Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz flacksu #18252 üzenetére

    Csak gyári megoldások jöhetnek szóba, vagy építés is belefér?

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • MrDerekas

    addikt

    válasz flacksu #18254 üzenetére

    Erre a célra én építenék. Egy majdnem asztali pc szintjét kéne elérnie a NAS-nak, ha jól értem az igényeid, elvárásaid. Ennek fényében (nagy képek mozgatása, feldolgozása, szerkesztése) a hozzávalók. Micro-ATX vagy mini-itx alaplap (jó sok sata port-al, a négy hdd szerint, illetve a jövőbeni bővítésre is gondolva), négymagos proci bele (az újabb procik már eléggé energiakímélőek, pl Skylake és ezekből is van tompított verzió, ahol a kisebb tdp a cél), minél több ram (8 giga vagy több), az ajánlott tápok közül 80 vagy 85+-os, mindezt valami kis méretű, de jó sok férőhelyes házikóba. Aztán ez variálható a végtelenségig, kezdve a zajszinttől, hűtésen át a fogyasztásig. Ami még kiemelendő, hogy legalább gigás lan port legyen benne (vagy magán az alaplapon), illetve ugyanez kellene az asztali gépedbe (notidba), a zökkenőmentes munka érdekében. Szóval mindez nem olcsó, de lehet faragni is ebből még vígan, az igényekhez és a keretedhez mérten.
    Oprendszerből is van számtalan és ingyenes kínálat. Nagyon sok dolgot meg lehet velük valósítani és nem kell az ingyenes mivoltjuktól tartani. Ez mondjuk ráfordított idővel fizetendő, mert azért van mit utánajárni, olvasni, tanulni, de akár kísérletezni is. Vagy veszed a kényelmet egy négylemezes gyári NAS formájában, amit azért meg is kell fizetni. Végül azért off, mert ez a magánvéleményem és nem a szakmai ajánlásom ;)

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

  • MrDerekas

    addikt

    válasz flacksu #18256 üzenetére

    Erre a kérdésre jönnek majd az igazi szakik. ;) Én csak ilyen bütykölős vagyok. NAS-ból nem tudom mi lenne a megfelelő, de a routeren nem szabad spórolnod, főleg ha vezeték nélkül akarsz nas-ról dolgozni. Tehát neked egy tényleg komoly kütyü kell erre a célra. (én kábel párti vagyok, mert nekem az stabilabb. Lehet csak valami hülye tradíció ez részemről :) )

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

  • Istv@n

    aktív tag

    válasz flacksu #18252 üzenetére

    Szerintem ilyen méretű fájlok esetében a wifi-t felejtsd el.... A legújabb ac szabványú eszközök sem tudják azt, amit egy gigabites kábel. (Tapasztalataim alapján közel sem, mondjuk nem próbálkoztam túl sokszor...)
    Nas ügyben pedig én nem feltétlenül javaslom az építést. Ha szeretsz ilyenekkel "szórakozni", akkor persze, lehet, de a gyári megoldások az átlag usernek teljesen megfelelnek. Arra figyelj, hogy a gigabites LAN-t ki tudja hajtani az eszköz, nem gondolom, hogy bármilyen extra processzor erőre, vagy ramra szükség lenne...

    Konkrét típust nem tudok ajánlani, (egy bizonyos szint felett hit-kérdés...) de itt a topikban visszaolvasva találsz első kézből származó infókat szinte minden ajánlott típusról.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz flacksu #18259 üzenetére

    fogalmi zavarok vannak szerintem. a NAS = Network Attached Storage, tehát hálózaton keresztül fogod elérni, ezek nincsenek arra felkészítve, hogy külső merevelemezként használd őket, teljesen más protokollokon keresztül végzik a fájlmegosztást a kliensek felé. itt a gigabit LAN a korlát, ezen kb. 110MByte/sec sebességet lehet maximum elérni. tehát ha más nem terheli le, akkor egy ilyen ~500MB kép 5 másodperc alatt fog betöltődni, utána már nem lesz gond, mert bent lesz a RAMban, majd mikor elmented, kb. ugyanennyi idő lesz visszaírni rá. ilyen jellegű felhasználásra a WiFi felejtős, ahogy már írták, nagyon nyögvenyelős lesz dolgozni vele.

    a Thunderbolt nem hálózati csatlakozó, ha kell ennek a sávszélessége, akkor marad a külső HDD.

    ha ezek alapján mégis NAS-t szeretnél és négy fiókosat, akkor a DS415+ biztos ki fog szolgálni egy jó darabig.

    router tekintetében lényeges tudni, hogy milyen környezetben fogod használni (társasház, családi ház, falak anyaga, lefedni kívánt terület), és hogy a kliensek, amikkel csatlakozni fogsz hozzá milyen MIMO-t képesek kezelni, mert lehet a routereden 18 antenna is, ha a laptop/tablet/telefon ennek csak a töredékét tudja kihasználni. de érdemes a milyen routert vegyek topikban bekérdezni, ott kicsit több a tudásbázis ebben az ügyben.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz flacksu #18261 üzenetére

    a NAS-on keresztül azokat a lemezeket éred el, amik bele vannak szerelve, illetve rá vannak dugva, a géped csak egy kliens neki, mozgathatsz róla/rá adatokat, de annak a távol elérését másképp kell megoldani, pl. FTP szerver alkalmazás a laptopon (mondjuk filezilla) és egy DDNS kapcsolat, de ehhez NAS sem kell. plusz én egy darab Thunderbolt csatis NAS-ról tudok, de annak az árát szerintem nem akarod kifizetni plusz kb. annyit fogyaszt, mint az asztali gépem :)

    talán az lehetne egy megoldás, hogy van egy gyors külső HDD, amin a lényegi munkát elvégzed, majd a kész anyagot (akár manuálisan, akár egy időzített backuppal) feltolod a NAS-ra, így van második copy mindenről és ezeket eléred akár a belső hálón belül, akár neten keresztül.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz flacksu #18263 üzenetére

    Biztosan van olyan NAS, amit USB-vel külső meghajtóként lehet a PC-hez csatlakoztatni, de az itt tárgyalt típusok nem ilyenek. Elég speciális ez az igény, és bár nem állítom, hogy hülyeség (néha nekem is jól jönne) nem esik a NAS-ok felhasználási körébe.

    A NAS-okon található USB nem a géphez csatlakozik, hanem a NAS kapacitását hivatott a hálózat felől is logikailag a NAS-hoz kapcsolódó külső meghajtóval bővíteni.

    A NAS hálózati, nem pedig helyi tároló.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MrDerekas

    addikt

    válasz flacksu #18265 üzenetére

    Én megint csak ötletelek. Nem halott az ötleted. Kell egy többlemezes NAS/mini PC neked, amin tudod tárolni az adataid és külső eszközön pedig elérni az ezen tárolt médiákat. Hasonlót igyekszem magam is összehozni, mert a jelenlegi rendszerem csak kísérlet volt, illetve már talán pontosabban tudom mit is akarok. A kis fogyasztást és zajt szem előtt tartva egy passzív hűtésű, integrált cpu-s alaplapot vennék. Ebbe mehetnének a lemezek is, valami kisebb házikóba, amit aztán tehetek szekrénybe, tv alá, lépcső alatti sufniba vagy akár a pincébe, hogy ne zavarjon a lemezek hangja, vagy a ház ledjei. Ezt a gépet kábellel/vezetékkel kötném a routerhez, valamint így a routert is vezetékkel a pc-hez amivel dolgoznék a mini pc-én tárolt adatokkal. A médialejátszók, telefonok pedig akár a wifin keresztül is - képességeikhez mérten - streamelnék a filmeket. Tehát a mini pc egyik lemeze lenne a médiatár, a többit pedig (akár iSCSI szolgáltatással) hálózati meghajtó lenne. Ezeket teljesen menedzselni lehetne a munka pc-ről, meg biztos van rá bővítmény, egyéb szoftver, hogy akár kívülről a világhálóról is elérhetővé lehessen tenni biztonságosan. Ezt a részét annyira nem vágom, mert jelenleg is a magam hibáiból tanulok :) Ezen kívánalmakat az általam jelenleg is használt FreeNAS oprendszerrel meg is tudom valósítani egy számomra teljesen elfogadható szinten (a jelenlegi gyenge vassal is). A 720p filmeket röccenés nélkül tudom nézni wifin keresztül, wdtv player médialejátszóval a pana plazmámon. A fúhádé már röcögne szerintem, de ez a wifinek és a routerem középszerűségének köszönhetően. Ha nagyon ráérek majd húzok be egy kábelt a tv-hez is, és akkor jöhet a nagyobb sávszélesség igényű filmnézés is.
    Elnézést, hogy az építgetésre térek vissza mindig, de hát én ezt "ismerem". Kész NAS-hoz csak képen volt szerencsém, az azokon futó rendszereket sem ismerem. Viszont úgy gondolom, hogy szoftveresen baromi sok dolog megoldható a kész gépekkel is. Sőt talán könnyebb is a magunk igényeihez igazítani, mivel a dobozzal egy működő, jól bevált kész rendszert is hazacipelünk. Pro és kontra érvek jöhetnek ezrével, ezt akkor is neked kell mérlegelni. Valamint jobb nem elkapkodottan beleugrani egy ilyen beruházásba. Igenis rá kell szánni az időt, bújni a fórumot, mások tapasztalatait átnyálazni, vagy akár a meglévő gépen egy virtuális környezetben kipróbálni némelyik NAS oprendszert. (Nyilván csak azt ami ilyen körülmények között is fut és beszerezhető legálisan.)

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

  • gbors

    nagyúr

    válasz flacksu #18265 üzenetére

    Mindenáron egy eszközben szeretnél megkapni két egymástól teljesen eltérő funkciót - szerintem nem fog menni. A file-ok bárhonnani eléréséhez a legjobb egy NAS, a szerkesztési munkához a file-okat pedig tartsd a PC-n - ha azt is több helyről akarod csinálni, akkor a NAS ideális szinkronizációs központ. Ennyi.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz flacksu #18268 üzenetére

    Nem látok semmi ilyet a DL4100-nál, miből gondolod? :F
    Amúgy külső merevlemezként eleve csak akkor lehet használni bármilyen eszközt, ha van rajta USB slave port.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • benoce

    tag

    válasz flacksu #18259 üzenetére

    Létezik a keresett Thunderbolt 2 NAS - QNAP TVS-871T , maradjunk annyiban, hogy az ára nem semmi, bár inkább direct attached storage (DAS).

    QNAP TVS-871T is the world’s first Thunderbolt 2 NAS and offers a comprehensive DAS/NAS/iSCSI SAN multi-mode storage solution in a compact form factor. Powered by a high-performance Intel® Haswell processor with options including Core™ i5 and Core™ i7, the TVS-871T not only features Thunderbolt 2 technology but also has dual 10GbE ports built-in giving you incredible flexibility to deliver incredible performance.

  • válasz flacksu #18261 üzenetére

    Szerintem a te megoldásod a következő. Minden eszközöd egy jó minőségű gigabites routerhez csatlakozik, a NAS-od is. A NAS kábelen, minden egyéb pedig, ahogy tud. Asztali PC kábelen, telefonok, laptopok wifin, stb. A router célszerűen valami AC-s wifit tudó típus, egy erősebb Asus pl. Tehát a routeren keresztül minden eszköz eléri az összes többi eszközt, beleértve a NAS-t is.

    Tételezzük fel, hogy az asztali PC-n dolgozol.

    1.) Ha a PC is gigabiten csatlakozik a routerhez és a NAS is, akkor szerkesztheted közvetlenül a NAS-on is a képeket. Nem lesz olyan gyors, mintha a gépben lévő merevlemezen vagy pláne SSD-n szerkesztenéd, de azért elég jó lesz.

    2.) A gépben lévő merevlemezen, SSD-n szerkeszted a képet. Ha kész van, akkor átmásolod a NAS-ra. Nyilván akkor megfelelő ez a megoldás, ha egy képet nem szerkesztgetsz sokszor, egyszer megcsinálod, aztán kimented és kész. Jöhet a következő.

    3. Synology NAS esetén, szinkronba hozol egy PC-n lévő mappát és egy NAS-on lévő mappát cloud station segítségével. Azt a mappát, ahol a képeid vannak. A PC-n szerkeszted a képet. Ahogy a képet elmented a háttérben automatikusan szinkronizálódni fog a NAS-ra is. Tehát ha másnap bekapcsolod a gépet, folytathatod a szerkesztést. Ebben az esetben nagyon gyorsan fogod tudni szerkeszteni a képet, hiszen lokálisan tárolod, mégis létezni fog ugyanaz a példány NAS-on is, anélkül, hogy bármit is tennél ezért.

    Én itthon az egyes módszert használom. Minden gigabiten van bekötve, nem igazán érzékelem, hogy nem a gépben lévő fájlokkal matatok, hanem a NAS-on. Igaz, én nem is 500 megás képfájlokat szerkesztek. Apáméknál viszont nem járható ez az út, mivel ott az asztali PC wifin csatlakozik. Nagyon lassú lenne, ha pl. úgy nézegetnének képeket, hogy mindig letöltődik wifin az asztali PC-re a kép. Náluk a harmadik megoldás működik. A PC-ről nézegetnek képeket, oda mentenek, és minden leszinkronizálódik a NAS-ra, teljesen automatikusan.

    Én a helyesben nem foglalkoznék thunderbolttal meg USB3-mal, meg ilyenekkel. Ha így van bekötve a NAS-od, ahogy írtam, eléred majd mindenhonnan a rajta lévő fájlokat.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák