Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaXing

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Nemrégiben vásároltam egy 2013 -as Mazda 6 2.2 CD150 -es autót, amiben 144e km van jelenleg, és hosszú távokon lett használva. Az autó végig márkaszervizben volt szervizelve, ezt a dokumentumok is igazolják. A korábbi tulaj rendkívül korrekt módon tájékoztatott arról, hogy a szervizben azt mondták neki, hogy a típusnál 150e km -nél esedékes egy olajpumpa láncszett csere, ami fél millió forintos tétel. Megkérdeztem egy másik márkaszervizt is, hogy náluk mennyibe kerülne ez a jellegű munka. Ők azt mondták, hogy a lánccsere nem szükséges, elegendő csak a szívótorok tisztitása ok-okozati összefüggés miatt. A lánccal véleményük szerint ilyen alacsony futásnál semmi gond sincsen. A tisztítás ára hasonló árfekvésű, mint maga a lánccsere. Jelenleg elég tanácstalan vagyok, mert úgy gondolom, hogy a szívótorok tisztítása logikus, és szükséges lehet (ezzel mindkét szerviz egyébként egyetért), de a lánccsere talán kidobott fél millió forint lenne plusszba, ahogy a második szerviz mondta. Valaki esetleg tudna bármi infóval szolgálni -akár tapasztalatból-, ami segíthet a döntés meghozatalában?

Új hozzászólás Aktív témák