Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    veterán

    válasz lugosi #102803 üzenetére

    "F 4-5.6, az m43-on mélységélesség szempontjából akkor 2-2.8, nem? " - de annyi. Az már más kérdés, hogy ez kinek sok, kinek kevés. ;)

    Nem tudom, én m43-on nem találtam kevésnek az 1.4-et, különösen a háttér tekintetében. APSC-n volt 35mm 1.8-am és az sem volt ilyen szempontból "vékony". Viszont én divatmajom vagyok és szeretem a szépen mosott (és lehetőleg izgalmas) hátteret. :B

    "Az elképzeléseim szerint a közeljövőben lesz nálam egy FF váz ideiglenesen, és azzal kipróbálom majd a régi manuális objektíveimet" - ezt mondjuk jól teszed. A Sonyt szokták ajánlani ilyenekre, de lényegében szerintem bármi megfelehet, amire adaptálni tudod, és tudsz vele normálisan élességet állítani. Amúgy ha a lencse jó, amit feltekersz, akkor hasítani fog, de analóg képi világgal és leképzéssel. Ha érdekel a téme, akkor javaslom Hispan-t, ő szokott brutál képeket lőni nálam idősebb lencsékkel.

    no1r: "én például szeretek még f2.8-on tele tartományban portrézni." - próbáltam én is, de azért egy egész alakos portét vicces 150mm-en meglőni ezzel a rendszerrel. Nem árt ha van nálad hozzá egy walkie-talkie. :DDD
    Filmes háttérrel mondjuk lehet, hogy teljesen más a szemlélet és az ízlés is, bár mostanában ott is dívlik a mosoda.

    Más: miért van az, hogy nem tudom bekapcsolni M1-mk2-őn a Hi-res módot? Off állapotban van, és nem lehet bekapcsolni. Mit felejtek el? :B

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák