Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SPeti1984

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy új gép vásárlásában szeretném a segítségeteket kérni. A jelenlegi gépemet még 2012-ben raktam össze, tehát már lassan 11 éve működik (AMD fx-6100, Gigabyte 970A UD3P r2.0, 24gb DDR3, GTX1060 3Gb DDR5 VGA, SSD, HDD) tökéletesen. Igaz van mellette laptopom (HP Probook 640 G5), amin rendszeresen dolgozni szoktam, így főleg inkább csak F1-es játékra szoktam néha bekapcsolni. Jelenleg is működik vele a játék, így nem feltétlen e miatt fejlesztenék, hanem lassan azért már talán kezdem érezni, hogy néha picit többet gondolkodik, főleg ha a laptop után ülök oda.
    Két vonalon gondolkodtam, egyik, hogy cserélek alaplapot+cpu-t-+memóriát, aztán később meg akár egy M.2-es SSD-t is tudok majd tenni bele, de jelenleg a mostani ssd is elég lehet. A VGA pedig szerintem a célnak megfelel még. A kérdés az, hogy ha most fejlesztek akkor egy AMD Ryzen 5 5600 CPU 16gb ddr4 memóriával érdemes-e mert az kijönne alaplappal olyan 95-100-ból, vagy érdemes az AM5-ös vonalat Ryzen 5 7600x 16gbDD5 de az közel duplája lenne. Vagy esetleg mivel nem lét szükség érdemes lehet várni 1 évet még mert addigra az AM5 illetve a DDR5 ára mérséklődik és jobban megéri majd akkor fejleszteni?

Új hozzászólás Aktív témák