Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atti1112

    aktív tag

    Sziasztok ! Megtaláltam a kezdőknek való topicot :)
    A kérdés : Feltelepítettem az ubuntut azután a kubuntut azután a xubuntut , de semelyiken nem volt netem :( Tvnetwork-ös vagyok és LAN NET van, van egy FIX IP címem + egy user név + egy password-öm) Megpróbáltam a következőket mindhármon : ALT+F2 és ide beír sudo pppoeconf , erre nem történt semmi.Azután route add default gw 192.168.1.0 Ezt valamelyik hozzászólásban olvastam. A fő gond hogy az IP-met ugye tudom ,de a gateway-ra panaszkodik : írjam be. Kérdem én : honnan szopjam ki ? Hívtam a tvnetwork-ösöket = ők csak windózba tudnak segíteni....Az én egyszerű kis fejemben a static IP-re kell gondolnom,ha fix IP-m van ,nem ? A sima automata dhcp nem csinál semmit.Úgy próbáltam ki ,hogy van-e netem , hogy elindítottam az ubuntuban a FF-ot és azt írta hogy nincs host, ill. nem találja az oldalt és sárga 3szögem van.Ebből azt találtam ki hogy nincs net :) Ha valakinek van ötlete ne kíméljen !

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    Az előző hozzászólásomnál rosszul írtam : nem host-ot nem talál ,hanem server not found-hibát ad ,de a lényeg az hogy nem bírom beizzítani a netet ubuntu alatt, ugyanakkor XP alatt simán megy egy kapcsolat készítéssel és user+pass beírással.Itt (ubuntu) ilyen lehetőség nincs ?

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    Sziasztok !Feltettem a Kubuntu 7.04-et és sikerült 6 óra alatt rá netet faragni :)
    Nem volt egyszerű ,de sikerült.Ezután update-teltem az egész Kubuntut a netről.Le is töltött mindent valami 118 frissítést vagy mit telepített.
    2 kérdésem lenne : ( egyenlőre:))) .A felbontásomat visszatette 640*480 ra
    és nem tudom mit tegyek mert nem engedi visszaállítani 1024*768-ra mivel semmit nem lehet állítani.Ő csak a 640*480 at láttatja.A driverre is azt írja ki hogy VESA.Na most letöltöttem az ATI oldaláról a linuxos drivert de nem tudom miért nem futtatja le. Illetve lefut de valami binary text ablakot dob fel ami Kate felirattal végződik.Ezt nem értem.Segítsetek lécci.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    Egy gyors kérdés : nagyon tetszik a suse 10.3.DE ! Nem tudok internetre menni vele.Ez volt az Ubuntuval is de ott ALT+F2 (konzol) és ott be kellett írnom Sudo pppoe conf és akkor kérte a felhasználó nevemet meg a passwordot amivel tudok internetre menni.Ez Suse 10.3 ban nem megy.Nem érti a sudo parancsot ill. a pppoe-t.Hogyan lehet itt netet kreálnom ?
    Help légyszi ! Köszi előre is.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    Sziasztok ! Nekem is olyan gondom van,hogy nem tudok Suse 10.3 alatt netet csiholni.Az automata DHCP-t simán nem tudja érzékelni: kiírja hogy így nem tud kapcsolódni.Nem is csodálom ,mert Tvnetworkös kapcsolatom van LAN-NET néven fut és egy UTP kábel megy a gépbe, de kell használnom usernevet és passwordöt ! Ha DSL-t próbálom a Yast alól akkor ott megint ez van : DHCP ami ugye nem megy és manuál beállítás ahol kér IP-t ,Hálózati maszkot ,Átjárót meg DNS-t.Ebből én az IP-met tudom azt slussz.Gondolom az Alap Átjáró az egyezik az IP címemmel ,de ha nem ,akkor javítsatok ki.(ezt windows alatt néztem ki CMD paranccsal és ott lekértem az Internetes dolgokat).Ott írt 2 DNS kiszolgálót is.Az fix, ha az IP-m fix ? Ezt sem tudom.Tehát a 4 kérdéséből egyet tudok: az IP-met.A whatismyip.com -on is ezt adja.Tehát ez jó.De a többi háromraa kéne ötlet, vagy egy parancs mint az Ubuntu 7.1 alatt adtam : sudo pppoeconf és lőn: pár kérdést feltett, csak YES-eket kellett nyomogatnom és ott kérte a felhasznevemet meg a jelszavamat és már ment is a NET.Suse alatt nincs valami hasonló YAST parancs ? Légyszi Help ! Ui : Meg nem is értem : ha kéri is a 4 kérdést ,attól még hová fogom beírni a usert meg a passt ? Ui2 : A Yast alatt találtam egy
    DSL meg Hálózati kártya meg ISDN meg még valami ami nem jut eszembe.De ott beleakadtam egy Provider-be vagy mibe és ott kér jelszót meg felhasznevet.Lehet hogy jó helyen jártam ? Bár beírtam, de nem történt változás reboot után sem :( Help !

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #3769 üzenetére

    Tehát Win alatt úgy kapcsolódok hogy
    1. Win xp prof. feltelepít :)
    2. Hálózati kapcsolatok : és itt új kapcsolat létrehozása
    3. Itt ugye jön a nagy varázsló és tovább
    4. Kapcsolódás az internethez (1-es pont)
    5. Kézzel állítom be a kapcsolatot
    6. Kapcsolódás felhasználónevet és jelszót igénylő szélessávú kapcs.segítségével
    7. Ide jön az internetszolgáltató neve majd user és pass.
    8. Kész az ikon ,tedd az asztalra
    9 Dupla katt az asztalon a létrejött ikonon és lőn, van net.
    Tehát : Tuti hogy az IP címem fix ! Ez benne is van a szerződésemben.De aztán semmi más.
    Felhívtam a szolgáltatómat helpért ,de azt mondták csak Windowsban tudnak segíteni Linuxban nem :( Az adatokat próbáltam lelesni az Xp-ről.Futtatás : cmd és itt ipconfig /all
    Itt ki is ír mindent.Nincs routerem meg semmi extrám.Egy szál UTP kábel megy az integrált alaplapi hálókártyámra azt slussz.
    A Suse felismeri a kártyát és néven nevezi.Eddig ok.De annyi mindent lehet beírni ott hogy nem igazodok el rajta.Az Ubuntunál egy parancs és már van is netem.Ott ugye Sudo pppoeconf és sok "yes" enterelés után kér usert meg pass-t és máris van net.Az biztos hogyha engedem hogy a gép próbáljon keresni (automata DHCP) akkor ott nem lát semmit.Az átjárót meg onnan vettem ,hogy azonos az ip -vel mert a Win azt írja ki :)
    Meg megad a Win DNS-eket is ,2-őt.Azokat is próbáltam suse alá betenni de semmi.Lehet hogy nekem valami nincs feltelepítve.Volt olyan aki azt írta hogy azért nem volt nete mert a
    Kinternet nevű cucc nem volt feltelepítve.Én megnéztem és nálam a prepositnál vagy minél ott van és ki is van pipálva.Ha tudsz még segíts ,mert nem szeretem az elvarratlan szálakat és már 4. napja kínozom ezt a dolgot és nem jövök rá.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #3769 üzenetére

    Küldtem egy emailt is hátha abból megtudsz valamit és segít.Mert már nagyon bele őszülök.... :)

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz qwertly #3777 üzenetére

    Én nagyomn egyszerűen csináltam és sejtem h Te mit rontassz el : Ugye nyomni kell egy ALT+F2 -őt és akkor oda kell beírni : sudo pppoeconf DE ! Most jön a lényeg :) abban az ablakban van egy olyan lehetőség hogy terminálban fusson vagy mi ... :) azt pipáld ki különben nem fogsz látni semmit.Asszem nem terminál...fene tudja mi van odaírva.De az első lehető helyen tegyél egy pipát a sudo parancs alatt.Akkor jó lesz.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz Vladi #3774 üzenetére

    Nem találtam a süsüben pppoe parancsot ill. csomagot :( pedig mennyivel 1xűbb lenne az életem :) Lehet hogy csak én vagyok béna....

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #3793 üzenetére

    "Tehát akkor következzen a PPPOE típusú internet elérés beállítása, olyan, amihez kell felhasználó név és jelszó, de az ip cím az dinamikus, tehát nem fix" Én olyan leírást szeretnék Tőled amiben az IP cím fix és kell user meg pass. :) (pppoe)

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #3812 üzenetére

    A Winen nem adok meg egy IP címet sem ! Csak kattintgatok a fentebb leírt módon és beírom a usert meg a passt és kész.Arra gondolok ,hogy eth0 meg eth között variál, mert van hogy van kapcsolat ,de akkor sem jön be egy böngészővel sem egy weblap sem, de van hogy device not present és akkor meg pláne nem.Ezt újraindítással szoktam próbálgatni és van hogy bejön van hogy nem de netezni akkor sem tudok.Ubuntu alatt viszont sima ügy.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    Sziasztok ! Egy olyan kérdésem lenne : Feltettem egy üres vinyóra egy linuxot. Az ugye készített egy ext3 vagy ilyesmi file rendszert. Ezután meguntam a linuxot (minden bonyolultabb mint windows alatt, sokkal több egérkattal lehet megoldani pofon egyszerű dolgokat ) és vissza akartam tenni a vinyót sima ntfs file rendszerre (é).
    Bebootoltam a gépet win98 indító floppyról (!) és Fdiskkel megküldtem a vinyót, majd jött egy format c: /u , ezután egy partition magic-es 0-ázás történt.Ezután kivettem a kisfloppyt majd balhéból kipróbáltam mit tesz a gép.Bekapcs ,majd ugye azt kellett volna kiírnia hogy vinyóról nem tud bootolni és tegyek be egy indító lemezt.Erre kiírja : Grub loading ,Error 22.
    Mindezt formázás stb. ,fentebb leírt dolgok után.Kérdésem : hogyan lehet egy huszárvágással elintézni a linux Grubját ? Másszóval az MBR teljes kinullázását ? Kipróbáltam azt is ,hogy XP-vel írom felül a vinyót és telepítéskor az majd kigyomlálja a Grub-ot, de nem sikerült.
    XP felment, de újraindításnál megint ott volt a grub error és csak reset után jött be az XP.
    Ezt minden újraindításnál eljátszotta.
    Lehet hogy van erre egy grub ölő progi ? :)
    Segítsetek légyszi.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz Siriusb #4536 üzenetére

    Kedves Siriusb ! Nagyon köszi a válaszod ,de nem fogod elhinni : ezt már csináltam és még mdig ott volt a grub error 22 :( Egyébként a kérdésemben feljebb ott volt leírva , hogy xp megvolt)
    Fixmbr meg fixboot is volt ,de a grub nem távozott :)
    Mindig újra reset gombot kellett nyomnom és csak akkor jött be az XP

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz NovaBlue #4537 üzenetére

    Kedves Nova ! Remélem , hogy többé sosem akadok össze grubbal :)
    Valahogyan sikerült kiirtanom a mocskot, de egy vírusnak is elmenne ez a dög.
    Csináltam mindent amit írtál és valamelyik kinyírta, bár nem jöttem rá melyik.
    Lényeg : linuxot soha többé....

    Ja : mondjátok már el nekem ,mint buta windowsos csókának miért jobb a linux ?
    Sima mezei usernak miért ajánlanak linuxot ? Sokkal bonyolultabb megcsinálni azon bármit ,amit próbáltam.Ami windowsban 2-3 egér-katt ,azért linuxban igen csak meg kell izzadni.
    Bár a SUSE 10.3 tök windowsos, de bonyolultabb. Az Ubuntu 7.1 tök windowsos csak bonyoultabb. A játékokokhoz külön emuláló progi kell, pl. wine.Ami meg linuxos játék ,az úgy is néz ki, már bocsi.Akkor mit esznek a linuxon az emberek ?
    Erre keresem a választ, de nem találom.Volt fent ,vagy 6 féle linux de 1ik bonyolultabb mint a másik.Ezt a mazók szeretik ? Nem értem....biztosan bennem va a hiba.Írjatok komoly érveket a linux mellé, hogy értsem miért nagyságrendekkel jobb mint a win.Fagy a windows.Nekem
    SP2-es XP-m van ,amit én faragtam magamnak és eddig 1x fagyott le 3 év alatt.Gyanús hogy valami codeckkel babráltam és azért volt.Azóta Kmplayert használok és abban benne van minden. Én nem akarok linux vs. windows csatát itt a fórumon, csak mondjatok érveket a linux mellett, hogy miért jobb ,egy nehezebben megtanulható és n.átlátható rendszer egy átlagos felhasználónak ? Ugyanis ők vannak többen.
    Köszi.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    Sziasztok ! Egy olyan kérdésem lenne : Linux alatt nem tudok netre felmenni.
    Hozzávalók : Tvnetwork-ös LAN-om van. PPPOE
    Van IP címem : ezt tudom pontosan.
    Van Primary DNS-em + Secondary DNS-em ,ezeket is tudom.
    SUBNET MASK : ezt nem tudom.
    Default Gateway : ezt sem tudom
    Ubuntu alatt simán van egy PPPOE varázsló és ott csak az eth0-át kell megadnom és a felhasználó nevemet + jelszavamat és már megy is a net.
    De sok linuxban nincs ez a varázsló (Slax stb.)és ott kéne hogy tudjam a subnetmask-ot meg a default gateway-t.Ha csak az IP címemet és a DNS-eket adom meg akkor kiírja hogy connetion estabilished ,de mégsincs net.Segítsetek mi lehet a baj ! A Windows alól kilestem a gateway-t de ott az megegyezik az IP címmel (?) A netmask meg 255.255.255.255. De ezeket, beírva linux alá nincs net :( Help me !

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    Sziasztok ! Ha feltelepítem a vinyóra az Ubuntu 8.1 -et ,akkor lenne egy olyan kérdésem ,hogyan lehet Root-ként automatán bejelentkezni,hogy a billentyűhöz hozzá se kelljen nyúlnom ? Köszi.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    Sziasztok ! Egy gyors kérdés : (remélem a válasz is gyors lesz :) ) Feltelepítettem a Slax linux-ot egy USB-re.(Onnan is bootol ,hiba nélkül) El is indul szépen, minden ok.DE.Nem tudtam beállítani a netet rajta.Utánanéztem a dolognak és találtam a Slax oldalán egy olyan modult, ami segít beállítani a netemet. A netem DSL alapú (pppoe) HDSNet (LAN-net), felhasználónévvel és jelszóval.Letöltöttem a modult és sikerült elnidítani a netet.(a tálcán szépen "dolgozik" a két kék monitor ) Letöltöttem a Skype modult is és az is megy, beszéltem is Skypon keresztül haverral.DE ! A fő problémám : semmilyen böngésző progi nem tud megjeleníteni weboldalt.Sem a beépített Konqueror sem a modulként telepített Firefox. Ilyenkor mi a teendő ?

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

  • Atti1112

    aktív tag

    Sziasztok !
    Feltettem egy gyenge gépre a Seven Puppy 09-et. Összesen annyit szeretnék,hogy egy LAN kábellel (crosslink) összekötni a PC-t a Playstation 2 -vel és így futtatni a ps2 játékot PC vinyóról.Magyarul a PS2 a pc vinyójáról nyalná be az adatot.Ez WIN7 alól nagyon szépen működik, de akkor kell menni az erős gépemnek.A WIN7 alatt csak át kell írnom a hálókártya ip-t ,úgy hogy egyezzen a PS2-n látott IP-vel. Lásd lejjebb.Megosztom a PS2SMB mappát,beletolom az Usbutillal a játék isoját és már működik is minden.Ez az IP 192.168.0.2 Kitaláltam,hogy erre a célra van itthon egy P II gépem.Fel is tettem egy xp-t erre a gépre és ott
    is sikerült is megcsinálni ezt a dolgot.Viszont ezen a gépen (P II) nagyon lassú az XP.Ezért találtam ki,hogy feldobok ide egy kicsi,gyors,magyar linuxot.Fel is tettem a fentebb leírt linuxot,gyors,mint atom,de nem tudom bekonfigolni,hogy a PC lássa a PS2-őt.Ezt látom a ps2-n

    - PS2-
    IP 192.168.0.10
    MASK 255.255.255.0
    Gateway 192.168.0.1
    -------------------------------------------------
    - PC -
    IP 192.168.0.2
    PORT 445
    SHARE NAME : PS2SMB

    Ennyi van a PS2-őn beállítva.Na most ,ehhez kell hozzáhangolnom a P II linuxát.
    Ebben kérnék segítséget.
    Attila

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

Új hozzászólás Aktív témák