Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ewyn

    csendes tag

    Üdvözletem!

    Gép vásárlása előtt állok és végül úgy döntöttem, magam építem meg, mint ahogyan azt régebben is csináltam, valahogy jobb érzés ránézni az embernek saját keze munkájára :)
    Azonban be kell vallanom, hogy közel 5 éve nem építettem gépet és már időm sincs olyan rengeteg arra, hogy minden egyes alkatrésznek mélyre menően utánanézzek (anno volt olyan konfig, amihez 1 hónapig kutakodtam, hogy tökéletes legyen), ezért is kérném most a tisztelt fórumozók segítségét.

    A hardware alkatrészek, amiket kinéztem:

    Alaplap: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 alaplap
    CPU: Intel Core i7 4,0GHz 1150 i7-4790K
    SSD: 250GB Samsung 850 EVO SSD vagy 240GB Kingston SSD (itt például fogalmam sincs, mi a lényegi különbség a Savage, Fury meg 3K között a sebességen túl)
    HDD: 2TB Seagate 3.5" 7200rpm
    GPU: ASUS vagy Gigabyte GeForce GTX 970 4GB
    RAM: 2x8GB 1866HMz DDR3 RAM Kingston HyperX
    Ház: Fractal Design Define R5

    A következőkben kérnék segítséget illetve útbaigazítást:

    - Mennyire van rendben ez a setup? Van-e benne valami feltűnően rossz?
    - Az alaplap mennyire megbízható benne? A tesztek alapvetően pozitívak, de érdekelne a Ti véleményetek is.
    - GTX 970-ből rengeteg variáns van, ráadásul minimális árbeli eltéréssel és nem igazán tudok dönteni, ebben kérnék némi útbaigazítást (például ASUS GeForce STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 4GB vagy ASUS GeForce GTX970-DC2OC-4GD5-BLACK 4GB, ezeknek még az órajele is egyezik, vagy Gigabyte GTX 970 GV-N970G1 GAMING-4GD GeForce 4GB, aminek kicsit jobb az órajele).
    - Mindehhez kéne egy megbízható PSU, ami meghajtja ezt a vasat. Számítások alapján 500 W is elviszi, de ugye olyat nem játszunk, hogy pont elég legyen, így gondolom valami 700W körüli teljesítmény lenne egészséges, márkát viszont nem tudok (volt, aki FSP-t mondott, volt, aki szerint CoolerMaster bőven jó és persze ott van a Seasonic, amit mindenki ajánlana).

    Felhasználási terület: irodai munka, filmezés, zene, kevés fénykép és videó szerkesztés és természetesen gaming, sok-sok gaming, lehetőleg maxon pörgetve 60+FPS-el :)

    Ár: ez a setup bruttó 430k körül mozog, van mozgástér, de jelentősen többet nem szánnék rá, mivel ehhez majd még csatlakozik egy DELL U2414H monitor is, ami még megdobja a végösszeget.

    Előre is köszönöm a válaszokat és hozzászólásokat!

Új hozzászólás Aktív témák