Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Tonyk #16472 üzenetére

    10 perc kézimunkával sem adsz hozzá olyan képkezelőt, mint ami a Syno Nasokhoz jár. És nevezheted Egységsugarú user-nek azt, aki azt megfizeti, ez akkor is így van. Azt senki nem mondta, hogy nincs valamilyen szintű megoldás x vagy y dologra Zyxelre. Én nem vagyok Syno fan, én is úgy jöttem ide, hogy körbekérdeztem, hogy milyen NAS tudná ezeket a dolgokat. Végignéztem mindhárom gyártó fénykép kezelőjét, mert nekem az egy egy funkció a fontos (vagyis inkább legfontosabb). Te magad írtad, hogy neked erre nincsen igényed, így nem is nézted meg ezeket a funkciókat, de ha valaki azt mondja, hogy ennél többet szeretne, akkor az már hitvita?

    Jó öreg putty + mc. Nincs ezzel semmi gond, viszont mondok egy egy példát, ami nekem ebből a szerkezetből hiányozna: ha mondjuk pár év múlva rá akarsz keresni, hogy pl.: mikor járt először a gyermeked, akkor hogy keresed meg? (ha éppen nem írtad bele a könyvtár nevébe és nem ismered a dátumot?) De lehet kisebb dolog is, egy apróság, amit nem írsz bele a könyvtárba, de tagelésnél beletennéd és később nem lesz szükség arra, hogy túrjad a könyvtárakat a keresett kép(ek) után. Távoli elérés esetén meg végignézni mondjuk 100 képet, ha minden kép 3-5 Mb kicsit lassú lesz (ha nincsenek miniatűrök).

    Cégnél van Syno is, és épített NAS is omw-vel. Ha úgy alakul lehet a következő Zyxel lesz (otthonra meg valószínűleg virtualizált Xpenology), így szerintem ebből is látszik, hogy nem egypárti vagyok és mindenáron azt védem. Főleg úgy, hogy annak is hangot adtam, hogy árukhoz képest milyen nevetségesen gyenge hardverrel adják a Synokat.

    Amúgy nem is értem, hogy jutottunk el idáig, hogy ezen ennyit rágódunk, de szerintem is már kezdünk túl sokat beszélni róla. Én sem akarok feszkót generálni, így leszállok a képkezelős témáról.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Tonyk #16472 üzenetére

    Én egyelőre nem ismerem a módját annak, hogy VPN-en (mintha a NAS előtt ülnék) elérjem a SeaFile funkcionalitását. Egyébként nem ragaszkodom a SeaFile-hoz, de eddig még nem leltem megoldást a kiváltására. Itt is érdeklődtem, de nem volt ötlet -- amire változatlanul nyitott lennék.

    Amúgy miért "elég gond" az, ha a biztonsági mentés a felhőben van? (Nem mintha én arra használnám a felhőt, de azért van pár felhős előfizetésem.)
    Meg aztán a SeaFile ugye kifejezetten a saját "felhőről" szól. Nálunk az adja a fő létjogosultságát, hogy vannak családtagok, akik kifejezetten nem akarnak/tudnak VPN-nel foglalkozni, nekik a lehető legautomatikusabb megoldásra van szükségük, és a SeaFile elég széles körű igényeket elégít ki ebben a körben is.

    Az mondjuk érdekes, hogy OwnCloud telepíthető NAS-okra, a SeaFile-nak viszont nem tudok NAS-ra tehető csomagjáról.

    Üdv: MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák