Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • KMT

    addikt

    válasz fi:zi'k #33290 üzenetére

    Szerintem te jól válaszoltál a rossz kérdésre. :) A fejhallgató hangot ad ki, ennek a teljesítménye volt a (szó szerinti) kérdés. Pár száz mW bemenővel már üvöltenek a fejesek, pedig igencsak rossz a hatásfokuk, erre céloztam.

  • Shufny

    őstag

    válasz fi:zi'k #33290 üzenetére

    Fogalmak keveréséről van szó. Onnan indul a dolog, hogy a kérdező sem arra kíváncsi, amit kérdezett, mert azzal nem lesz okosabb. Valószínűleg azért, mert mindig úgy reklámozzák például az autóba szerelt mélynyomókat, hogy "1kW -os!". Ami általában valami légből kapott szám, és a terhelhetőségre vonatkozik, nem a leadott teljesítményre.

    Ha tényleg erre kéne válaszolni, akkor abból kiindulva, hogy a fejhallgatók nagy többsége képes 115dB SPL -es hangnyomásra. Akkor ez alapján, egy 2.5 cm -s távolságot feltételezve a hangszórótól, az olyan 10uW -os hangteljesítmény lehet.

    Szóval inkább az a kérdés, hogy mégis mi érdekli pontosan a kérdezőt, mert az tuti, hogy nem ez. És valszeg a maximális hangnyomás sem, mert az mint írtam, szinte mindegyik fejhallgatónál elég. Ezt egyébként az érzékenységből, és a maximális terhelhetőségből lehet megtudni. (ez az a 2-300 mW, amit fi:zi'k írt) Csak azt ugye nem adja meg a gyártó, hogy hogyan teljesít torzítás szempontjából a fejhallgató ilyen terhelés mellett. Sőt, a gyártó más esetben se szokott megadni erre olyan adatokat, amik kicsit is használhatóak lennének.

    Az érzékenység, és impedancia adatok alapján lehet megtudni, hogy egy forrás milyen hangerőre képes vele. Csak ehhez persze rendesen ismerni kéne a forrást is, amiről elég sok esetben szintén nincsen megfelelő információ.

Aktív témák