Hirdetés

Aktív témák

  • zed01

    őstag

    válasz Szellem. #5212 üzenetére

    Sajnos minél erősebb egy biztonsági rendszer annál bonyolultabb. Ezt nem lehet kikerülni.

    Én már linux alatt is egészen hozzászoktam ahhoz, ha egy alkalmazást/játékot telepítek, vagy akár csak frissítem az oprendszert, meg kell adni az admin jelszavam. Kifejezettem hiányolom az XP-ből ezt a feature-t. Most állok egy erősebb gép vásárlása előtt (a jövő héten realizálódik) és gondolkodom azon hogy megveszem a Vistát. Csak nem tudom hogy a régi kedvenc játékaim, gondolok itt a Medal of Honor Allied Assault +kiegjeire, CoD1-re +kieg, Clive Barker's Undying-re, stb fognak-e futni Vistán. Ha nem, akkor inkább nem veszem meg, mert nem vagyok hajlandó lemondani ezekről az örök klasszikusokról. Meg ami még ellene szól, egy Vista több tízezer ft, jó tudom akinek vannak százezrei a hardverre annak legyen néhány tízezer az oprendszerre is, de akkor is. Én úgy fizetek minden szoftverért, mintha a fogamat húznák, most dobjam ki a kemény pénzekért megvásárolt XP-met? A barátnőmnek megoldottam a teljesen ingyenes szoftver használatot, Ubuntu + ingyenes, többnyire a szoftvercsatornából letölthető alkalmazások és így még azt sem mondhatják rá, hogy lop és amire ő használja a számítógépét, arra az Ubuntu több mint elég. Még azt hozzátenném, az is a Vista ellen szól, hogy olvastam egy cikket miszerint ugyanolyan hardveren a processzorigényes feladatok (audio-videokonvertálás, tömörítés, stb) lényegesen lassabban fut Vistán, mint XP-n, nem tudom higgyek-e a tesztnek. Mindenestre az tetszik nagyon a Vistában, hogy a biztonsági megoldásaiban már már kezdi utolérni a linuxot.

    [ Szerkesztve ]

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

Aktív témák