Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    Sziasztok!
    Tervezem lecserélni két éves Nokia N82-met egy HTC Tattoo-ra. Az érdekelne, hogy jó választás lenne e szerintetek.
    Amit általában használok:
    - fényképezőgép (emiatt kicsit félek a cserétől, mert se autofókusz, se vaku nincs)
    - FM rádió
    - sok-sok SMS
    - sok-sok hívás
    - sok-sok Wlan-os netezés
    - 1-1x GPS (de inkább csak gyalogos térkép szinten)
    Szerintetek jó döntés lenne a váltás?

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    válasz Sly Bp. #10634 üzenetére

    Bátyámnak az van, és nem nagyon tetszik a Windows felület. Meg nem jó a billentyűzete... nekem legalábbis.

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    Sziasztok újra!
    Elmentem ma a Speedshopba, mert ott ki lehetett próbálni a Tattoo-t, meg még sok másik készüléket. És rájöttem: nem helyettesítheti (az én értékeim szerint) az N82-met. Idegesítenek az állandóan hibázó virtuális gombok. Vagy túl nagy sonka ujjam van, vagy nem tudom. Próbáltam, HTC Hero-t is, meg Omnia2-t és még a híres Iphone-t is de egyiksem jött be nekem. Gombhozragadt vagyok na... Annyira görcsös a gépelés rajta még fekvő módban is, hogy elképzelhetetlen lenne sms-t írni buszon, egy kézzel.
    A másik fele meg, hogy a kamera nem kicsi, hanem nagyon nagy visszalépés lenne. Fényképeztem egy próbát. Az hagyján, hogy zajos a kép, de ami durvább, hogy megnyomom a kijelzőn az elsütés parancsot, és kb 2 mp múlva készül egy elmosott, bemozdult kép... Ömm... Ettől még a K750i-m is jobb volt...
    Hogy ne csak negatívat mondjak: a menü villámgyors, érthető, és jól felépített. Jópofák a widgetek is, de ez így nekem kevés. Így a Tattoo eleve kizárja. Ami megtetszett az a Nokia E72, csak az meg 94ezer forint újonnan. Imádtam a billentyűzetét, és a megszokott jó kis Symbian menü fogadott. Zseniális. A kamera egy hangyányit gyengébb képet csinál mint az N82, de nagyítva (mobilkamera szinten) szép, éles. A szövegbevitel meg nagyon meggyőzött... 100%-os.
    Úgyhogy amíg nem lesz az E72 olcsóbb, addig marad az N82. Engem nem győztek meg az érintőkijelzők... Most sem...

    Tipp mindenkinek: Aki pesti, menjen a Speedshop-ba a (váci út mellett) mert ott akár kibontanak egy gépet és megmutatják.

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    Sziasztok!
    Újabb kiszemeltjeim lennének az N82 leváltására: (a következő követelmények alapján: 2-5MP kamera, GPS, Wifi, FM rádió max 80ezer)
    - LG GW620
    - Nokia E72
    - Samsung CorbyPRO

    A Nokia azért tetszene, mert megszokott Symbian rendszer, csak jobb billentyűzet. Az LG azért, mert olcsóbban meg tudom szerezni mint a Nokiát és Android van rajta. A Samsung meg azért tetszik, mert piszok olcsó, cserébe nincs rá normális GPS szoftver (vagy csak rosszul tudom)
    Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    válasz D@niel #10896 üzenetére

    Igazából nekem is a szívem az E72 felé húz. Csak speciel a GSM line-nál 2ezerrel drágább csak, szóval az nem egy nagy érvágás. Viszont nem tudom, hogy megbízhatóság szempontjából melyik a jobb a Symbian, vagy az Android... Mert a 2 éves N82 mostanában csinál olyat, hogy ha SMS-t akarok írni, vagy hívást akarok kezdeményezni, vagy netezni akarok, akkor random megfagy és újraindul... Fogalmam sincs miért, mert nem telepítettem semmit, szinte eredeti állapotú a cucc, csak az Ndrive van rajta, de az is már fél éve. Szóval nem értem... Emiatt, meg a naponta töltögetés miatt (elöregedett az akku) vagyok kénytelen cserélni.
    És igazából azért nem tudom, hogy melyik legyen (mostmár szűkítve LG és Nokiára), mert nem két év múlva szeretném lecserélni a telefont. Android azért vonzó, mert a korábban említett Speedshop-os túra után nagyon megtetszett a felület, csak a gépelés volt rossz az érintő kijelzőn. Így viszont az ki lenne küszöbölve. A Nokiánál meg van szövegszerkesztő, ami az LG-nél nincs. Ez pedig egyetemen marha jól tud jönni, ha nem akarok egy 3kg-s notebookkal rohangálni egész nap... Az LG-nek utánaolvastam, és egy nappal tovább bírja szuflával mint az e72 (persze függ a felhasználástól is).
    Android, vagy Symbian... Megszokott, vagy új... ez itt a kérdés.... :) (Symbianra nincs iGo, androidra van, viszont Ndrive van mindkettőre amit N82-n használok)

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    Beszúrom az összehasonlító táblázatot: Igazából tökéletesen ugyanaz a két gép (funkciókat tekintve)[link]

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    válasz D@niel #10899 üzenetére

    Igen, újdonság lesz. :) Majd vizsgaidőszak után összehasonlítom jobban a két gépet, de lehet végül LG lesz belőle. Csak az újdonságtól emellett félek is kicsit. Eddig egy kivétellel (SE K750i) csak Nokiám volt (3210, 3330, 6600, N82). Megszokott vasak... De ez csak hiszti...
    Nem tudod, az LG-nek milyen jó a hazai szervizháttere? Mert a Nokiáknak tudom, hogy jó hálózata van. Meg a mostani érintős LG-k mennyire megbízhatóak?

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    válasz D@niel #10901 üzenetére

    Köszi a segítséget! :) Ha vége a sok tanulásnak, ellátogatok egy LG boltba. Ha megvan az új kedvenc, írok róla. :)

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    Sziasztok!
    Karácsonyra mobilvásárláson töröm a fejemet, és tanácsot szeretnék tőletek kérni, hogy maximum 100 ezer forint értékben milyen legjobb okostelefont tudnátok ajánlani nekem az alábbi kritériumoknak megfelelően:

    - 5Mpixel autofókuszos kamera, jó képminőséggel (N82-m van, ahhoz mérten jó kép, nem tükörreflexes nagy gépekhez... gyakran használt fícsör, és ezért lenne egy jó kamera. Tudjak jegyzeteket, és a kirándulásaink pillanatait megörökíteni)
    - Wifi, működő Bluetooth (lásd: LG GW620-ban nem működött)
    - GPS és állandó adatforgalmat nem igénylő navigációs szoftver
    - Naptár, jegyzettömb, gmail szinkronizálás
    - FM rádió
    - 3,5mm jack csatlakozó
    - Adobe Reader, doc, xls txt stb... olvasó
    - QWERTY billentyűzet
    - megbízható szoftver

    Na mármost tudom, hogy vannak erre tesztek, meg leírások 1-1 telefonra, de ilyennel már fürödtem be. Olyan véleményt szeretnék, aki tiszta szívből tudná ezekre a feladatokra ajánlani a telefonját. Tapasztalatok alapján tudjak dönteni.
    Nekem nem fontos a mindenféle extra szoftver és egyéb kütyük telepítgetése, csak az általam felsorolt dolgokat tudja biztosan kezelni.

    Ezekben gondolkodom:
    N900, N97mini, Motorola Milestone, E72

    LG-k kizárva.

    Várom válaszaitokat, és a segítséget előre is köszönöm!

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ismét telefon vásárlás előtt állok, és a tanácsotokat, tapasztalataitokat szeretném kikérni.
    Kritériumaim:
    - Android rendszer
    - Kapacitív kijelző, de nem kell hatalmas méretűnek lennie, videót nézni nem sokat akarok
    - Fm rádió
    - QWERTY billentyűzet előny
    - Jó minőségű felvételeket készítő kamera (gyors képrögzítésre - hogy miután elengedtem az elsütőgombot, azonnal rögzítse a képet, ne kelljen másodpercekig kitartani - és nem túl zajos képminőségre gondolok)
    - működő bluetooth képküldés funkció
    - megbízható telefon

    Ár amiben gondolkodom: 110eFt

    A kiszemeltjeim eddig:
    HTC Desire
    HTC Desire Z (QWERTY miatt)
    Motorola Milestone 2

    Vagy érdemes várnom júniusig, hogy kijöjjön a SonyEricsson Xperia Pro?

    Várom válaszotok!
    Üdv! :)

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    válasz korpicschess #19807 üzenetére

    És a kamerája milyen? Gyors a készülék? Bátyámnak az 1-es van és az valami piszok lassú cucc. 2.2-es frissítéssel rákattint(vagy rányom?) az ember egy programra (mondjuk Angry Birds) majd a készülék malmozik egy jó 6-7mp-t, mintha megfagyott volna és aztán indítja az alkalmazást.
    Én is nagyon szemezek a Milestone2-vel, csak az Fm-rádió hiánya az ami visszatart...

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    válasz korpicschess #19809 üzenetére

    Annyira nem szeretném berhelni a telefont, jó lenne, ha önmagában működne rendesen. :)

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

  • RedBoyforCE

    csendes tag

    válasz RedBoyforCE #19806 üzenetére

    Sziasztok!
    Korábbi írásomhoz kapcsolódóan lenne még az a kérdésem, hogy milyen hátránnyal járhat az, ha Vodafone-nál veszem meg mondjuk a Desire Z-t és nem mondjuk a GSMLine-nál? Árban a Vodafone-os olcsóbb, de az érdekelne, hogy a kártyafüggőségen kívül jár e ez valamilyen szoftveres megkötéssel. (felraknak rá valami extra vodás szemetet, vagy nem telepíthetek valamit, stb...)

    Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

Aktív témák