Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stylewars_kp

    senior tag

    válasz Pttypang #197584 üzenetére

    Dízel autók karakterisztikáját jobban szeretem, illetve a vállalkozás üzemanyag elszámolhatósága miatt is nekem jobb.
    Több 206-os ismerősöm ennél többet rakott bele, csak városban, futár módban. Egyik srác belevert 500 ezret csak városban. Télen zéró melegítés. Motornak nem volt baja, csak a híd meg a kaszni kezdett rozsdálni. Másik futár srác se panaszkodott kirívó hibára, övében is 500 körül van. Fb csoportban van néhány tag aki már 800 ezret is belerakott. Szerintem a francia dízel motorok elég jók.
    Igaz nem 1,4hdi hanem 2,0hdi, de munkatársam 307-esbe 300-at rakott bele, főleg városban, a motornak semmi baja nem volt. Sose melegítette, hideg motor had szóljon. Lejött a pályáról állította lefelé, semmi turbó hűtés...valószínűleg még ennyit el fog menni.
    Hentes barátom vett egy 307-est úgy szint 2,0 hdi, ex taxi, 700 ezerrel bontatlan motorral. Amikor kicserélték a vezérlést+olajat+termosztátot(forralta a vizet) meg a vízpumpát észrevették, hogy a vízpumpának már nincs propellere ami hajtaná a folyadékot...de csak ment az a "szarfranciakrémescsigazabálóantipollutionfail".
    Biztos vannak ellenpéldák is, de, ha bosch minden benne ami elektromos kütyü, akkor nagy baja nem lehet. Siemens meg Sagem kerülendő. Ennyi. Mínusz 15 fokban is indult 2 tekerésre. Esetleg olvas el néhány "tc népitéletet".

  • dj79

    senior tag

    válasz Pttypang #197584 üzenetére

    Az 1.4hdi jobb bármelyik benzinesnél, amit a faceliftes 206-ba szereltek.
    Az 1.1 kevés, az 1.4 8v hengerfejesedésre hajlamos, az 1.4 16V-nél olajfogyasztási gondok fordultak elő, az 1.6 16V meg a szokásos anti-pollution faulttal szórakoztatja a nagyérdeműt, mint a 307-ben, ráadásul itthon kevesen vették, szóval nagyrészt kinti az állomány.

    Volt 2.0 hdi 307 (RHY 90 lovas) nekünk is, 292 ezerrel adtuk el, a nagyobb futás jellemzően az erősebb változatok sajátossága, azok jobban bírják.

Új hozzászólás Aktív témák