Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Shufny

    őstag

    válasz hoffman_ #27077 üzenetére

    Ha visszaolvasol, akkor pont egy csajnak vettem az első SHP5401 -et, mert megtetszett neki a kinézete. :) Barátnőmnek is kifejezetten tetszett, meg kényelemre is szereti, mert ugye nem nagy. Ennyiért szerintem nagyon jó hangja van. Ha gondolod megmutathatom Bp -n.

    - = Zk = -: Előző oldalon írtam az árkategóriáról. Rákeresve a típusokra találsz bővebb kifejtést. Sajna a DT235 kényelmével többen nem tudtak megbarátkozni. Attól tartok viszont, hogy használtan a nagyon jó vételek inkább a nehezen hajtható kategóriába tartoznak. Nekem most nincs ötletem mire kéne vadásszál, ami ennyiért reális, hogy felbukkan.

    Előrendelhető közben az új Brainwavz HM3. Valószínűleg nem csak kinézetre FA-004, szóval szokás szerint jó vételnek tűnik.

    baluka26: USA -ban egy időben olcsóbb volt az a változat. Gondolom mert a másik csak olyan boltoknak volt, akiknek régről maradt.

    [ Szerkesztve ]

  • Shufny

    őstag

    válasz BlackTiger #27694 üzenetére

    Az MJ51 -et ne.

    Brainwavz HM3 vagy Beyerdynamic DT235 szerintem.

    Továbbá nem tudom mikor lesz készlete contaxg -nek meg fi:zi'k -nek, de a Shure SRH240 , Superlux 661 és a hordozható Audio-Technica -k megérhetnek egy meghallgatást.

    Egyébként pedig vannak linkek az első hozzászólásban. A K518 szigetelésben és tartósságban nagyon jó. Szerintem a hangja is vállalható, de az említettek verhetik.

  • BlackTiger

    tag

    válasz Shufny #27695 üzenetére

    Igen fontos az, hogy a kinézete is tetsszen(de ez persze szubjektív), a BRAINWAVZ HM3 egészen bejön. Ilyesmit forgalmaznak Magyarországon? Mert az az 50 dollár most olcsónak tűnhet, de szállítással együtt nem tudom mennyire jön ki.

    Viszont lenne egy problémám, nem tudom eldönteni, hogy azon kívül, hogy az olcsóbb jobban néz ki.. mi a különbség a két fejhallgató között?

    http://www.edigital.hu/Fejhallgato/AKG_K518_fejhallgato_feher-p263042.html

    http://www.edigital.hu/Fejhallgato/AKG_K518_DJ_fejhallgato-p56112.html

    Tigris

  • slfln

    senior tag

    Skacok! Találtam egy igazi gyöngyszemet a rengeteg hínáros szar között, amiket volt a mai nap szerencsém kipróbálni.

    Maxell Retro DJ-nek hívják és csak 3700Ft. Külsőleg megegyezik a Fischer Audio FA-004 / Brainwavz HM3-al. Ezeket még nem hallottam, de kb. 99%, hogy ugyanaz az OEM és ugyanarról a fejesről van szó.
    Ez a Maxell sokkal jobban szólt, mint a Portapro, az összes hordozható AKG és a Senn HD2x8, és PX sorozat bármelyik tagja.

    Ennyiért egyszerűen ajándék. A DT235 szintjén van technikailag, de fele annyiért.

  • slfln

    senior tag

    válasz fi:zi'k #35945 üzenetére

    Az OEM itt is jól láthatóan a Yoga Electronics. Ez a CD-68 modell. (Product Line / HEADPHONES / DJ)

    A Fischer a gd-audiobasetől 68$+posta ~ 18eFt. A HM3-mat jelenleg nem lehet kapni, de az se sokkal volt olcsóbb.

    bmg: Let me google it for you.
    De ha elmész érte a III.-kerbe, akkor van 3200Ft-ért is. :D

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz DBAtti #35969 üzenetére

    A DT770 ED-t is leállították, pedig simán elfért volna a T70 mellett fele annyiért. Mindegy, inkább visszavonom, mert csak találgatni tudnék vaktában, hogy mi az oka. Hivatalos infot látott már valaki?

    szaszayanou: Az amazonon pl. az utóbbi időben igen közel van az ára a K701/K702-höz. Gondolom az eladások se voltak valami rózsásak. Ezt a fejest, pedig szeretik az emberek nem szeretni.
    2006-ban jelent meg egyébként a K701.
    Az is lehet, hogy egy másik mid-fi nyitottnak csináltak helyet és lesz más majd... de ez már megint találgatás.

    attika89: Kicsit beletúrva a témába. Úgy látom tavaly nyáron jelent meg a fejes és az MSRP eredetileg 50£ körül volt, ami teljesen reális is lenne. Ennyi a BW és az FA is.
    Arra tudok gondolni, hogy esetleg besült a dolog a Maxell részéről, mert senki nem vette meg ennyiért és most meg akar szabadulni a készleteitől.

    Terrayon: Én nem idegesítem magamat okoskodó eladókkal. Kihúzom és hallgatom. :D A HD555 marha jól elvan egy clip+-ról is, de én a csendet jobban preferálom attól.
    Néztem én is, de a HD650 és HD600 szerintem ott is osztón van valami ritka nagy szaron.
    Még nincs olyan teszt a K550-ről, amit komolyan lehetne venni.

    Tomi_Sci: Ennyiért nagyon gondolkoztam rajta. Akár játszós' fejesnek is, hatalmas deal, de nekem egyszerűen nincs szükségem rá, mert már helyet se találnék neki.
    Olvasd el a Brainwavz HM3 teszteket, ugyanez.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz mzso #36139 üzenetére

    Az kissé farnehéz is volt, de a mély minőségével sok problémát nem hallottam. Pláne nem ~4eFt-os árhoz képest. Mondtam, hogy olvassátok el a HM3 teszteket, azért nem írtam a karakterről semmit. Hordozható fejesek között 15k-ig jobb nem nagyon lesz.
    Bejáratódással nem fog változni a mély mennyisége - meg más se nagyon.

  • Bodor

    veterán

    Sziasztok!
    Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek a Focal Spirit One füleséről. Mindenféle zenét hallgatok, kivétel a komolyzenét és jazzt, de közel állnak hozzám a lounge, chill, downtempo, igényesebb popzenék.
    Egyfajta mindenesnek szeretném, az itthoni Beyerdinamic DT 831-et váltaná le, mert keveslem a mélyeit , és sokallom a kissé kiemelt középmagasait. Itthon számítógépről egy Creative X-FI kártyáról, illetve egy Marantz CD 6000 lejátszóról lenne hallgatva.
    Utcára is szeretném használni, amennyiben kielégítő lenne az izolációja. Egy Sandisk Sanza Fuze lejátszó + FiiO E11 erősítő LOD kábellel lenne a forrás. Jelenleg ez utóbbi összeállításhoz egy Brainwavz B2 csatlakozik, nagyon szeretem a hangját és hasonló hangzást keresek, ezért érdekesnek tartom még a BRAINWAVZ HM5-öt, és a BRAINWAVZ HM3-at is. Természetesen minden javaslatot szívesen fogadok a hozzáértőktől!

    [ Szerkesztve ]

  • Samtya

    senior tag

    Sziasztok!
    Ismét a Maxell Retro DJ lesz a téma, mivel én is vettem egyet. :)
    5100 Ft szállítással együtt.
    Kezdetben kicsit szorított a fejpánt, de idővel a használat alatt kicsit tágul önmagától is. Két hét elteltével már úgy tűnt, hogy jó lesz és nem is kell ehhez hozzányúlni. Aztán egyszer hirtelen felindulásból mégiscsak hozzányúltam és kihajlítgattam egy kicsit a fémrészeken. :)
    Kényelmi szempontból tényleg jobb lett. Felhívnám a figyelmet, hogy a kihajlítással a hangzás is megváltozik - kevesebb mély lesz!
    Hangját tekintve egészen jó egyébként a fejhallgató. Mélytúlsúlyosnak mondják sokan, ami igaz is, de nekem amit középtartományban produkál, az is bőven elég. Sőt igazából sok is. Részben ezért írom ezt a kommentet. Nekem úgy tűnik, hogy van egy frekvenciatartomány valahol a középmagas tartományban amit nem igazán tud a fejhallgató természetesen megjeleníteni, kicsit olyan 'műanyagos', de hangsúlyozom, hogy nem az egész hangkép csak a középtartomány egy része. Ezt a rendkívül szubjektív véleményemet ugyan leírtam, de ne vegyétek szentírásnak. Főleg, hogy a forrás és esetenként az erősítés sem az igazi amivel eddig hajtottam. A mély és magas tartomány korrekt, térérzet is teljesen rendben van.

    Összességében ennyi pénzért KIVÁLÓ a fejhallgató.

    Egyébként 15 dkg vezeték nélkül, vezetékkel (120 cm hosszú) 18 dkg. Mérete sem túl nagy, vannak sokkal nagyobb batárok. Utcán azért már feltűnő ez is.

    Jöjjenek akkor variációk egy témára. :)
    Állítólag a Yoga Electonics CD-68-as modellje volt az alap.
    Van a Fischer Audio FA-004, ezt többféle kiegészítővel együtt adják.
    Két további fülpárnával például, azokat azért kipróbálnám.

    Brainwavz HM3.

    A jó öreg, itthon is favorizált Retro DJ. Nem is olyan öreg, szerintem kb 2010 óta van a Maxell kínálatában.

    Edenwood a franciáknak.

    Ace MP-68 az északi népeknek. :)

    Incipio f38 a durva színek kedvelőinek.

    Yogából is van ötféle szín.

    Ja, majdnem elfelejtettem az slfln edition-t. :D Fórumtársunk kiváló tesztje alapján mertem én is megvenni a fejhallgatót.
    Ennyi amit akartam kb. Head-Fi-n olvastam, hogy valaki kitömte vattával a hangszóró mögötti teret, illetve eltávolították a hangszóró előtti vékony szivacsborítást. Mindkét esetben kicsit változott a hangja, de igazábol engem egy összehasonlítás érdekelne mondjuk néhány 30-40000 forintos fejhallgatóval. Sajnos erre nekem nincs lehetőségem.

    [ Szerkesztve ]

  • ko9

    addikt

    Üdv!
    Most néztem, hogy a BW HM3 elég durva leárazást kapott. 35$-ért van jobb ajánlat?
    Esetleg van valakinek valami tapasztalat vele?
    Köszönöm előre is! :R

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

  • dudika10

    veterán

    válasz PR0JECTNR56 #43566 üzenetére

    Ami nekem szemet szúrt a témával kapcsolatban, hogy eltérő érzékenységeket adnak meg a 'gyártók', és ezen a mW - V átváltás sem segít.
    A HM3-ra 95dB/mW (110dB/V) adatot találtam, míg a FA004-re 104 és 105dB-t (/mW vagy /V, nem írták oda, valószínűleg inkább /V akar lenni).
    Megnéztem a többi linkeltet is:
    -az ACE 98dB (ez meg valószínűleg /mW )
    -a Casque hosszabb kábellel rendelkezik, ráadásul valami spirált emleget, de nem beszélem a nyelvet :B
    -az Incipio-n teljesen más a kengyelpárna

    Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ugyan az a belsejük (főleg az érzékenységadatok különbsége miatt, a többi csak érdekesség).

    De ha valaki ad valamelyikből, akkor szívesen szétszedem. RetroDJ-m van, az nem kell.

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Aktív témák