Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxy27

    aktív tag

    Sziasztok.

    Találkozott e már valaki ilyen problémával, és hogy lehetne meg oldani?

    Szóval adott egy wifis nett, a kliens egy mikrotik routerbord, nincs hozzáférés. Én be raktam utánna egy tp-link routert 741.
    Ezzel jön át a szomszéd faluba a net, mert sajna nálam nem lehet fogni másként nettet. Egy edimax ap a kliensem ami bele megy egy 8 portos switch be arra vannak kötve a gépek, és egy tp-link router aminek nincs más szerepe mint a házban lévő wifis eszközöket el látni nettel, switch módban megy.

    Ez működik is rendessen, de az edimax helyére jobb lenne egy 411 routerbord aminek a wlan és a lan -ját bridge modba állítanám.
    És itt kezdődik a probléma hogy ilyenkor sehol sincs nett, de ipcímet minden windowsos eszköz kap.
    Ha át állitom a 411 routerbordot infrastruktura pseoduombridge módra (remélem jól írtam!) akkor minden windows eszköz megy rendesen lehet nettezni, de sajna az androidosok nem kapnak ip címet.

    Tud e erre valaki megoldást?

    Ami érdekes még jó volt a 333 -asom adig az kábelen kapta meg a tettet és wifin osztotta szét de szintén bridge módban volt, azon nem voltak ilyen gondok.

    A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

Új hozzászólás Aktív témák