Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atti1112

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #3769 üzenetére

    Tehát Win alatt úgy kapcsolódok hogy
    1. Win xp prof. feltelepít :)
    2. Hálózati kapcsolatok : és itt új kapcsolat létrehozása
    3. Itt ugye jön a nagy varázsló és tovább
    4. Kapcsolódás az internethez (1-es pont)
    5. Kézzel állítom be a kapcsolatot
    6. Kapcsolódás felhasználónevet és jelszót igénylő szélessávú kapcs.segítségével
    7. Ide jön az internetszolgáltató neve majd user és pass.
    8. Kész az ikon ,tedd az asztalra
    9 Dupla katt az asztalon a létrejött ikonon és lőn, van net.
    Tehát : Tuti hogy az IP címem fix ! Ez benne is van a szerződésemben.De aztán semmi más.
    Felhívtam a szolgáltatómat helpért ,de azt mondták csak Windowsban tudnak segíteni Linuxban nem :( Az adatokat próbáltam lelesni az Xp-ről.Futtatás : cmd és itt ipconfig /all
    Itt ki is ír mindent.Nincs routerem meg semmi extrám.Egy szál UTP kábel megy az integrált alaplapi hálókártyámra azt slussz.
    A Suse felismeri a kártyát és néven nevezi.Eddig ok.De annyi mindent lehet beírni ott hogy nem igazodok el rajta.Az Ubuntunál egy parancs és már van is netem.Ott ugye Sudo pppoeconf és sok "yes" enterelés után kér usert meg pass-t és máris van net.Az biztos hogyha engedem hogy a gép próbáljon keresni (automata DHCP) akkor ott nem lát semmit.Az átjárót meg onnan vettem ,hogy azonos az ip -vel mert a Win azt írja ki :)
    Meg megad a Win DNS-eket is ,2-őt.Azokat is próbáltam suse alá betenni de semmi.Lehet hogy nekem valami nincs feltelepítve.Volt olyan aki azt írta hogy azért nem volt nete mert a
    Kinternet nevű cucc nem volt feltelepítve.Én megnéztem és nálam a prepositnál vagy minél ott van és ki is van pipálva.Ha tudsz még segíts ,mert nem szeretem az elvarratlan szálakat és már 4. napja kínozom ezt a dolgot és nem jövök rá.

    Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

Új hozzászólás Aktív témák