Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KadamQQ

    tag

    válasz palfitom #174496 üzenetére

    Rendben. Közben valószínűleg kimaradt amire te gondoltál, mert a 140 és a milliméter közé nem írtam szóközt..
    Be Quiet Pure Wing 2 140 mm hűtő ventilátor

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz KadamQQ #174501 üzenetére


    KadamQQ

    BL083-ra gondoltam, linkeltem is.
    (BL047 is mehet, fordulatszámban és vezérlésben is az hasonlít legjobban a gyárira, de a légszállítása elmarad a gyáritól.)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Grave_444

    nagyúr

    válasz palfitom #174502 üzenetére

    Kérdés mennyire érzékeny a zajra, mert a BL083 max fordulton szerintem nagyon hangos.
    Nekem utóbbi van, illetve 1500rpm 12cm-es verziók. Összességben mindegyikről elmondható kb 6-700rpm felett (terhelve) már hallhatóak egy halk cpu és vga hűtés mellett. A BL047 60%-ig még teljesen rendben van load. :)
    Az más kérdés 21% felett, tehát már 22%-on is van egy motorhangjuk ezeknek a hűtőknek.

    [ Szerkesztve ]

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Grave_444 #174503 üzenetére

    Így van.
    A 083 legalább PWM-es, kicsit jobban lehet "hangolni".

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • KadamQQ

    tag

    válasz palfitom #174502 üzenetére

    Rendben.
    A jobb hűtés érdekében még arra is gondoltam, hogy a processzor hűtőt az ID-Cooling SE-225-XT BLACK V2-ról egy BE QUIET! DARK ROCK 4-re vagy egy BE QUIET! DARK ROCK PRO 4-re is le lehetne cserélni, ha befér a házba.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz KadamQQ #174505 üzenetére


    KadamQQ

    Mehet mindkettő, a házba beférnek!
    Ám sajnos nem feltétlenül azon fog múlni a jobb hűtés: a proci kupakja simán lehet púpos, a kupak alatti pasztázás nagy valószínűséggel zárványos, és az utóbbi időben a BQ hűtők talpa is sokszor púpos. Szóval nem olyan jó az általános helyzet.
    Egy normális, jól belőtt alulfeszelés az elsődlegesen ajánlott. (a proci topikjában találhatsz segítséget)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz palfitom #174487 üzenetére

    Köszi!

    Igen, emeltem a tétet és netto 350k a cél, így még a 6700xt és 6750xt is kilátásba került. ;] Config többi része maradhat ugyanaz?

    Ház: Az a Ventum 200 air igencsak pici méretű a konkurenciához képest. Azt néztem pariban van a milyen házat vegyek topik ajánlott listájában szereplő m-ATX házakkal, viszont 4 db gyári ventivel jön gyárilag. Más mATX házakat ilyen feltételekkel 50 ezer körül találtam értelmeset(és nem is tetszenek jobban)... Ha van tipp PCX-től egyéb házra, még nyitott vagyok a módosításra! :DDD

    • Honor Magic5 Pro •

  • Gyikoc

    csendes tag

    válasz palfitom #174486 üzenetére

    Szia!
    A táppal kapcsolatban... én is ugyanazt írtam bele. FSP Hydro Pro M(odular) 500W. Annak a nem moduláris változata a sima Hydro Pro. Tehat lényegi különbség nincs köztük, nem? Vagy valamit elírtam, elnéztem?

    [ Szerkesztve ]

    Fenyveske, hogy ennéd meg a karácsonyfák tűleveleit! (-60.000Ft)

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz fpatrik17 #174507 üzenetére


    fpatrik17

    OK :)

    Igen, az alapterülete valóban kicsi az ATX-eATX házakhoz képest.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Gyikoc #174508 üzenetére


    Gyikoc

    Nem-nem, minden rendben! :K

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Szaboocs

    csendes tag

    Sziasztok,

    Sógornak szeretnénk összerakni egy gépet az alábbi paraméterek alapján:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Főleg multiplayer játékok Diablo4, WOW, Overwatch ileltve nagyobb AAA címke pl GoW, AC
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egy darabn Samsung 850 evo 2,5 ös SSD, GTX 1660TI videókártya (kb 1 év múlva lesz cserés)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, proci, proci hűtő, ram, M2 SSD 1tb, tápegység (650W körül), gépház
    4. Mennyi a kereted rá?
    240 ezer maximum
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    1920*1080, 75Hz, HDMI van rajta

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Intelt nézünk elsősorban, de ha van hasonló árban jobb teljesítményű AMD konfig nem zárjuk ki.

    Eddig az alábbit néztük ki (iponon gépösszeszereléssel lesz rendelve) hogy ne vakon menjünk, ez jó lehet?
    Főként az alaplap a kérdéses úgy tudom intelnél az tud kritikus lenni:
    Alaplap: GIGABYTE B660M DS3H DDR4 (REV. 1.0)
    CPU: Intel Core I5-12400F
    CPU Hűtő: BE QUIET! Pure Rock 2 fekete
    Memória: Kingston fury 16gb DDR4 3200 MHZ CL16 KIT (KF432C16BBK2/16)
    SSD: KINGSTON 1TB KC3000 M.2 PCIe M.2 2280 SKC3000S/1024G
    Ház: COOLERMASTER MasterBox Q300L ablakos fekete
    Tápegység: Ezt nem találtunk erre olyan 35 ezer Ft maradna összeszerelés+fuvar után

    Köszönöm!
    :R

  • menyus05

    újonc

    válasz SyMbioTe #174473 üzenetére

    Szia,

    Köszi a választ! Meglepő, azt hittem hogy az AMD variánssal jóval jobban fogok járni, de ha jól számolgatok, akkor ár-érték arányban annyival nem lennék bentebb, pláne ha megfogadom a tanácsod és egy fokkal jobb tápot, vagy magasabb fordulatszámú memóriát nézek. :) Lehet megvárom a sima RTX 4070-et, az állítólag már itt van a küszöbön és ugyanúgy 12 GB VRAM-mal lesz felruházva. Hátha elhozza azt az árrést, amivel már jobban tudok gazdálkodni. :)

  • natë

    nagyúr

    Sziasztok, a lenti 2 gépezetet néztem ki Linux (Arch) mellé/alá. Böngészés, videó, office.
    Megéri a felárat az i7-es gép vagy elég az olcsóbb i5? Nem játszanék, arra van Series X-em (meg nulla időm).
    [link] vagy [link]
    Kell bele a 16Gb?
    Köszi! :R

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Szaboocs #174511 üzenetére


    Szaboocs

    Szia,

    Nincs benne nagy hiba, akár mehet is!
    Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 500-550-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-550-600W / Corsair CX550M-CX650M / FSP Hexa+ Pro 500-600W / FSP Hexa 85+ 550-650W / FSP Hydro Pro 500-600W / FSP Hydro M Pro 500-600W / Seasonic B12 550-650W / Seasonic G12 550-650W, de jó lenne tudni, hogy milyen szintű vga lesz a gépben a fejlesztés után!

    Ram: alig drágábban gyorsabb KIT-ek is kaphatók, pl. Fury 3600 / Fury R 3600
    SSD: a KC3000 totál felesleges pénzkidobás, még egy SN570 sebességét sem tudja kihasználni.
    Ház: 1 db ventivel szerelik gyárilag, ajánlott lenne tenni az elejébe legalább 1, de inkább 2 db ventit! Vagy alternatíva: Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz menyus05 #174512 üzenetére


    menyus05

    Hát, hasonló tudás, hasonló áron, ezen nincs mit csodálkozni.
    4070: elvileg jövő héten, kérdés, hogy mikor lehet majd kishazánban kapni...

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • gycs02

    tag

    Sziasztok!

    Több mint 1 éves huzavona után lassan eljutok egy kis frissítéshez.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Office, internet, minimális játék, azok menjenek rajta, amik a mostani configon
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Thermaltake VN40006W2N Commander MS-I Snow Edition
    Chieftec CTG-500-80P
    Asrock FM2A75 PRO4-M
    AMD A8 5600K + DC gammax 300
    Kingston (KHX1600C9D3X2K2/8GX) 8GB DDR3 (2x4GB) HyperX X2 Grey XMP
    GF GT1030
    Kingston HyperX 120GB SH103S3/120G
    Western Digital 500GB WD5000AZRX 64MB SATA3
    Maradna a ház, vkártya, HDD, és esetleg a hűtő, ha ajánlott a gyárit cserélni és jó az új procira.
    Kérdéses a táp, lassan 10 éves.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ami.biztos kell:
    Lap, proci, memória, SSD
    4. Mennyi a kereted rá?
    140.000 Ft
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Acer V193HQV, 1366 x 768 @ 60Hz; VGA. Nem egy túl friss darab, de legalább jó régi. Amíg megy, nekem megfelel.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Ha kapok Intel és AMD configot megköszönöm!
    Csak új.

    Amiket a visszaolvasás alapján kinéztem INTEL vonalon:
    alaplap: gigabyte/b660m-ds3h-ddr4
    processzor: i3-12100f box
    memória: g-skill aegis-16gb-2x8gb-ddr4-3200mhz-f4-3200c16d-16gis/
    SSD: wd-blue-sn570-500gb-wds500g3b0c
    Ehhez jönne még a táp (ha ajánlott a cseréje), esetleg SSD hűtés ha szükséges, meg amit kifelejtettem.

    Köszi!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz gycs02 #174516 üzenetére


    gycs02

    Szia,

    Ha AMD APU-t vennél, akkor a GT 1030-at is elfelejthetnéd. (az APU IGP-je kb. ugyanazt tudja)
    Alaplap: pl. Asus TUF Gaming A520M-Plus / Asrock B450m Pro4 R2.0 / Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Asus Prime B550M-A / Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Gigabyte B550M Aorus Elite
    CPU: R5 5600G
    Hűtő: ha van a jelnlegidhez AM4 lefogató, akkor maradhat, ha nincs, akkor pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / Jonsbo CR-1000 / Alpenföhn Ben Nevis Advanced / ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer A35 / be quiet! Pure Rock 2 (a házad max. 170 mm-ig fogad hűtőt)
    Ram + SSD: OK a kinézett. SSD-hűtés nem szükséges.
    Táp: ha 10 év körüli, akkor én inkább a cseréjét javaslom, pl. be Quiet System Power (CM) 400W / be Quiet Pure Power (CM) 400W / FSP Hexa+ Pro 400W / FSP Hexa 85+ 350-450W / FSP Hydro Pro 500W / FSP Hydro M Pro 500W

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Zotyko

    csendes tag

    Sziasztok!

    2019-ben vettem egy asztali gépet, főleg játékra és otthoni mindenes gépnek. Nem egy csúcsgépet vettem, de eddig tökéletesen kiszolgált, viszont mostanában kezdek gondolkodni, hogy esetleg lehetne-e rajta erősíteni. A fő szempontom, hogy egy amennyire lehet időtálló, mindent futtató gép legyen, nyilván nem kell mindent ULTRA beállításokon, én annak is örülök, ha a következő 1-2 évben közepes grafikán tudom játszani az újabb címeket is. Egyáltalán nem sürgős a dolog, ezért egyelőre csak a tanácsotokat szeretném kérni, hogy mit, hogyan lehet és hogyan érdemes fejleszteni a gépemben? Cserélni kell-e mindent? Mi az ami esetleg maradhatna? Mit lenne érdemes ár/érték aranyában újítani és mennyibe kerülne?

    A jelenlegi gépem:

    AMD Ryzen 5 2600X BOX (AM4)
    MSI AM4 B450M Mortar
    Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix 6GB GDDR6
    Crucial BX500 480GB [2.5"/SATA3]
    Toshiba P300 High-Perfomance 2TB [3.5"/64MB/7200/SATA3]
    G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB
    Fractal Design Focus G Mini (Ablakos) - Fekete
    Arctic Freezer 34 eSports (Universal) – Fehér
    Corsair RM550X

    Mindent Full HD-n játszok, 1080 képponton (nem igénylem a 4K-t). Minden működik a jelenlegi gépben, szóval a cserélendő elemeket eladogatnám. Én olyan 150.000-200.000 Ft-ban gondolkodom maximum, amit most ráköltenék, de lehet, hogy ez semmire sem elég, fogalmam sincs a jelenlegi árakról. Ne haragudjatok, sajnos a hardverhez egyáltalán nem értek.

    Minden segítségért nagyon hálás vagyok! :)

  • Zotyko

    csendes tag

    válasz Zotyko #174518 üzenetére

    Átírom a kérdésekre:

    Sziasztok!
    2019-ben vettem egy asztali gépet, főleg játékra és otthoni mindenes gépnek. Nem egy csúcsgépet vettem, de eddig tökéletesen kiszolgált, viszont mostanában kezdek gondolkodni, hogy esetleg lehetne-e rajta erősíteni. A fő szempontom, hogy egy amennyire lehet időtálló, mindent futtató gép legyen, nyilván nem kell mindent ULTRA beállításokon, én annak is örülök, ha a következő 1-2 évben közepes grafikán tudom játszani az újabb címeket is. Egyáltalán nem sürgős a dolog, ezért egyelőre csak a tanácsotokat szeretném kérni, hogy mit, hogyan lehet és hogyan érdemes fejleszteni a gépemben? Cserélni kell-e mindent? Mi az ami esetleg maradhatna? Mit lenne érdemes ár/érték aranyában újítani és mennyibe kerülne?

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Minden féle játékra, a következő években, de nyilván nem baj, ha nem mindent max grafikán. Mindent Full HD-n játszok, 1080 képponton (nem igénylem a 4K-t).
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Jelenlegi gépem:
    AMD Ryzen 5 2600X BOX (AM4)
    MSI AM4 B450M Mortar
    Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix 6GB GDDR6
    Crucial BX500 480GB [2.5"/SATA3]
    Toshiba P300 High-Perfomance 2TB [3.5"/64MB/7200/SATA3]
    G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB
    Fractal Design Focus G Mini (Ablakos) - Fekete
    Arctic Freezer 34 eSports (Universal) – Fehér
    Corsair RM550X
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ez a kérdésem.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Elsőnek 150.000-200.000-et gondoltam rá szánni, de nyilván ez változhat, főleg, ha mindent cserélni kell. Egyelőre felmérni szeretném a lehetőségeket.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Monitorom: ACER Nitro VG0 VG0 VG240Ybmiix [23.8", IPS]
    23,8" FHD 1920 x 1080 IPS képernyő 75Hz képfrissítés, FreeSync 1 ms válaszidő ZeroFrame, keret nélküli kialakítás VGA, 2x HDMI, Audio in/out csatlakozók
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nincs semmilyen előzetes elképzelésem, a javaslataitokra vagyok kíváncsi, mert 100% hogy sokkal jobban értetek hozzá, mint én. Minden működik a jelenlegi gépben, szóval a cserélendő elemeket eladogatnám.

    Köszönök minden segítséget!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Zotyko #174519 üzenetére


    Zotyko

    Szia,

    Szerencsére jó alapokkal rendelkezel, ház, táp, alaplap, hűtő jó, és még a ramok sem rosszak. Proci és vga csere elég lenne.
    CPU: R5 5600, olcsóbban 5500
    (Csere előtt frissítsd az alaplapod bios-át!)
    VGA: RX 6600XT / 6650XT / 6700 / RTX 3060 / 3060Ti
    (Mindegyikhez elég a tápegységed.)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Zotyko

    csendes tag

    válasz palfitom #174520 üzenetére

    Jaj nagyon köszönöm a gyors választ! :) Annyit még kérdezhetnék, melyik gyártó 3060Ti modelljét érdemes venni? Annyi van és fogalmam sincs, van-e különbség. R5 5600-ból csak egyfajta van ugye? :D

  • ptomcsi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném bővíteni a PC-m és ehhez szeretnék segítséget kérni.

    Jelenlegi konfig, amiből csak a videokártya, ház és a HDD marad:
    • MSI GeForce RTX 3070 Ti VENTUS 3X 8G OC
    • DeepCool MACUBE 310 BK fekete ablakos számítógép ház
    • Seagate 2TB BarraCuda 256MB ST2000DM008 merevlemez
    • FSP HEXA+ PRO 600W tápegység
    • AMD Ryzen 5 3500X BOX processzor (100-100000158)
    • Asus PRIME B450M-A II alaplap
    • Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black 1Gx8
    • Kingston A2000 1TB M.2 SSD meghajtó (SA2000M8/1000G)
    • Cooler Master RR-212S-20PK-R1 Hyper 212 Black Edition processzor hűtő

    Amikre bővíteni szeretnék, de szívesen fogadok javaslatokat:
    • Intel Core i7-13700K
    • Asus PRIME Z790-A WIFI, vagy mást ajánlanátok?
    • KINGSTON FURY DDR5 64GB 5600MHz CL36 - Ez most kb. ugyanannyiba kerül mint a 6000MHz-es. Megéri inkább azt venni?
    • Be quiet! Dark Rock Pro 4 processzor hűtő
    • Be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
    • Kingston FURY Renegade 2TB M.2 PCIe

    Köszi! Egyébként munkára és játékra használom a számítógépet jelenleg full HD felbontással.

    [ Szerkesztve ]

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Zotyko #174521 üzenetére


    Zotyko

    Szívesen.

    Az első igazán ajánlott, az 200k felett van. Alig olcsóbban a Vision se rossz, de akkor már inkább a TUF. A legolcsóbbakból (pl, pl) is lehet "élhető társat" faragni alulfeszeléssel és egyedi ventiprofillal, de ehhez kell egy kis affinitás. (persze alulfeszelés és venti-állítás egyik kártyának sem árt, sőt javasolt)

    A sima 5600-ot vedd, ne 5600G-t és ne 5600X-et!

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • jocoka75

    tag

    Sziasztok!
    Szeretném kérni a segítségeteket.
    Van egy ilyen mini pc-m :

    TERRA PC-Mini 5000V3 SILENT
    GREENLINE ebben egy I3 (7. Gen.) 7100 / 3.9 GHz 3M Cache proci van .
    Azt szeretném megtudni ,hogy max milyen procit tudok bele tenni mondjuk bele megy a I3 9. gen proci vagy esetleg I5 8-as vagy 9 .gen széria ?
    Egyszerűen nem találok leírást sehol ezt azért szeretném megtudni ,mert sajnos a Win11 nem megy fel a gépre nem tudom miért pedig szerintem jó proci ez a I3 as

    Előre is köszönöm a segítségeteket :R

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz jocoka75 #174524 üzenetére

    Biztosan nem, ugyanis nincs átjárás a 6. és 7. (1151), valamint a 8. és a 9. (1151v2) generáció között. 8. gen-től w11 kompatibilis az Intel.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • dugo_

    veterán

    válasz jocoka75 #174524 üzenetére

    A foglalat és a chipset miatt biztos, hogy csak 6. és 7. generációs proci megy bele fizikailag, de hogy a konkrét cpu mikrokódját tartalmazza-e a bios, az jó kérdés.
    i5-7400/7500/7600, i7-7700-ekkel tudsz próbálkozni, de az se biztos, hogy az i3 51W TDP-jére tervezett hűtés nem lesz-e kevés a 65W-os prociknak. T végződéssel vannak 35W-os típusok.

    [ Szerkesztve ]

  • jocoka75

    tag

    Köszönöm szépen nektek a segítséget.
    Azt nem tudom,hogy ezzel a win 10 pro val meddig tudom használni a gépet?
    A win7 tel még évekig tudtam használni aztán egyszer már el se indult kuka lett .
    Az is lehet,hogy a win 10 nél gyorsabb lesz ez a folyamat hogy mindenki cserélje le a gépet vagy egy adott alkatrészt,mert nem lesz kompatibilis. Nagy biznisz ez .

  • Elemental

    addikt

    Szevasztok!

    Haverom összeállított egy pc-t. Véleményeznétek? Köszi!

    Alaplap: ASUS TUF GAMING B650-PLUS WIFI 90.000.-
    Proci: AMD Ryzen 7 7700 3.8GHz Box 140.000.-
    Kari: ASUS Radeon RX 6950 XT 16GB TUF Gaming OC 335.000.-
    Ram: Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz KF560C32RSAK2-32 64.000.-
    Táp: be quiet! Straight Power 11 1000W 80 Plus Platinum 80.000.-
    Hűtő: ASUS TUF GAMING LC 240 ARGB 42.000.-
    Ház: be quiet! PURE BASE 500FX 60.000.-
    Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 130.000.-
    Összesen ~ 941.000.-

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játékos gép lesz, a legújabb játékok menjenek rajta.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A fentebb sorolt alkatrészek kellenek.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A fentebb sorolt alkatrészek.
    4. Mennyi a kereted rá?
    900-950 monitorral együtt.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    1440p lesz az új monitor.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    A jobb ár/érték arány számít. Ezért valahogy jobb választásnak tűnik az AMD kártya. Szerintetek?
    Csak új alkatrész, lehetőleg normális magyar boltból.
    Elköteleződés nincs, talán egy kicsi az Asus márka iránt.

    [ Szerkesztve ]

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Elemental #174528 üzenetére


    Elemental

    Szia,

    Tulajdonképpen nincs hiba az összeállításban, akár mehet is!

    CPU: miért nem 7700X? Olcsóbb kicsit az X, a sima 7700-hoz kapott hűtőt úgysem használjátok, és pár kattintással lehet a 7700X-ből 7700-at csinálni, ha épp arra van szükség.
    VGA: már máshol is leírtam, én egyik új szériával sem vagyok még elégedett, jelenlegi árak mellett valószínűleg én is 6950-et vennék.
    Egyébként egy kicsit jobb alaplap érdekében (pl. Strix B650E-F Gaming) én inkább faragnék a hűtő és a táp árán, de ez már kicsit szubjektív.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • F.B.I.

    veterán

    Üdvözletem!

    170.000,-Ft-ig kellene gépet összerakni, játékra, főleg multi (WoT, Wildlands).

    Ami adott: 6700XT GPU.

    A kikötés, hogy AMD alapon legyen. CPU, alaplap, memória, mehet használtan mellé, házból, tápból, új kellene. RGB nem kell, jó szellőzés lenne a lényeg.

    Mit tanácsoltok? Memóriából 2x8Gb G.Skill Aegis 3200MHz-re gondoltam, a többi most pasz. :R

    Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

  • Revolit

    senior tag

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Régebbi single player játékok, talán néha pici multi, pl PUBG - de úgy is hamar elmegy a kedvem mert már béna vagyok

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi, eladtam évekkel ezelőtt és PS-re váltottam

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Háztól kezdve CPU-n át VGA-ra, szóval mindenre ami maga a PC, perifériák vannak, FULL HD monitorral az élen. Nekem elég.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nincs meghatározott keret, de felesleges nekem csúcsgép, a több száz régi steam játékot játszanám. Legújabb is több éves. Új AAA-s játékokra ott a PS5.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Semmi ilyesmit szerintem, munkához használt Philips Full HD monitor HDMI-vel.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Semmi.

    Köszönöm előre is!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Revolit #174531 üzenetére


    Revolit

    AMD:
    Lap: pl. Asus Prime B550-Plus / Gigabyte B550 Gaming X V2 / Asus TUF Gaming B550-Plus, olcsóbban Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Asrock B550M Steel Legend
    CPU: R5 5600
    Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer A35 / BQ Pure Rock 2

    Intel:
    Lap: pl. Gigabyte B760 DS3H DDR4 / MSI Pro B760-P DDR4 / Gigabyte B760 Aorus Elite AX / Asus Prime B760-Plus D4, olcsóbban Gigabyte B660 DS3H DDR4 / Asrock B660 Pro RS / Asus Prime B660-Plus DDR4 / Gigabyte B760M S3H DDR4 / Gigabyte B760M Gaming X
    CPU: i5 12400F
    Hűtő: pl. ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer i35 / BQ Pure Rock 2

    A többi:
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT!) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Fury 3600 / Fury R 3600
    SSD: pl. WD SN570 / Samsung 980, olcsóbban Kingston NV1 / Kingston NV2
    HDD: pl. Toshiba P300
    VGA: új RX 6650XT (125k) / 6700 (143k) / 6700XT (168k, 164k) / 6750XT (180k, 179k), vagy használt RX 6600 / 6650XT / 6700 / 6700XT / RTX 3060 / 3060Ti
    Ház: ízlés szerint, pl. Endorfy Signum 300 Air / CM MasterBox MB511 / Fractal Design Focus 2 / Zalman Z10 / BQ Pure Base 500 / BQ Pure Base 500DX, olcsóbban Deepcool Matrexx 40 3FS (mATX) / Kolink Citadel Mesh RGB (mATX)
    Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 500-550-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-550-600W / Cooler Master v2 V550-V650 / Corsair CX550M / FSP Hexa+ Pro 500-600W / FSP Hexa 85+ 550-650W / FSP Hydro Pro 500-600W / FSP Hydro M Pro 500-600W / Seasonic B12 550-650W / Seasonic G12 550-650W

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • F.B.I.

    veterán

    válasz F.B.I. #174530 üzenetére

    Átfogalmazom. :R

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

    - Főleg játék, inkább multik ( WoT, Wildlands)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    - Powerclor Hellhound 6700XT VGA

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    - mindenre (kiegészítők nem kellenek, egér, bill, monitor).

    4. Mennyi a kereted rá?

    - 170.000,- Ft már a nagyon vége
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

    - 1080p, 60Hz, nem lesz évekig cserélve

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    - ha lehet AMD, RGB nem kell.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

  • Elemental

    addikt

    válasz palfitom #174529 üzenetére

    Köszi szépen!

    A proci javaslatot elfogadjuk, 7700X lesz.
    Lapra nem szeretnénk többet áldozni, az marad az eredeti, ha csak nincs nyomós érv ellene.

    Alaplap: ASUS TUF GAMING B650-PLUS WIFI
    Proci: AMD Ryzen 7 7700 7700X
    Kari: ASUS Radeon RX 6950 XT 16GB TUF Gaming OC
    Ram: Kingston FURY Renegade RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz KF560C32RSAK2-32
    Táp: be quiet! Straight Power 11 1000W 80 Plus Platinum
    Hűtő: ASUS TUF GAMING LC 240 ARGB vagy be quiet! pure loop 240
    Ház: be quiet! PURE BASE 500FX 500DX
    Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQ1A

    Egy tanácsot hűtő ügyben szeretnénk kérni. Két verziónk volna rá.

    1. 360-as AIO vízhűtés megy előre, a ventik ilyenkor gondolom kifelé fújják a házból a levegőt. Hogy kell ilyenkor a többi ventit elhelyezni? Hátra fér egy 140, meg felülre kettő 120.

    2. 240-es AIO vízhűtés kerül felülre. Kapna a ház előre kettő 140-es ventit, ami szívja be a friss levegőt, hátra meg egy fújót, ami viszi ki a meleget.

    Melyik lehet az értelmesebb megoldás?
    Nekem valamiért a 2-es megoldás szimpatikusabb.

    [ Szerkesztve ]

  • onlinenév

    lelkes újonc

    Sziasztok!

    Jön a nyár és szeretnék venni egy új számítógépet (monitorral mindennel együtt).
    Elsősorban játékokra fogom használni a gépet. Multiplayer főként, de single player játékok is sérdekelnek.
    Semmilyen alkatrészt nem szeretnék felhasználni az előző gépemből. Igazából azt se tudom milyen gépem van, nem igazán értek hozzá :(
    Mindent hajlandó vagyok újra vásárolni. A lejjebb említett keretbe nem számoltam bele pl abillentyűt, egeret, egérpadot.
    Maximum 500 forintot szánok a gépre, egy 10-15%-al meghaladhatja ugyan az összeget de halátok egy olyan ajánlatot ami pl 50 ezerrel több lenne de kétszer olyan jó akkor megfontolnám.
    Szeretnék egy jó nagy monitort, láttam olyanokat amik befelé "ívelnek"? az nagyon tetszik.
    Fő cél hogy a Diablo 4 nagyon jól fusson és akár streamelni is lehessen később a gépen
    vagy pl videót szerkeszteni mint hobbi.

    Köszi a segítséget srácok, lányok!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz F.B.I. #174533 üzenetére


    F.B.I.

    (a procis topikban is van ám kérdéssor...)

    Lap: pl. Asrock A520M Phantom Gaming 4 / Asus TUF Gaming A520M-Plus II / Asus Prime B450M-A II / Gigabyte B450M DS3H v2 / Asrock B450M Pro4-F R2.0 / Asrock B550M Phantom Gaming 4 / Asrock B550M Pro4 / Gigabyte B550M DS3H / Gigabyte B550M Aorus Elite / Asus TUF Gaming B550M-E
    CPU: R5 5600, olcsóbban R5 5500
    Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Jonsbo (Cooltek) CR-1000 / Arctic Freezer A35
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT!) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Fury 3600 / Fury R 3600
    SSD: pl. Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial BX500 / MX500 / WD Blue 3D / WD SN530 / WD SN570
    HDD (ha kell): WD10EZEX vagy HDWD110UZSVA
    Ház: ízlés szerint, pl. Aerocool Hexform / Aerocool Trinity Mini / Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh RGB / Cooler Master MasterBox MB311L / Cooler Master MasterBox MB400L / Aerocool Aero One Mini Frost / Cooler Master MasterBox Q300L / Deepcool CH370 / SilverStone Fara H1M / Thermaltake Divider 170
    Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 550-600W / be Quiet Pure Power (CM) 550-600W / Corsair CX550M / FSP Hexa+ Pro 600W / FSP Hexa 85+ 550W / FSP Hydro Pro 600W / FSP Hydro M Pro 600W / Seasonic B12 550W / Seasonic G12 550W

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Elemental #174534 üzenetére


    Elemental

    Szívesen.

    Nincs gond, maradhat a TUF.

    Hűtő: inkább Arctic LF II 240 / 280 / 360
    1. nem, befelé szívják a levegőt. A légáramlás optimális esetben előről hátrafelé megy.
    2. igen, bár így még a több levegőt akarsz kifújni, mint amennyi elöl bejut, s ez a porosodás szempontjából nem olyan szerencsés.
    Mindegy melyik megoldást választjátok, a radiátor soha nem lesz meleg, forró, de még langyos sem nagyon (100-120W "semmi" ezeknek a hűtőknek), így a front-beépítéssel sem lesz az, hogy meleg levegő kerül a vga-ra és a többi komponensre. Ha a 2. lesz, akkor én az első ventiket magasabb fordulaton járatnám, a radiátoron lévőket minimum közelében, és a hátsót is alacsony fordulaton.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz onlinenév #174535 üzenetére


    onlinenév

    Szia,

    Egy gamer gépet a kiszolgálandó monitor tudásához kell tervezni, ezért legelőször a felbontást és a képfrissítést kell eldönteni! Ha ez meg van, akkor tudunk hozzá megfelelő gépet ajánlani.
    Az 500k-s keretbe a monitor nem tartozik bele, ugye?
    A videószerkesztés mennyire lesz fontos?

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • F.B.I.

    veterán

    válasz palfitom #174536 üzenetére

    30 óra meló után már nem jó szemem. :N

    Köszönöm, mazsolázok! :R

    Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

  • gycs02

    tag

    válasz palfitom #174517 üzenetére

    Szia!

    Kicsit el voltam havazva, köszi az ajánlást.
    Viszont közben arra jutottam, ha tápot is cserélek, akkor már "csak" egy ház kell
    és minden új lesz, teljesen mindegy, hogy intel vagy amd.
    Az APU-val eddig meg voltam elégedve, az ajánlásod alapján ezeket összeszedtem:

    Kinéztem ezt a tápot: [link] , pont ez nem volt benne a listádban, de elvileg ugyan azt tudja mint az általad ajánlott FSP-k. Jó lesz?
    A procihűtő a honlapjuk szerint kompatibilis AM4-l.
    Jó lesz így?
    Ha igen ajánlanál néhány házat?
    S még egy kérdés, az SSD-re és a memóriára érdemesebb egy kicsit többet költeni vagy a választottak is vannak ilyen megbízhatóak.
    Ezeket néztem még:
    kingston fury-beast-16gb-2x8gb-ddr4-3200mhz-kf432c16bbk2-16
    samsung 980-500gb-m-2-pcie-mz-v8v500bw

    Köszi!!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz gycs02 #174540 üzenetére


    gycs02

    Szívesen.

    Persze, érthető.
    Igen, ezek rendben vannak, mehet a Hexa is.
    "A procihűtő a honlapjuk szerint kompatibilis AM4-l." - Persze, a mostanában kiadottak (azokhoz már adnak lefogatót), de a nálad lévő régebbi darab koránt sem biztos... A saját hűtőd dobozát ellenőrizd!
    Ház: ízlés szerint, pl. Aerocool Hexform / Aerocool Trinity Mini / Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh RGB / Cooler Master MasterBox MB311L / Cooler Master MasterBox MB400L / Aerocool Aero One Mini Frost / Cooler Master MasterBox Q300L / Deepcool CH370 / SilverStone Fara H1M / Thermaltake Divider 170
    SSD: nem kell drágább. Ha többet költenél, akkor vegyél SN570 1TB-ot.
    Ram: 3200-asért nem érdemes többet fizetni. Ha többet költenél, akkor gyorsabbat vegyél, pl. Fury 3600 / Fury R 3600.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Micsurin

    nagyúr

    palfitom köszönöm a múltkori tanácsokat :R végül 5700x lett de 550 TomaHawk-al (legalább a bios flash gomb is adott) mert sikerült fogni jó árban egy nzxt h700-at itt Ph!-n ami amúgy is régóta tetszik szóval akkor már ATX :C

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Micsurin #174542 üzenetére


    Micsurin

    Szívesen!
    Jó lesz! :K

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • gycs02

    tag

    válasz palfitom #174541 üzenetére

    Szia!

    Ezt is köszi.
    Viszont lenne még egy utolsó, ami a ház kérdésből sajnos kimaradt. :R
    RGB nem kell, vagy legyen kikapcsolható. A régi gépnél nem szerepeltettem, de van benne egy fehér színű (mivel a ház is az) DVD olvasó, amit szeretnék megtartani.
    3 megoldás látok: fehér ház, "ajtó" a DVD előtt vagy a DVD előlap cseréje feketére, ha lehetséges. Festeni nem szeretnék :DD
    Ezek alapján valami jó vétel?
    Vagy maradjon a régi?

    Üdv gycs

  • bembem

    újonc

    Sziasztok,

    laptopról szeretnék áttérni asztali gépre. Asztali gépem utoljára kb 17 évvel ezelőtt volt, azóta laptopokon tengődtem (költözések, külföldön élés, kellett a hordozhatóság) viszont egyre inkább azt érzem, hogy a számomra megfizethető laptopokból nem tudom már kihozni azt, amire szükségem lenne. Nem fogok hazudni, kritikán alul keresek, így a pc tényleges vásárlása/összeállítása nagy valószínűséggel jövőre lenne, esetleg év vége, addig meg megpróbálnám összespórolni.
    Amiben nagy segítségemre lenne a tanácsotok, hogy a gépek belső specjeihez nem igazán értek, szeretném tudni, hogy mi az a "minimum" amire szükségem van egyes alkatrészekből, és hogy a keretemből telne-e rá vagy inkább álljak be humoristának. :D
    Gép összeszerelést mindig ismerősök csinálták, de ha olcsóbban kijön/jobban járok vele, mint egy bolti kész példánnyal akkor abszolút benne vagyok. Leírok mindent amennyire részletesen csak lehet.

    Ha a esetleg a keretből nem oldható meg amit szeretnék, szívesen leírom a jelenlegi laptop specjeit és akkor esetleg olyan tanácsot is elfogadok, hogy pl "hagyd meg a laptopot játékra, rakj össze egy pc-t programozásra" vagy fordítva.

    Előre is köszi minden segítséget!


    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Programozás és játék. Programozás: Visual Studio 2022, Jetbrains/Netbeans IDE-k, Unity ami nagyon fontos (2D/3D egyaránt, jelenleg főként 2D), programozáshoz használt egyéb programok mint pl SQL/Microsoft Entity Framework.

    Játék: singleplayer játékok, stragégia/tycoon típusúak pl Planet Zoo, pár AA játék pl. Witcher 2/3, Jedi Fallen Order, kisebb indie játékok. Amivel épp nem játszom, azt nem hagyom a gépen, mindig letakarítom ami nem kell

    Ami számomra nagyon fontos a gépnél az a multitasking. Jelenleg csak 1 monitoros setupot tudok megoldani, így rendszeresen megy a tabolás az alkalmazások között. Ez nem csak programozásnál lenne fontos hanem pl nem szeretném hogy egy játék behaljon mert meg akarok nyitni hozzá egy tutorialt a youtubeon. Nem a legmodernebb ultra high-end gép érdekel, de nyilván szeretném, hogy amit a segítségetekkel összerakok, az azért egy ideig stabil build legyen.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Csak monitor, billentyűzet + egér van.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépháztól az alaplapon át minden, kivéve hangfal
    4. Mennyi a kereted rá?
    Szeretném 400.000 alatt megúszni. +/- 50e (pl. ha +50e-ért egy SOKKAL jobb opció elérhető valamiből, akkor azon már nem fogom húzni a szám)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    1920*1080, 60 Hz, HDMI/VGA csatlakozó (Asus VZ249HE-W)

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nincs feltétlen márkapreferenciám, megjelenést/színvilágot illetően letisztult, egyszerű, fehér vagy fekete, nekem nincs szükségem arra, hogy szivárványszínben villogjon minden, mint egy stroboszkóp :) A használt elektronika nem a szívem csücske, de ennek fő oka az, hogy nem értek hozzá, így inkább boltit preferálok. Természetesen TI értetek hozzá, szóval ha van 1-2 alkatrész amiből jobban jár a használt megvétele, akkor nyitott vagyok

  • onlinenév

    lelkes újonc

    válasz palfitom #174538 üzenetére

    szia!

    köszi a választ. igazából úgy gondoltam hogy abba már a monitor is benne van.
    a videoszerkesztés projekt elmaradhat.
    megmondom őszintén, nem nagyon tudok a monitorokról sokat így nehéz válaszolni.
    hogy mégis adjak valami választ, úgy gondolnám hogy valami felső kategóriás monitort szeretnék, nem a legjobbat de mégis valami erőset.
    nagy felbontás, magas fps.
    ultra wide-ba nem gondolkozok.

  • matepajtas

    csendes tag

    válasz palfitom #174370 üzenetére

    Jelenleg itt tartok:
    lap: asus tuf gaming b650-plus wifi
    cpu: 7800x3d (ha minden igaz, akkor vettem egyet elárazva)
    hűtő: se-226-xt
    ram: 32 gb 6000 mhz fury renegade cl32
    ssd: wd blue sn 570 1 gb
    ház: bq pure base 500 dx
    táp: bq straight power 11 platinum 850 w
    vga: itt vagyok még bajban 6900xt, 6950xt, 7900xt és ezek nvidia párjai is beleférnek a budzsébe, de mivel 1440p-n tervezek hosszabb távon maradni, ezért lehet overkill lenne 7900xt-ig elmenni, mi itt fasza ár-érték arányban, ha újra mennék rá? ha esetleg az aqua kínálatából tudtok valamit, akkor extrán köszi!

  • F.B.I.

    veterán

    válasz palfitom #174536 üzenetére

    Egyeztettem kollégámmal, az ajánlásodat is mazsolázva (nem fog tuningolni, 1080p felé nem fog menni a szeme miatt):
    - Asus Príme A520M-E
    - Ryzen 5 3600
    - 2x8Gb G.Skill Aegis 3200Mhz
    - Aerocool Aero Mini (GPU csak ebben fér el rendesen)
    - Hellhound 6700XT apróról
    - Seasonic B12 550W
    - Cooler Master Hyper T20

    SSD volt. 245.000,-Ft lett a vége. Príma kis játékgép lesz. Köszönöm mégegyszer! :R

    Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

  • Skinny26

    aktív tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Elsősorban UX/UI design munkára, hobbiként programozás és videóvágás. Játszani is akarok vele, főleg multi FPS játékokat, mint pl. CS, Valorant, Quake, Apex. Lehet streamelnék is később.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyen alkatrészem nincs.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Alaplap
    - CPU
    - CPU hűtő
    - GPU
    - Memória
    - SSD-k
    - Tápegység
    - Ház
    4. Mennyi a kereted rá?
    750 000 forint.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Van egy 27" 1440p, 60hz-es monitorom, és tervezek venni egy 24" 1080p, 240hz-es monitort is. A 24"-on játszanék, míg a 27"-on pedig dolgoznék.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nincs semmi plusz, RGB sem feltétlenül szükséges, megvagyok nélküle, és minden bolti legyen.

    Nagyon szépen köszönöm!

    Üdv,
    s

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák