Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Zsolti900114

    tag

    Üdv mindenkinek! A következő kérdésemet a Milyen mobiltelefont... topikban is feltettem, de ide is berakom, hátha valahol valaki tud segíteni:

    Jelenleg (már vagy 3-4 éve) egy Sony Ericsson K550i-t használok, mivel a típushibának is nevezhető gond kezd rajta előjönni (a fülhallgató/töltő csatlakozójánál érintkezési gondok), lassan gondolkodom azon, hogy lecserélem. Nem döntöttem még el, de nézegetek itt-ott különféle készülékeket.

    Szóval, röviden összefoglalnám a tényállást:

    - Árkategória: igazából nem tudom, de 30-35-40-nél többet nem költenék rá.
    - Használt vagy új: elsősorban újat szeretnék, de jó állapotú használt is elgondolkodtathat.
    - Hol vennéd meg? T-Mobile, vagy független lehet,
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel? Általában hosszabb távon használom az eszközeimet.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Na, passzolom, mert nem vagyok otthon az ilyen Android, meg ilyen dolgokban, kb. annyit tudok, hogy most az Android elterjedt, meg a Nokiákon talán Symbian van. :)
    - Milyen kialakítású telefont keresel? Leginkább azok tetszenek, amelyek a jelenlegi K550-emre hasonlítanak. Jobban bejönnek a hagyományos telefonbillentyűzetesek, nem annyira tetszenek a full érintősök, meg a qwerty-sek sem. Flip/szétcsúsztatható se igazán. Ellenben örülnék, ha fémes/fémházas lenne (Nokia 6303-hoz hasonló).

    A telefont pedig, hogy mire használnám:
    - elsősorban persze telefonálás/sms
    - utazás közben hallgatok rádiót, esetleg mp3-at (.flac formátumot tud már vmelyik?)
    - ha már vennék, nem vetném meg a wifit, illetve az ingyenes navigációt sem.
    - fényképezni nem túl sokat szoktam telefonnal, de azért nem lenne baj, ha a mostani SE szintjét tudná a telefon.

    Amiket nézegettem:
    - Nokia C5-00
    - Nokia C5-03

    ezek közül a 00 tetszene, a 03 az ugye full érintős, így annyira nem. Ellenben árban most ugyanaz a kettő, de a 00-ban nincs wifi a leírása szerint, a másikban meg van, tehát azonos áron nem feltétlen érné meg. Meg a Nokiáknál a fülhallgatóról hallgatott zenét halknak szokták titulálni tesztekben, márpedig zajos buszon ez hátrány lehet. Persze kinek mi a halk...én nem szeretem ha ordít a fülembe a zene.

    Az Androidosokkal kapcsolatban pedig nem tudom, hogy lehet-e velük internetkapcsolat nélkül navigálni valamilyen programmal (ha jól tudom, nem) - ez előny a Nokiának. Mondjuk mintha valahol olvasgattam volna, hogy vannak olyan androidos alkalmazások is, amelyekkel meg lehet oldani, de jobban örülnék, ha valaki ilyen tapasztalatról beszámolna, ha lehetséges. :)

    Nem ragaszkodom márkához, illetve egy jó, nekem tetsző teló esetében engednék szinte bármely fenti kritériumból. Az árat viszont nem lépném túl.

    Összességében szeretném, ha az esetlegesen megvásárolandó új mobil annyira megbízható lenne legalább mint a mostani, mert ezzel minden téren maximálisan meg vagyok elégedve, ha leszámítom azt a problémát, amit az elején említettem.

    Köszönöm a válaszaitokat, tanácsaitokat előre is!

  • Zsolti900114

    tag

    válasz CHIPman #29845 üzenetére

    Értem, köszi.

    Mondjuk a .flactól el is tekinthetünk, annyira nem lényeges.

    Azt leszámítva várom további tanácsaitokat. :)

  • Zsolti900114

    tag

    válasz Ricardo #29857 üzenetére

    Köszi a tippet!

    Utánaolvasgatok. Elsőre nem tetszett, mert olyan furának tűnik képről az alsó rész lekerekítése. De jobban megnézegetve nem csúnya. Megpróbálom megnézni valahol élőben is majd.

    Esetleg tapasztalatod van vele?

  • Zsolti900114

    tag

    Sziasztok, megint itt vagyok, némileg módosított igényekkel:

    SE K550i-met szeretném (nem, nem szeretném de muszáj lesz) lecserélni.

    Szempontok:
    1. megbízhatóság, stabil rendszer (létezik egyáltalán?)
    2. jó FM-rádió és mp3-lejátszás
    3. jó akkuidő
    4. főként klasszikus gombsor, de mostmár lehet behódolok az érintősnek is (de ha érintős, akkor legyen normális méretű, nem olyan kicsi a kezem)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    5. ha beleférne, akkor Wifi
    6. ugyanebben az esetben offline navi

    Ár: eredetileg 40-ig gondoltam, de legyen végső esetben max. 50 eFT.
    Fontos, hogy T-nél, vagy függetlenül venném, másik két szolgáltató kizárva, mert 80%-ban T-seket hívok.

    Eddig a Nokia E52-t kaptam javaslatként, de mondjuk az a T-nél bőven 50 felett leledzik. És hát ugye jó lenne ha választékom lenne (persze, nagyok az igényeim, tudom, de nem cserélgetek évente telefont). Meg hát ennek elég fosvány a kamerája, igaz, fényképezés nem elsődleges feltétel. :)

    Márka/oprendszer-preferenciám nem igazán van, de kicsit talán jobban kedvelem a Sony Ericssont meg a Nokiát, kacsintgatok a HTC felé is, az LG-t viszont kizárom, volt már a családban, de minek.

    Androidot nem ismerem, a Symbian S60-nal ismerkedő stádiumban vagyok (Nokia C5-03). WP7-et sem nagyon vágom, szóval az újabb rendszerek közül semmit.

    Androidon létezik offline navigáció egyáltalán? :P

    Köszönöm szépen előre is, és bocs, hogy megint majdnem ugyanazt kérdezem, kis módosítások vannak azért benne, de tényleg nagyon meg akarom rágni a döntést.

  • Zsolti900114

    tag

    válasz janes74 #30107 üzenetére

    Köszi a választ.

    Viszont azt megjegyezném még, hogy nem zárkózom el semmitől, sőt nekem most minden rendszer új a K550i után. A C5-03, amit említettem, az természetesen nem sajátom, csak pár napig nyomkodtam már, annyi közöm van az S60-hoz is. :)

  • Zsolti900114

    tag

    válasz Dhampir #30116 üzenetére

    Köszönöm a linket!

    Végigolvasgattam az értékeléseket, aztán a PH-topikját is, ott kérdezősködtem is. Több tesztet is megnéztem vele kapcsolatban.

    A vélemények nagyon megoszlanak, amelyik pozitív, az nagyon pozitív, amelyik negatív, az meg nagyon negatív, és sajnálattal bár, de úgy látom, talán rossz tapasztalatból van több (vagy csak az emberek nem írják meg a jót?).

    Míg tesztekben az összeszerelést és anyagminőséget is kiemelik, addig pl. az edigitalon is random összetörő előlapról, széteső "kaszniról" beszélnek (3-4 hónap alatt).

    Nyilván nem találhatok olyan telefont ennyi pénzért, ami tökéletes, de ilyen megoszló vélemények mellett kicsit tartanék kiadni 50+ eFt-ot egy telefonért, miközben alapból 40, nagyon max. 50 körül gondolkodom.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolti900114

    tag

    válasz Zsolti900114 #30106 üzenetére

    Most ahogy keresgéltem, felötlött még két készülék a fenti igényeimre:

    Nokia 6730 Classic
    Nokia 5800

    Előbbiben nincs ugyan wifi, így belép melléjük a C5-00 is, melyben szintén nincs.

    Ezekről valakinek van tapasztalata? Tudom, egyik sem legújabb fejlesztés. :)

    Persze továbbra sem ragaszkodom a Nokiához, csak ezek merültek fel hirtelen.

  • Zsolti900114

    tag

    válasz Necc #30132 üzenetére

    Nézegetem én már szinte mindenhol a neten. :)

    Nem tudom, mennyire reklám, de megkérdezem: melyik webshopok számítanak megbízhatónak? Mert pl. az E52-t láttam már 40-ért is, 45-47-50-60...

    Itt nálunk egy ilyen komolyabb boltról tudok, ők a speedshop partnerei.

    Ja, és ha az érintős symbian zsákutca, akkor mit tudnátok még ajánlani?

    (igaz, hogy érintős symbian, de a c5-03 nem olyan rossz azért, igaz, még csak 1 hete van a családban, de ugyanolyat már csak az összekeverés miatt sem szeretnék)

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolti900114

    tag

    válasz Dhampir #30150 üzenetére

    köszönöm!

    Szerk.: most hogy nézem, mondjuk náluk sem olcsóbb az E52.

    Esetleg Nokia 500-ról vélemények? Arról is olvastam már hideget-meleget.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolti900114

    tag

    válasz CHIPman #30153 üzenetére

    Ingyenes és jó navigáció. :)

    Egyébként pont most olvastam vissza magam, nagyon az jön le, hogy a Nokiához ragaszkodom, pedig nem. Csak talán kicsit tartok az androidtól. Jó, nekem a Symbian is új, az igaz.

    De a valódi ok, hogy még nem is ajánlott senki semmi mást, csak egy E52-t. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Zsolti900114

    tag

    válasz CHIPman #30155 üzenetére

    Gyakorlatilag nincs vele problémám, a méretén kívül. Egyébként is SE-m van, amellyel meg is vagyok elégedve. Azért az Xperia mini ára kicsit sziszegős nekem, szolgáltatónál, meg gsm üzletben is túllépi az 50-es keretemet.

    Viszont azért elnézést kell kérjek, hogy átsiklottam felette, de kifejezetten csak a nekem írott válaszokat néztem, a másnak ajánlott készülékeket nem.

    Így aztán valaki fentebb ajánlotta nekem, hogy nézelődjek a Nokia/Symbian vonalon, ezért kezdtem el a Nokiákat túrni a neten, meg ahogy a C5-03-at nyomkodtam, nem tűnt rossznak.

    Arra viszont sajnos rá kell jönnöm, hogy olyan telefon, amilyet szeretnék, nem létezik.

    Ellenben köszönöm a tippet, utánaolvasgatok az Xperia mininek is, és utólag mégegyszer elnézést kérek, ha követelődzőnek/tolakodónak tűntem, nem akartam - csak tényleg leragadtam még az okostelefon-korszak előtt, és nem akarok sz@rt venni, főleg nem drágán. :)

  • Zsolti900114

    tag

    válasz Dhampir #30160 üzenetére

    Amennyire én tudom, a 701-esen már Belle fut, de elvileg az 500-at is lehet arra frissíteni.

    A linkeket köszönöm, megnézem. Mondjuk az E52 már a hét elején is akciós volt ott, csak nem pont ugyanennyiért.

    Hát mindenesetre a megoszló vélemények nem könnyítik meg a döntésem, a Nokiát van aki isteníti, más szidja - a Symbian egyesek szerint teljesen rendben van, mások szerint kvázi-f.stalicska.

    Mivel Symbian már volt a kezemben Androidot is meg fogok nézni.

    Amúgy van mostanában valami telefon, amelyre érdemes lehet várni (2011 végéig mondjuk).

  • Zsolti900114

    tag

    A mai napon bementem szétnézni 2 gsm-boltba, előadtam, hogy mit szeretnék, meg is néztem, nyomkodtam több telefont.

    (használtakat)
    Samsung Galaxy Minit
    Sony Ericsson Xperiát (nem is emlékszem, melyik volt, annyiféle xperia van, összekevernek) (26 eFt)
    HTC Diamondot (24 eFt)

    és megnéztem az E52-t is, amelyről viszont az eladó is lebeszélt.

    A HTC esetében a rövid üzemidő zavarna, a WinMobile-t meg nem dicsérik sehol.

    A SE és a Samsung meg nem vette be a kártyámat, mert más-szolgáltató-függők voltak. Jövő héten megyek megint, megtetszett az Xperia, mondta a csávó, hogy addigra lehet lesz több is.

  • Zsolti900114

    tag

    válasz Zsolti900114 #30204 üzenetére

    na, beazonosítottam, asszem X8 lehetett amit ott tapiztam.
    Az méretben egész korrekt, nem tudom, hogy mennyit számít az a -1 cm amivel az xperia mini kisebb. Jó, árban is nagy a difi, de azért annyival többet tud a mini talán. Bár nem tudom, megnézegetem tüzetesebben, hogy kihasználnám-e a különbséget.

  • Zsolti900114

    tag

    Sziasztok!

    Megint itt vagyok, de remélhetőleg utoljára kérdezek, előre is köszönöm a türelmeteket, és a segítséget!

    A szempontjaim: megbízhatóság, aránylag nagy kijelző, FM-rádió, wifi, GPS.

    Eddig itt az Xperia minit ajánlottátok, de az nekem a mérete miatt nem igazán tetszik (bár nem zárkózom el tőle 100%-ban, de pl. azt is olvastam a topikban, hogy zenehallgatásra nem érdemes SE-t venni) - felmerült még a Nokia E52, de arról a boltban beszéltek le.

    Amiket én néztem mostanában:

    Sony Ericsson Vivaz (Symbian)
    Samsung Galaxy Gio
    Samsung Galaxy Ace
    Samsung Galaxy 3
    Samsung Wave II (Bada)
    HTC Legend

    Gondolkodtam ezeken kívül számos mobilon még, de a régebbi verziójú androidnál olyan gondokról is olvastam, hogy nem küld/fogad rendesen bluetoothon fájlokat, illetve nem ébreszt kikapcsolt állapotban (pl. X8).

    Ezek árban nagyrészt 40-60 közt vannak, a Legend úgy látom kilóg a sorból felfelé.

    Hasonló méretű/árú telefonok közül keresném a legjobbat, ha a fentieken kívül mást mondotok, azt is megfontolom. Külön örülnék, ha majd leírnátok azt is, hogy melyik miért jó vagy éppen rossz.

    Márkához/oprendszerhez továbbra sem ragaszkodom elvakultan, de kínait nem igazán akarok, a SE eddig bevált, LG-t nem szeretnék. Oprendszerben meg a Badától tartok, hogy kevés rá az alkalmazás (pl. offline navi?). Symbiant itt többen ellenjavallottátok.

    Az androiddal kapcsolatban viszont felmerül az, hogy én feltöltőkártyás vagyok, mobilnetes előfizetésem nincs, tehát a telefon a nettel csak wifin kellene, hogy kapcsolatba kerüljön, amikor böngészni akarok. Tehát nem szeretném, ha egyik pillanatról a másikra lenullázná a kártyámat valami alkalmazás miatt).
    Persze ezeket biztosan be lehet állítani, nem volt még okostelefonom.

    Windows sincs kizárva, ha olyan telefonra lyukadunk ki, amelyen az fut.

    Előre is köszönöm, és még egyszer elnézést kérek azért, hogy már harmadszor teszem fel majdnem ugyanazt a kérdést, de már tényleg szeretnék a végére járni.

  • Zsolti900114

    tag

    válasz Necc #30503 üzenetére

    Nyilván az anyagminőség és a szoftveres támogatás is nagyon számít. :)

  • Zsolti900114

    tag

    válasz Necc #30515 üzenetére

    értem, köszi.

    viszont ilyen csodaromok telepítgetésébe, meg rootolásba nem biztos, hogy bele mernék fogni.

  • Zsolti900114

    tag

    Na, úgy tűnik, találtam egy telefont, amely mostanában érkezik hozzánk, és talán pontosan az én igényeimnek felel meg:

    Sony Ericsson Live with Walkman (WT19i)

    Mi a véleményetek erről? Nekem elsőre nagyon tetszik! Nagyjából az Xperia mini tudását hozza, kicsivel nagyobb méretben, így már ezzel sincs problémám.

  • Zsolti900114

    tag

    Lenne még egy bárgyú kérdésem: ha egy telefon leírásában az szerepel, hogy bővíthető microSD kártyával 16 (vagy 32) GB-ig, akkor az "megeszi" a micro SDHC-t is?

    Gondolom igen, hiszen 4 GB-tól már csak sdhc-t látok.

    (itt kifejezetten a Nokia C5-03 illetve a SE Live with Walkman-re gondolok)

  • Zsolti900114

    tag

    válasz aggleány #30540 üzenetére

    Köszi a választ.

    Mondjuk az SDHC = Secure Digital High Capacity rövidítésből le is eshetett volna, de inkább itt a biztos megkérdezni. :)

  • Zsolti900114

    tag

    válasz trohak #30612 üzenetére

    Édesapámnak van néhány hete C5-03. Elégedett vele.
    Szerintem egész szép képe van a kijelzőjének, az ingyenes Nokia-navigáció egyelőre kiválóan teszi a dolgát, wifi szépen megy rajta.
    Zenehallgatásról nem tudok nyilatkozni, viszont a rádiójának a vétele az nem a legjobb. Az én régi SE K550i-mnek még teljesen jó vétele van ott, ahol a Nokián már semmi.

    Az érintője valóban rezisztív, de ez meg akár ízlés kérdése is lehet.

    A Symbian meg van akinek tetszik, van akinek nem. Talán "készebb" rendszer mint az Android, abból a szempontból, hogy nem feltétlen szükséges azzal kezdeni a beüzemelését, hogy ilyen-olyan programokat töltünk rá - viszont épp ezért talán nem annyira testre szabható. Mondom ezt úgy, hogy én Androidost fogok használni, de még azzal tapasztalatom nincs.

    Szerintem használható rendszer a Symbian is (ezt már előttem megvitatták).

    Még a telefonról: elég gyorsnak tűnik nekem, néhány fagyást tapasztaltunk már, de ilyenkor kvázi magától újraindul. Ez akkor fordult elő, amikor kicsit ide-oda kapkodva kezeltük, kissé besokallt (pl. ha a navigációnál kezdem el megőrjíteni, egymás után gyorsan több útvonalat terveztetve).

    Mivel a Galaxy Minit nem ismerem (bár volt már a kezemben), így nem foglalnék állást, de a Nokia szerintem nem rossz készülék.

Aktív témák