Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -PLevi-

    senior tag

    Sziasztok!

    "Linuxosítani" szeretnék egy régebbi gépet. (Celeron 2,8GHz, 512MB DDR2 RAM)
    Az úgy jó elgondolás, hogy 1-2GB swap (mennyi lenne elég?); 10GB /; a maradék ~200GB /home?

    Lubuntut tennék fel rá, a felhasználási terület kimerül böngészésben és emailezésben. Pluszban csak néhány dolgot tennék fel rá (pl. Libre Office).

    Egyébként a külön partíción lévő /home nem zavar be egy esetleges újratelepítésnél, igaz? Elég sok fontos adat lenne tárolva rajta. Fényképek, plusz az én saját cuccaim is erre a gépre vannak backupolva.

    Régebben már kérdeztem ezzel a géppel kapcsolatban, ugyanis "nem tetszett" neki hogy én mindenáron pendrive-ról akarok telepíteni, sehogy sem tudtam működésre bírni.
    Most kiírtam CD(!)-re a telepítőt, pont ráfért (gondolom direkt). Nos, tetű lassú egy USB 2.0-ás pendrive-hoz képest. Értelemszerűen lassabb, ezt tudom, na de ennyire? Vagy 10 perc mire elindul a telepítő... (Amúgy működik ahogy kell és én is ráérek. :D )
    (Eddig még soha nem telepítettem CD-ről, DVD-ről is csak egyszer (az Win7 volt), ezért furcsállom.

    (#32259) lev258
    Végül is igazad van, ezen ne múljon. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák