Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ewyn

    csendes tag

    Üdvözletem!

    Gép vásárlása előtt állok és végül úgy döntöttem, magam építem meg, mint ahogyan azt régebben is csináltam, valahogy jobb érzés ránézni az embernek saját keze munkájára :)
    Azonban be kell vallanom, hogy közel 5 éve nem építettem gépet és már időm sincs olyan rengeteg arra, hogy minden egyes alkatrésznek mélyre menően utánanézzek (anno volt olyan konfig, amihez 1 hónapig kutakodtam, hogy tökéletes legyen), ezért is kérném most a tisztelt fórumozók segítségét.

    A hardware alkatrészek, amiket kinéztem:

    Alaplap: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 alaplap
    CPU: Intel Core i7 4,0GHz 1150 i7-4790K
    SSD: 250GB Samsung 850 EVO SSD vagy 240GB Kingston SSD (itt például fogalmam sincs, mi a lényegi különbség a Savage, Fury meg 3K között a sebességen túl)
    HDD: 2TB Seagate 3.5" 7200rpm
    GPU: ASUS vagy Gigabyte GeForce GTX 970 4GB
    RAM: 2x8GB 1866HMz DDR3 RAM Kingston HyperX
    Ház: Fractal Design Define R5

    A következőkben kérnék segítséget illetve útbaigazítást:

    - Mennyire van rendben ez a setup? Van-e benne valami feltűnően rossz?
    - Az alaplap mennyire megbízható benne? A tesztek alapvetően pozitívak, de érdekelne a Ti véleményetek is.
    - GTX 970-ből rengeteg variáns van, ráadásul minimális árbeli eltéréssel és nem igazán tudok dönteni, ebben kérnék némi útbaigazítást (például ASUS GeForce STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 4GB vagy ASUS GeForce GTX970-DC2OC-4GD5-BLACK 4GB, ezeknek még az órajele is egyezik, vagy Gigabyte GTX 970 GV-N970G1 GAMING-4GD GeForce 4GB, aminek kicsit jobb az órajele).
    - Mindehhez kéne egy megbízható PSU, ami meghajtja ezt a vasat. Számítások alapján 500 W is elviszi, de ugye olyat nem játszunk, hogy pont elég legyen, így gondolom valami 700W körüli teljesítmény lenne egészséges, márkát viszont nem tudok (volt, aki FSP-t mondott, volt, aki szerint CoolerMaster bőven jó és persze ott van a Seasonic, amit mindenki ajánlana).

    Felhasználási terület: irodai munka, filmezés, zene, kevés fénykép és videó szerkesztés és természetesen gaming, sok-sok gaming, lehetőleg maxon pörgetve 60+FPS-el :)

    Ár: ez a setup bruttó 430k körül mozog, van mozgástér, de jelentősen többet nem szánnék rá, mivel ehhez majd még csatlakozik egy DELL U2414H monitor is, ami még megdobja a végösszeget.

    Előre is köszönöm a válaszokat és hozzászólásokat!

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz membrandj #93950 üzenetére

    Köszönöm a választ, de azért lenne kérdésem ;-)

    - A i5 vs i7 dolgot megértem.
    - Az általam javasolt alaplappal mi a probléma? Nem kötekedés, kíváncsiság. :)
    - Igen, a CPU hűtőt kifelejtettem, köszönöm. Noctuában gondolkodtam, de ha a Deepcool is jó, akkor nekem az is megteszi :)
    - SSD: indoklás? Tényleg csak, annyi, hogy 3k gyorsabb, ennyire egyszerű? Ismét, nem kötekedés, csak szeretném legalább nagy vonalakban érteni és hajlamos vagyok túlkomplikálni.
    - VGA: Mi a nagy különbség a két ASUS között, amit eredetileg írtam? Nem igazán találom, hogy miben térnek el. CoolTech Fan talán? Nem értem, miért adnának ki két ugyanolyan modellt, ha csak nincs valami jelentősebb eltérés a kettő között, amivel más vásárlóközönséget céloznának meg.

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz dannyl #93951 üzenetére

    Na, alakul a gyerek :)

    A vízhűtés később lehet szóba kerül, szeretek bütykölni, ezért is veszek olyan házat, ami erre alkalmas. Ez a kezdő csomag, aztán hogy fél év múlva mit rakok még bele, az teljesen más kérdés.

    Azt elfelejtettem említeni, hogy két HDD lesz mindenképpen, szóval amit írtam eredetileg, azt duplán kell venni. Nem tudom, hogy WD, Seagate vagy Samsung, nekem egyikkel sem volt gondom még, szóval feltételezem édes mindegy.

    A 16GB RAM-ból nem adok lejjebb, hajlamos vagyok rá, hogy rengeteg mindent futtassak egyszerre, 8 GB-t ki tudok pörgetni, szóval el fog férni a 16. Ez inkább kényelmi dolog, mint szükség, de a kényelemre hajlandó vagyok áldozni :)

    Super Flower, rendben, újabb PSU a listámon :D

    Mindenképpen köszönöm a szép és rendezett felbontását a költségeknek, nagyra értékelem!

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz membrandj #93955 üzenetére

    membrandj
    dannyl

    Köszönöm mindkettőtöknek :)

    Akkor ha jól szűrtem le, az alap setup sem volt rossz, csak azt kell eldöntenem, hogy mit akarok csinálni, mennyire akarom majd húzni a gépet. Anno foglalkoztam vele, de teltek az évek, munka meg egyebek és sem igény se idő nem volt rá egy időben, aztán most, hogy megint elkezdett érdekelni, a meglévő gépre már nem akartam pénzt költeni.

    Azért még átgondolom, mennyire akarok ezzel foglalkozni, megéri-e a pénzt.

    Lehet tényleg az az ésszerű megoldás, hogy beruházok egy jobb alaplapra (pl. ASUS MAXIMUS VII RANGER, amit dannyl említett), viszont csak egy i5 4590k vagy 4690k procit dobok rá, a különbözetet meg 980-as kártyára költöm inkább, aztán ha valamilyen oknál fogva hihetetlenül nagy szükségem lenne egy i7-re meg tuningolnék akkor még vehetek bele, úgy is ugyanaz a foglalat és akkor majd költök jobb hűtésre, stb. Így a lehetőség is adott, de nem költök fölöslegesen előre és árban közel ugyanott leszek

    Foglalatról jut eszembe, az LGA1155-re való CPU hűtő kompatibilis az LGA1150-es foglalattal is?

    PSU-ra visszatérve kicsit, van értelme 80+ Gold/Titanium minősítésre pénzt szánni, vagy annyira nem lényeges? A legtöbb PSU, amivel szemezek helyből bronze vagy silver, a gold/titanium viszont nagy ugrás árban és nem látom, hol térülne meg nekem.

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz dannyl #93989 üzenetére

    membrandj
    dannyl

    Úgy érzem félreértés történt, nem az i5-öt akarom húzni.

    Ha megnézitek, az eredeti elképzeléshez képest mi változott:
    - 16 GB RAM-ot veszek így is úgy is, tehát itt nem változott semmi az alaptervhez képest,
    - se az SSD, se a HDD, de még csak a ház sem változott különösebben, ami árban számítana.

    Azon komponensek, amin ment az agyalás, az a CPU-GPU-alaplap hármas. Itt döntöttem úgy (köszönet érte nektek), hogy i7 helyett i5-öt veszek, a különbözetet inkább GTX 980-ra költöm 970 helyett, az alaplap pedig nem változott (a modell igen, de árban megint minimális eltérés van), ugyan is amire biztosan használni fogom a gépet, az játék, erre ez a setup tökéletes lesz.

    Ha később kedvet kapok a tuningra, ami bőven benne van a pakliban, akkor az alaplap megvan hozzá és majd akkor veszek bele külön egy i7 procit, vízhűtést, stb. (erre írtam, hogy ebbe az alaplapba gondolom belemegy i5 és i7 is, mivel a foglalat ugyan az, tehát nem kéne alaplapot cserélnem hozzá).

    Mivel a többi alkatrészt tuningtól függetlenül megvenném, anyagilag ez összesen annyit jelent, hogy kb. 20k-ért megvan a lehetőség és ha még sem használom ki a jövőben, hát istenem, több is veszett Mohácsnál, majd beismerem, hogy hülye voltam, de falnak nem megyek tőle :)

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz dannyl #93992 üzenetére

    Mindig is ezért szerettem gépet építeni. Ha minden fillér számít, akkor kicentizem úgy, hogy tökéletes ár-érték arányú legyen minden alkatrész. Ha úgy tartja kedvem, teljesen overkill gépet építek, de ha arra van igény, csak egy adott részére összpontosítok.
    Tisztában vagyok vele, hogy megvannak a magam fura szokásai, bogaras marhaságaim (kinek nincs?), de meg van a szabadságom is, hogy e köré tervezzem a gépem, rám szabva, egyedileg. Lehet nem a legköltséghatékonyabb, de én ezzel elégedett leszek és végső soron ez az értelme az egésznek szerintem :)

    Még egyszer köszönet a meglátásokért, lehet elsőre nem úgy tűnik, de mindent, amit írtatok figyelembe vettem és átgondoltam ;-)

Új hozzászólás Aktív témák