt... és mi lesz ha csomó gondom lesz pl azzal h a médialejátszó nem látja a szerverben a HDDket..

    Lehet egy 4 lemezes Zyxellel kellett volna kezdjek :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák