Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz #31733248 #88817 üzenetére

    Azt kellene megértened,hogy a fejlődésnek vannak szakaszai... minél fejlettebb egy régió annál nehezebb a fejlődni és lassul a fejlődés üteme...

    Kina 1 főre jutó GDPje 2/3a a magyar egy főre jutó gdpnek...
    Az eus átlagnak meg a harmada...
    Közben egyre több helyen bukik ki, hogy kamu lehet a kínai adatok egy része...

    S az európai és amerikai cégek látva a 2022es évet biztos vagyok benne, hogy a gyártási kapacitásokat elkezdik országok és régiók szerint diverzifikálni... azaz Kínánál vagy olcsóbb régióba áttenni, vagy új cégeket már máshol alapítani... vagy visszahozni az EUn belülre, azért hogy geopolitikailag stabilabb legyen...

    A robotika fejlődésével is csökkenhet az ember igényes gyártások igénye így már kevésbé éri meg a kínai gyártás ...

    Egyre több és nagyobb akku gyártási kapacitás és know-how kerül az euba és usaba akár kínai cégek útján is, valamint hatalmas mennyiségű könnyen bányászható akku alapanyagokat találtak az utóbbi 1 évben az EUban, dél Amerikában és az Atlanti óceán alatt...

    Összefoglalva én inkább bízok a hanyatló nyugatban...

    Amúgy a következő nagy válságot Kínának köszönhetjük majd szerintem... hogy ez COVID 2.0 lesz már 2023ban, vagy később a kínai ingatlan lufi, esetleg egy Kína taiwan háború azt meg nem tudom...

Új hozzászólás Aktív témák