Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz bozsozso #8128 üzenetére

    Nekem DNS323-asom volt, azzal tutira megvalósítható, mert én is így használtam. Gondolom, mivel ez újabb modell, ezzel is menni fog.

    A teendő: válaszd ugye a menüből a formázást. Amikor megkérdezi, hogy mit szeretnél, válassz RAID1-et. Abba a rubrikába pedig, ahol az kérdezi, hogy mennyi legyen RAID1 mérete, írd be, hogy 500 GB. A maradékot pedig automatikusan összefűzi jbod-ban.

    Így lesz 500 GB RAID1-ben (ugye minden lemezen fent lesz tartva erre 500 GB a redundancia miatt), és lesz a maradék 1.5T + 1.5T = 3T összefűzve jbod-ban. Pont ahogy eltervezted.

    Két Volume fog létrejönni, a Volume1 lesz a RAID1-es rész, a Volume2-es pedig a jbod-os. (A méretéből is látszódni fog.) Ami fontos még, hogy a torrentet állítsd át, hogy a volume2-re töltsön le, mert alapból a volume1-re ment.

    Fontos, hogyha már most is vannak adataid a lemezeken, akkor mindent mentsél le, mert a fent leírt megoldás csak teljes törléssel lehetséges!

    Egyébként az új Synology, amit az eladott DLINK helyett vettem, minden szempontból veri a DLINK-et, de ez az egy funkció, amit a DLINK tud, nagyon hiányzik nekem belőle. :O

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák