Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tristis

    őstag

    válasz Tristis #15788 üzenetére

    Minden adat terhelés nélküli. Mivel ritkán játszok 3d alkalmazással, inkább csak alkalomszerűen, ezért vagy le is húznám a ventit alapból, vagy szeretném egy bizonyos proci hőmérsékletig a minimumon járatni.. gondolom ez természetes, csak úgy megjegyeztem. Na jó éjt minden fórumozónak! :)

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tristis #15788 üzenetére

    igazából passzívan nekem csak vidkarim volt, az 70fokon ment (mondjuk a 3870 110Wt eszik) venti nélkül egy nagyon jól szellőző házban (120asból 3be 3ki), majd 50fokot ventivel egy sokkal gyengébben szellőző házban -mindkét érték load, a GPUhűtő maradt csak kapott egy ventit-... és a venti nem pörgött túl sokat:) viszont ha a sapphire csak 50fokos, akkor rendben lesz. ez az ultimate hűtés 3870el anno felment load 120fokig is (röviden és tömören gyenge volt), emiatt javasoltam a plusszventit. szerk: ja idle 50fokos?:DDD akkor kelleni fog az a venti.

    a házventi CM? csak mert nekik nincsenek halk (pontosabban, közepesnél jobb) ventijeik. még az alapvetően halk és felsőkategóriás Cosmos gyári ventijei is elbújhatnak a Scythe modellek mellet. alacsony fordulaton rezegnek is.

    az a "csak" Corsair táp azért eléggé jó, én nagyon elégedett vagyok vele:)

    igazából a passzív prochűtők drágák. kb 5-600g (vagy több, az Orochi duplája ennek) kell ahhoz, hogy passzívan jól menjen a hűtő, az pedig 10k fölötti árat jelent. szal szerintem jobban jársz egy olcsó és jól halkítható modellel (ebben nagyon nem tudok segíteni, az általam jelenleg használt AC7 lehúzott ventivel eléggé gyenge, a TX3ra sokan panaszkodtak a fórumban hang miatt, más olcsóbb modelleket meg nem ismerek).

    ház oldalát pedig nem feltétlenül kell levenni, egy jól kialakított légcsatornával többet érsz passzív hardver esetén.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Monyesz

    aktív tag

    válasz Tristis #15788 üzenetére

    A nyitott ház vagy jó vagy rossz ! Sok esetben melegszik a proci tőle (igaz nem teljesen passzívak voltak ez esetben a konfigok, de szvsz arra is igaz).
    Én betennék 3 PWM-es ventit (egy lenne a procin, kettő házventi). A tápot kívülről szellőztetném, akkor az alig menne ergo halk lenne (mondjuk ez ebben a házban nem játszik). A Scythe ventijei halkan mennek.
    Kellene egy nagyobbfajta hűtő, ami alacsony ventifordulaton is elviszi a procit, és a házventi irányába áll.
    A ház oldalát meg visszaraknám, ha jó az áramlás a házban (előlről hátra vagy alulról felfelé), akkor az jobb lesz mint a nyitott ház.

    Mondjuk ingyen ezt nem lehet megcsinálni. :(

Új hozzászólás Aktív témák