Hirdetés

Aktív témák

  • phare

    aktív tag

    válasz h_143570 #925 üzenetére

    Bizonyára valakivel összekeversz, én egy szóval sem hoztam szóba a NOD32 téves pozitívjait, ebből a szempontból az Avirával vannak bajaim, ennek a megoldásnak egy csomó téves pozitívja volt, csak hogy egy példát említsek legutóbb a NeuroTran 2007 szövegfordító szoftver telepítőjét találta vírusosnak. Egyébként az AV Comparatives tesztjén is csak azért csúszott le a dobogóról mert rengeteg téves pozitívja van. Ezért nem használok Avirát, ha kijavítanák ezt a hibáját nagyon jó szoftver lenne, de így nem kell (ráadásul csúnya a kinézete :)) ).
    A NOD32-vel egyéb szempontból vannak bajaim, pl. a legfontosabb, nem találta meg a kártevőket pár éve mikor NOD32 használtam, brahiból lefuttattam a Kaspy online keresőjét és talált 10 kártevőt vírusokat, trójaiakat, wormokat, volt olyan vírus ami 86 példányban volt a gépemen, de azonnal windows reinstall lett a vége.
    Azóta okosabb lettem, mikor húzós oldalakat nézegetek (nem is kell hogy jelezzen a vírusirtóm), mindig visszaállítom a particiót az Acronis True Image 11-el (mindig van friss mentésem), így tiszta a gépem, már lassan két éves lesz a windowsom újratelepítés nélkül.

    Azon gondolkodom hogy felteszem az F-Protot, állítólag kicserélték benne a motort és a heurisztikát, jó nagy adatbázissal rendelkezik, lehet hogy mostmár nagyon jó vírusirtó lett.

Aktív témák