Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • szakibá...

    senior tag

    válasz Dave™ #20807 üzenetére

    A csapnak -főleg a rövidsége miatt- van egy tágabb értelmezése is, régen a nagy öntöttvas falikutakat hivták igy mifelénk, amibe az emlitett esemény kivitelezése nem lett volna lehetetlen, de zárjuk le ezt a témát, csak poénkodni akartam. Mielőtt valaki a hosszú i-k hiányát kifogásolná, ezen a fránya Apple billentyűzeten nem találok olyat, de ezennel befejezem a nyelvészkedést. Ami a bejáratást illeti, az a link ezen a gépen se működik. Valahol olvastam a Beyer DT48-ról, ahol a szerző azt bizonygatta, hogy egy évek óta használt fejhallgatónak is szüksége lehet rá. Ezt arra a kifogásra mondta, hogy a DT48-nak nincs elég mélye. Részben lehet igaza, mert a DT48 egy ipari fejhallgató, ha a hangmérnök évekig csak dialógot hallgatott rajta a filmforgatások során, akkor biztos nem kapott a füles egy rendes mélyenergiát soha. Mellesleg tisztességes mélye van, csak ez a kiemelt közepe miatt nem érvényesül. Szerintem ezt a bejáratós témát nem kell túlmisztifikálni, mert mi van, ha egy füles új korában szólt a legjobban? Lehet, hogy új cuccot nem is szabadna hallgatni, csak azután, hogy stabilizálódott. Ugyanannál a páldánynál már csak az emlékeinkre hagyatkozhatunk, ami becsapós lehet. Mi magunk vagyunk a "mérőeszköz", ami nem túl megbizható. Biztos találkoztatok már azzal a jelenséggel, hogy ugyanazt a berendezést ugyanazzal a műsorral hallgatva egyszer elélvezel, máskor meg fanyalogsz. Nem a cucc lett jobb vagy rosszabb, csak a te tolerancia-szinted más aznap.

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Aktív témák