Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sjay177

    csendes tag

    Erste -> IBCE transzfer
    Csendes tagként olvasgatom a forumot. Köszönöm a rengeteg értékes információt, amit megosztotok! Szerintem többet ér, mint a fizetős "kuruzslások".
    Magam nem tudok hasznosan hozzájárulni a beszélgetéseitekhez, azonban a transzfer tapasztalatomat szívesen megosztom:
    -kimásoltam és összegeztem az általatok megosztott transzfer infokat. Kiszámoltam, mennyibe kerül nekem a jelenlegi TBSZ számláimmal az Erste-nél maradni a lejáratig. Feltételezem, hogy nem fognak csökkenteni a díjakon. Úgy kalkuláltam, hogy a 2 TBSZ lejártakor mindent eladok, átváltok forintra és kiutalok. Ezt összemértem az IB költségeivel, majd igazán könnyű volt a döntés. Transzfer.
    -főként a nort_on féle #110334 hozzászólást követtem.
    -Erste-n eladtam a kisebb összegű devizákat, future-os papírokat, figyelve a T+2 és T+5 napokra.
    -a fenti napok leteltével kalkulálva foglaltam időpontot egy Erse fiókba, megjegyzésben jelölve, hogy TBSZ transzfer lesz.
    -január 26. személyesen leadtam a papírokat.
    -január 29-én hívtak az Erste-től, hogy elengedik a fix és állomány díjakat. Nem fogadtam el. Még aznap elindították az első EUR utalást.
    -két hét csend, ezalatt írtam az Erste-nek és IB-nek is, hogy minden rendben van-e. Állították, hogy persze.
    -február 14-én az egyik, majd 15-én a másik TBSZ papírjai átkerültek az IBCE-hez.
    -február 16-án Erste átutalta a maradék devizát is az IBCE-hez, illetve a normál számláról kiutalta a fennmaradt forintot a saját folyószámlámra (Cib).

    ui: szerintem sokan vannak itt hozzám hasonlóan néma üzemmódban.

Új hozzászólás Aktív témák