Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz Milán13 #11348 üzenetére

    4K képes médialejátszókból nem vagyok képben, de szerintem nem túl sok eszköz képes ma még erre.

    Szerintem mindenki még vár a TV-s, adathordozós szabványokra, a megállapodásra, hogy mit használnak majd. Ennek véglegesítése után fognak majd csak a gyártók fejleszteni.

    NAS szempontjából szerintem a legtöbb, erősebb NAS eléggé jövőt álló. ugyanis a 4K-hoz elég nagy valószínűséggel a h.265-ös kódolást fogják használni, amivel jobban tömöríthető a képi információ, azaz (szintén szerintem) a belső hálón 100-200 Mbit közötti sebességet tudó NAS-ok el fognak bírni a 4K sttreamelésével is. (100-200 Mbit ~ 12,5-25 MByte/sec...STABILAN!)

    Amiket linkeltél NAS-okat azokban az XBMC nem tudom hogyan frissíthető, és ha az is, akkor az XBMC fejlesztőitől függ, mikor implementálják majd a 4K-t és a h.265 támogatását.

    A fenti sebességeket, vagy akár még nagyobbat az általam linkelt Synology NAS-ok is tudják. :K

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • kabar

    senior tag

    válasz Milán13 #11348 üzenetére

    Szerintem nem tudsz olyat építeni, hogy futureproof. Elég nagy csapat dolgozik azon globálisan, hogy az összes otthoni cuccodat pár évente lecseréld. A már meglevő legújabb fejlesztések közé be szoktak még iktatni egy két "köztes" lépcsőfokot, csak úgy, az értékesítés végett. Ugyanúgy mint a számítógépeknél, pár évente a RAM-ot, procifoglalatot, tápot stb cserélni kell. Vagy rájössz arra, hogy a házimoziban is van egy határ. Nem kezdesz el 11.2-es rendszert építeni, elég az 5,1, a képnél meg a FullHD. Ha meg nem, akkor meg majd kellenek a nagyobb adathorozók, gyorsabb net, új médialejátszó, hálózati eszközök, újabb AV erősítők, összekötők kábelek, stb. Az egész életedet azzal töltöd, hogy mindig a legújabb legyen, és lassan nem marad időd arra, hogy leülj, és élvezd.
    De persze mindenkinek megvan a maga útja...

    [ Szerkesztve ]

    "Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Új hozzászólás Aktív témák