Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kront

    tag

    szervusztok,

    milyen lézert ajánlanátok 150.000 - 300.000 közötti árkategóriában?

    - A4
    - színes
    - lehetőleg, de nem feltétlenül multi
    - jó minőségű színes és ff nyomat
    - ff lap terhelés havi max. 500
    - színes lap terhelés havi 200 (de előfordulhat, hogy 1-2 hónapig egyáltalán nincs rá szükség)
    - WiFi jó lenne, de nem létkérdés
    - valamennyire kompakt, a szokásos beépített 250-es adagoló, 1 tálca elég, irodai asztalra kerülne, ne magas torony kivitelű legyen
    - csak gyári toner menne bele
    - mivel a nyomtató tervezett élettartama alatt (max. 15-20.000 lap) kb. egyszer vagy kétszer lesz benne toner cserélve, ezért a lapköltség nem különösebben számít
    - a legfontosabb elvárás: akadálymentes lapkezelés és megbízhatóság

    tudom, hogy a fenti követelményeket akár egy 60.000-es nyomtató is kielégíti, de nekem megbízható, strapabíró és "amikor kell, akkor nagyon gyorsan kell" igényeim vannak. (tipikusan fontos tárgyalások előtt kell nyomtatni és akkor sos)

    személyes negatív tapasztalatok miatt, business kategóriás tintasugaras nem jöhet szóba.

  • Kront

    tag

    válasz epzon #3161 üzenetére

    köszönöm, megnézem.

    >melyik business tintással és mi volt a probléma?
    hp officejet pro
    - bő egy hónap állás (nem használat) után magenta annyira beszáradt, hogy szervíznek kellett átmosnia;
    - szinte minden fényes felületű, (tintasugarasra is minősített!) papíron a nyomat, frissen kivéve a nyomtatóból, elmaszatolódik. még egy normál (nem vizes) kézben is. fél perc várakozás után már megfogható. (a sima, irodai 80 grammos A4-es nem maszatolódik) mindezt gyári festékkel teszi.
    - néha "kitalálja", hogy fejet tisztít nyomtatás előtt/közben. nem túl gyakran, de általában pont akkor, amikor gyorsan kellene a nyomat;
    - bekapcsoláskor mindig egy fejtisztítási ciklust nyom le, amit végig kell várni. (hiába a nagy lapsebesség a második laptól, ha az első lassan jön le. kivéve, ha állandóan készenléti állapotban van.)

    összességében sokat fejlődött az elmúlt 10 évben ez a technológia, de _számomra_ még elmarad bár milyen jobb lézer megbízhatóságától és rendelkezésre állásától.

    [ Szerkesztve ]

  • Kront

    tag

    válasz jeni #3341 üzenetére

    >mindhárom színnek kell,hogy megtöltve legyen ne csak a fekete,mert akkor nem indul el a nyomtatás?
    nyomtatója válogatja. általában úgy is mennek, ha van benne kiürült kazetta, de akad olyan is, ami letilt.
    van olyan is, amelyik csak a színes patronokat engedi kifogyni, de a feketét már nem. sok készülék driver szinten figyeli, és ha kifogyott a fekete, akkor onnantól már csak színes képet enged és fordítva. a gépkönyvükben ezt leírják és legtöbbé letölthető a netről. előre meg tudod nézni, ha választottál típust.

    >ha a fekete alapszín elfogyott akkor a 3 színből keveri ki a feketét magának?
    nem. nem keverget. a jobb gépeknél fordítva viszont működik. a színes kép összerakásához a 3 (vagy estenként 5) színes toner mellett besegít a feketével is, ha az árnyalat/fedettség megkívánja.

    >általánosan használva mennyire életképes ma egy színes lézernyomtató?
    igényeidtől függ. minőségben, megbízhatóságban még nincs alternatívája, ár/érték arányban, lapköltségben a legtöbb otthoni és kisirodai felhasználásnál anyagilag már jobban jársz a tintasugarassal.
    teljesítmény tekintetében (lap/perc) már nem nagyon vagy alig van előnye a hasonló árkategóriás tintásokkal szemben. (hosszú évekig nyűgje volt a tintásoknak, hogy nagy fedettségű lap esetén lassúak voltak. ma már nem azok.)

    >70000Ft alatti színes lézeres nyomtatók rosszak ilyen téren?
    inkább 100.000 Ft, ami alatt szerintem nem érdemes újonnan színeset venni. elsősorban a gyenge mechanikájuk miatt. ha van 150.000-ed, akkor minőségre, megbízhatóságra már a lézer a nyerő, (sőt, bizonyos fajta nyomathordozóra tintás szóba sem jöhet) de akkor még ott van a lapköltség, ami még 150.000-es összegnél is a tintás felé billentheti a döntést. ilyenkor kell elővenni a számológépet és lapköltséget számolni a nyomtatási szokásaidnak megfelelően. (már ha nem helyezed a megbízhatóságot a legelső helyre, ártól függetlenül)

    és azt sem árt tudni, hogy a lézernyomtató ugyan nem szárad be, és a nyomat minősége sem romlik számottevően az életciklus előrehaladtával (szemben a fix fejes tintásokkal) de 3-4 év alatt a nyomtatódba betárazott tonerek állásukban is tönkremennek. (az utángyártottak még előbb is) ezért nem érdemes pl. olyan színes lézer nyomtatót venned, aminek 10.000 oldal a toner élettartama, ugyanakkor te csak évente 1.000 színes oldalt nyomtatsz, mert hiába jön ki "fillérekre" a lapköltséged, ha 4 év után dobhatod 6000 oldalnyi töltöttséggel a kukába a tonereket.

    a fentiek persze csak SOHO vagy irodai kategóriákban értendők. fotók színhelyes reprodukálásánál már más technológiák is bejönnek, de ott az induló ár is 7 számjegyű.

  • Kront

    tag

    válasz jeni #3345 üzenetére

    az kevesebb mint havi 100 oldal. arra valamelyik alsó kategóriás mono lézer tökéletes. pár tucat hsz-szel feljebb ajánlgattak a topicban párat. hp/canon, xerox, samsung... szerintem nagyjából bár melyik megfelel. ennyi lapnál még a toner árát sem nagyon nézném, mert a gyári készlet is kitart 1-3 évig.

    amíg nem volt bő 150 ezrem színes lézerre én is haveroknál, munkahelyen meg a copygeneralban nyomtattam, ha színes kellett. évi pár alkalom esetén az utóbbi megoldás is jóval olcsóbb, mint egy színes lézer otthoni fenntartása. ráadásul a copygeneral non-stop nyitva, és az ipari géppel előállított nyomat minősége is olyan, hogy otthon nem igazán tudod reprodukálni. igaz, el kellett oda menni, de nekem nem volt túl messze.

  • Kront

    tag

    válasz #3348 üzenetére

    a P1102w-nek van egy második, max. 10 lapos elsőbbségi adagolója is, ami valamivel vastagabb lapokat (pl. etikett) is megeszik (160 gr/m2 vs. 90 gr/m2).
    ténylegesen gyakran használt vastagságú lapra, mint pl. spirálfüzet borító, ami 300-400 gr/m2, egyik sem tud nyomtatni, csak az egy-két kategóriával drágább lézerek.

    a w-s nem fog gyorsabban/szebben nyomtatni, ha windows alól használod. nekem nem érné meg a különbözetet.

Új hozzászólás Aktív témák