Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz MaCS_70 #16468 üzenetére

    "Persze VPN-en is sokmindent meg lehet oldani"

    Mindent. Konkrétan a nasod előtt ülsz. Otthon vagy.

    Elég gond az ha a mentéseket felhőbőre akarod bízni.

    "saját felhő állandó szinkronizálással, állapotmentéssel"

    Ezt VPN-en keresztül is megoldhatod, mivel pl egy mentés úgy is a nason fut. Egyébként meg mivel hálón belül vagy a vpn-nel azt csinálsz amit akarsz, való igaz ehhez egy picit érteni is kell a linuxhoz.
    Ezt ki is használja a Syno. (Kínálat-kereselet ugyebár) Egységsugarú user alá odatol mindent, az meg fizet érte. Ennyi.
    A Zyxel meg "teszkózik" a fele áráért. Nem atomfizika ez.
    Nem vagyok én sem sóher. Mindenből megveszem a jobbat rendszerint (asszony meg is őrül tőle), de amihez értek és tudom, hogy kihozható belőle lényegesen több, arra nem vagyok hajlandó olyanért fizetni amit magam is meg tudok oldani 10 perc kézimunkával.

    "Ők VPN után belépnek és windowsban rákeresnek a képek nevére/könyvtárra. Maximum. Már ha jól értem."

    Miért kéne keresgélni? Dátum szerint vannak feltöltve a képek eseménnyel vagy helyszínnel megspékelve könyvtárnevekben. Szerintem elég egyértelmű mi hol van. (Ez egy ssh kapcsolat és egy mc, ne gyere azzal, hogy ronda meg nem csillivilli, pusztán a a struktúra bemutatás volt a cél ;) )

    "akkor a képeket te rendezed, nincs automatikus rendezés, nincs tag, nincs arcfelismerés, stb."

    Gyanúsan kezd ez átmenni hitvitába, így én már nem is szólnék bele többet. Nem rábeszélni akarlak, mert úgy látom eldöntötted mit akarsz, hanem rávilágítani a másik oldalra is.
    De majd mindenki eldönti mit akar használni, mi mennyit ér meg neki. Esetleg vásárol egy plusz HDD-t a nasba vagy fizet a hozzáadott szoftverekért. A lényeg, hogy a user elégedett legyen a végén.

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák