Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st0ff

    tag

    Hali!
    Jelenleg ilyen konfigom van:

    CPU - i5 2500K - nem húzva
    táp - CM GX450
    ram - 2*4gb Kingmax
    vga - egyelőre kölcsön, most vennék

    Eredetileg egy 6950 2Gb-os VGA ment volna bele, de most nézem hogy a 7850 2gb-os kb ugyanannyiba kerül, és teljesítményben kicsit jobb is.
    A kérdésem az lenne, hogy a gx450 ki tudja hajtani a 7850-et is, vagy tegyek le róla, és maradjak a 6950-nél?
    Esetleg vannak még érvek/ellenérvek egyik/másik irányába?

    Nyilván játékra is használom, meg tanulásra, filmezésre. 24" monitor@FullHD.

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • st0ff

    tag

    válasz horush #6071 üzenetére

    Na remek, fél éve szemezek a 6950-nel, erre most ilyen jókat írotok a 7850-ről:)

  • st0ff

    tag

    Sziasztok!

    Közel 6 év után úgy néz ki megadta magát a VGA-m (ha kicsit is terhelem csíkos lesz a kép, vagy egyszerűen csak elfeketedik, aztán elmegy a hang is és vége. Jól gondolom hogy VGA? nem megy 40-50 fok fölé.)
    A jelenlegi konfig:
    Alaplap: Asus P8P67LE
    CPU: 2500K
    GPU: Sapphire 7850 2 Gb
    ram: Kingmax 2x4Gb 8Gm
    SSD, HDD
    táp: CM GX450
    Anno a gépet hosszú távra vettem, ami be is jött, sokat játszom FullHD-ban, van 3-4 monitor rákötve állandóan amin pedig nap közben dolgozom.
    Jelenleg az igényeim nem változtak, viszi a gép High-on a GTA-t, szóval sokkal jobbra nincs is szükségem.
    Mit javasoltok? vegyek új VGA-t, vagy építsek új gépet inkább, mert az elavult konfigba nem érdemes mondjuk egy 1060-at betenni?
    Ha van jó tipp VGA-ra (vagy esetleg ennek a javítására?) azt szívesen venném, de ha új gépet lenne érdemes építeni akkor 200-250 kürül terveznék vele, és alaplap-táp-cpu-gpu kombinációk érdekelnének a meglévő tárolók és ramok mellé. Új gép esetében az igényem változatlan, 4-5 évre legyen egy olyan - alap esetben kedvezően fogyasztó - gépem, amin a modernebb játékok FullHD-ben mennek High-Very High körül.
    Jellemzően eddig Intel párti voltam, és jobb tapasztalatom volt az ATI kártyákkal, de ez utóbbiban meggyőzhető vagyok! :)
    Köszi előre is a tanácsokat!

  • st0ff

    tag

    válasz SyMbioTe #124044 üzenetére

    IGP-re?
    Írtam egy portable Linuxot, és azon futtatm benchmarkot, amivel szintén fagyott, de ezzel csak a linuxot zártam ki, Alaplapot tápot nem.
    1050 Ti miért jobb vétel mint egy 1060? jobb ár-érték arányú, vagy egyszerűen fullHD-re nem kell erősebb?
    Van SSD persze :)

  • st0ff

    tag

    válasz SyMbioTe #124062 üzenetére

    Á igen, szuper gondolat - tekintve hogy én is gondoltam rá:P - csak az alaplapon nincs video kimenet :)
    Azt vettem észre hogy a 2 minidisplayport közül az egyik kicsit sipol ha bedugok monitort (gondolom ez nem az egészség hangja...), de a másikba dugva most mintha minden rendben lenne! Elképzelhető ilyen, hogy csak az egyik video kimenet romlik el?
    Köszi az összefoglalót, az 1060 6gb lesz a B tervem ha ezzel a másik kimenettel is gond lesz!

  • st0ff

    tag

    Sziasztok!

    Új gépet építek a jelenlegi helyett (aláírásban).
    A cél egy hasonlóan időtálló gép (most ünnepelte a 6. szülinapját érintés nélkül!). Kezd meghalni a táp/alaplap vonalon valami (bedugott mini displayporttal nem indul be, és amúgy is van hogy 2-3 próbálkozásra sikerül csak neki), de általánossában is érdemesnek érzem a teljes cserére.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Alapvetőleg itthonról dolgozom, kb 20-30 chrome tabbal. Szóval alapjáraton jó lenne egy kellemes fogyasztás ezen felhasználás mellett.
    Viszont este sokat játszom, és HD streameket nézek, mondjuk 2-t párhuzamosan.
    Játékok: Dota 2, és kisebb mértékben trending játékok mint GTA V, Far Cry 5. Ezeket szeretném High / Ultra körül művelni (ami meglepő módon a mostani konfiggal is majdnem megy).

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Azt gyanítom nem érdemes semmit megtartanom, csak az SSD-t és a HDD-t. Esetleg a házzal számoljak?

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Szeretnék Intel vonalon menni, 8600K-t néztem ki. És bár nem vagyok Nvidia párti, azt hiszem 1060 6Gb vagy esetleg 1070-re lenne szükségem. Ez az egyik kérdésem is, olyan kártya kellene a 8600K mellé ami kb egyszerre lesz vele limites.
    Ezen kívül: Alaplap, Ram (ahogy láttam most drága, esetleg 8G most és még 8 később?), táp, ház, cpu cooler (gondolom ez sem kompatibilis az újjal), és ha valamit kihagytam, akkor az is.
    Most is fontos volt a design, plexis a ház oldala, és ledes ventik vannak, ezt szeretném az újban is :)

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nincs megszabva, csak szeretnék egy ésszerűen balaszolt best buy gépet 5-6 évre, a 8600K kategóriájában. Nem szeretnék fölöslegesen költeni kihasználalatlan alaplap feature-ökre, és irreálisan nagy tápra.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    3 monitor van, 2 FullHD Dell, és egy béna 19"-es chat/zene-re. Felmerült hogy a 19-est egy 21:9-esre cserélem, ha ebben van igazán jó best buy, akár az is érdekelne! De nem zárom ki hogy nemsoká 144Hz-es UHD monitor lesz inkább, szóval nem FullHD-ra szeretném optimalizálni, hanem kicsivel fölé. Játék csak 1 screenen megy egyszerre. Jellemzően be van kötve a TV is, így legalább 4 kimenetre szükségem lenne (és ha lehet a fenti hülyeségből kiindulva ne mini display port legyen...).

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - Intel proci, ha a 8600K mégsem best buy, nyitott vagyok alternatívára
    - plexis szolidan-igényesen világító házat keresek
    - fontos az alapjárati fogyasztás, mivel napi 18 órát megy a gép
    - hosszú távra tervezek, különösebb bővítés/csere nélkül

    Előre is hálásan köszönöm a segítséget! :)

  • st0ff

    tag

    válasz palfitom #126877 üzenetére

    Szuper, köszi a választ!
    Itt a közel végelges verzióra kérnék egy reviewt:

    Ház. Sharkoon T9 Value - lehet marad, lehet megy, és veszek egy hasonlót, ami jól szellőzik + átlátszó az oldala.
    MB: MSI Z370 SLI PLUS 48k - (amit javasoltál Z370 Pro4, azon nincs 5.1 kimenet, e )
    CPU: 8600K - 100k
    CPU Hűtő: ARCTIC COOLING Freezer 33 - 9k - ez lehűti rendesen? most 2 venti van a cooleren.
    VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 256bit PCIe (GV-N1070G1 GAMING-8GD) - 150k - itt a számos verzió között van lényegi különbség?
    HDD: marad
    SSD: marad
    RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz - 60k - itt azért eldobtam az agyam, hogy 60k^^
    TÁP: FSP Hyper M 600W - 20k - vagy elég az 500-as? ez a ház aljába megy és lesz rajta minden csatlakozó ami nekem kell ugye? (VGA-hoz 6-8 pines, meg ilyenek?)

    Csak szeretném megelőzni hogy benézzek valami apró hülyeséget, hogy pl a tápon nincs megfelelő áramellátás a VGA-hoz, vagy hogy a cooler nem is jó az alaplapra, stb.
    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák