Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Nertpaelg

    tag

    válasz baluka26 #20488 üzenetére

    Egy-két igencsak grammar-nazi dolog, előre is elnézést. :-) Vagy inkább csak vélemény, mert könnyen tévedhetek, szóval mindhez oda lehet tenni, hogy "szerintem".

    "A hozzászólásodban az alábbi kérdésekre lehetőleg adj választ."

    "Nem mindegy, hogy az utcára szeretnél kimenni vele, vagy otthon, nyugisan egyedül, esetleg a kolesz szobába, egy társad mellé."

    Ez a mondat így nem egészen értelmes szerintem, kéne egy ige a végére. Something like...

    "Nem mindegy, hogy az utcára szeretnél kimenni vele, esetleg otthon, nyugisan, egyedül vagy éppen a kolesz szobában, egy társad mellett hallgatnád."

    "Mennyi a maximálisan, fejhallgatóra szánt összeg?"
    Vagy méginkább:
    "Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?"
    (Ha "maximálisan" szerepel, mint eredetileg, akkor szerintem az a "rászánásra" vonatkozik, és nem az összegre, így nem egészen helyes.)

    "A zárt fejhallgatók hangszórója csak az egyik, a fül irányába nyitott, ezért a külvilág felé sokkal halkabbak, mint nyitott társaik és kevesebb zaj szűrődik be."

    Ezt én így magyarosabbnak érzem:

    "A zárt fejhallgatók hangszórói csak az egyik, a fül irányába nyitottak, ezért a külvilág felé sokkal halkabbak, mint nyitott társaik, és kevesebb zaj is szűrődik be."

    "Általában nem szoktunk mikrofonos fejhallgatót ajánlani, hiszen általában rossz minőségű mikrofont raknak rá sok ezer forintos felárral."
    ->
    "Általában nem szoktunk mikrofonos fejhallgatót ajánlani, hiszen gyakran rossz minőségű mikrofont raknak rá, sok ezer forintos felárért."
    ((Következő mondat végére kell egy pont :P))

    kristály tiszta -> kristálytiszta

    "Ha külföldről rendelünk fejhallgatót, mindenképpen csak hitelesített eladótól, hiszen az utóbbi időben megnövekedtekett a fejhallgató hamisítványok száma."
    (A száma növekedett meg, az pedig egyesszám.)

    "Audio Technica ATHM50, illetve"

    "Komolyabb, közép-felső kategóriás fejhallgatóknál érdemes használtban gondolkozni. ÉrdemesTanácsos körülnézni a Hardveraprón, Vaterán, E-bay-en illetve Head-Fi-n."

    (Szóismétlés, illetve lehet érdemes lenne névelőket rakni az oldalak neve elé.)

    Ismét, ez így magyarosabb:
    "Ha van erősítőd, hangkártyád vagy digitál/analóg konvertered, akkor írd le, hogy milyen!"

    Egyébként jó lett. Még annyi, hogy a topik címébe bele kéne majd írni, hogy olvassák is el az első hsz-t. Illetve használják a keresőt (ez már a hsz-be). :P

    [ Szerkesztve ]

  • Mackósajt

    senior tag

    válasz baluka26 #20488 üzenetére

    Talán túl általános a témához, de ki kellene térni a fejhallgatók "meghajtására" is, nem? Ez a terület nekem pl. homály. Szakértők itt-ott fórumokban írják, hogy ilyen külső erősító, amolyan bizgentyű, de én még mindig nem tudom, hogy mi az a fejhallgató, amit simán a hangkártyára köthetek, és melyik az, amihez már kellene más is, hogy kihozza a maximumot, és hogy egyáltalán mitől függ ez.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák