Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habell

    tag

    Vásároltam egy LG 55UK6470PLC 4K-s tv-t.
    Falra van szerelve ma lett először üzembe helyezve. Szemből nézve kb.3-4 méter távolságról teljesen fekete háttérnél azt látom, hogy a jobb és a bal alsó sarkában egy nagyobb világosabb kissé zöldes folt van. Csak a teljesen fekete színnél látható, máskor egyáltalán nem. Közelebbről nézve kevésbe észrevehető valamint oldalról sem látni. Ha a tv szélét megnyomom akkor ez a folt kicsit változik...
    Kép hiba, tv hiba lehet vagy ez a normális?
    Ahol vásároltam ott azt mondták, hogy edge ledes a tv ezért látom így. Vásárláskor a boltban ki lett próbálva ott nem lehetett látni..
    Ha olyan filmet nézek aminél alul felül fekete csík van akkor zavaró azért...
    Teljes képernyős dolgoknál meg nincs hosszan fekete annyira...

  • Habell

    tag

    A milyen tv-t vegyek fórumon tettem be ezeket a képeket egy hete kb. elég negatív hozzászólásokat kaptam. A tv típusa LG 55UK6470PLC
    A hozzászólások között volt olyan, hogy a tv-t vigyem vissza kérjem vissza az árát és többet ne vegyek ilyet. Volt aki azt írta, hogy ez a tv ilyen fogadjam el így szokjam meg ezt. A többségében megoldást nem tudott senki csak azt, hogy ez a típus vacak... Nekem az nem fért össze, hogy egy 200ezer Ft feletti tv hogyan lehet vacak.
    Nos az LG szervizes kijött házhoz és megállapította, hogy kijelző hibás a készülék, egyértelmű gyártásnál történt valami... Szétszedte cserélte volna a kijelzőt, de nem is LG kijelző van benne így nem tudja cserélni vagyis eleve nem nyúl hozzá. Most 90 %, hogy a tv-t elviszi és csereutalvány lesz helyette, ebben az értékben vehetek majd egy másikat...
    Az euronicsban vettem a tv-t ahol edge ledest mondtak a tv-re. A leírás szerint meg direct ledes. A telefonos szerviz szerint is ez direct ledes. A helyszínen lévő szervizes szerint meg edge ledes.
    Most vagy senki se tudja, hogy ez milyen ledes vagy én értem félre őket ?
    Másik kérdés most akkor mit vegyek? egy másik LG típust amiről mindenki mást mond, mást írnak le róla, hogy milyen led technológiás meg kijelzős stb??
    ( A szervizes telefonszolgálat nagyon segítőkész volt és gyors, a helyszíni kiszállás is... ha már rendes tv-t nem tudtak csinálni legalább a szerviz jól működik eddig... )

  • Habell

    tag

    válasz blakey #89384 üzenetére

    Próbáltam játszani ezekkel a beállításokkal. A színeket maximum elcseszni tudtam. itt a fekete a nagyon sötét árnyalatokkal volt a gond. Ha a feketéből teljesen szürkét csináltam akkor tűnt el folt. Az meg nem tetszett hogy nincs feketém csak szürke minden...
    A kijelző hibás, csere lesz, vagy új tv... kérdés most akkor milyet vegyek, melyikben lesz jó panel, ami tutira nem lesz foltos bevilágítás hibás, melyik az a technológia? ( oleded leszámítva )

  • Habell

    tag

    Mi a különbség az ultra surround és a dts virtual x hangzásban, melyik a jobb? Illetve Direct led vagy Edge led a jobb ? Két különböző lg tv-t néztem ki és ez a különbség.

    ( Két hónapja húzódik az új Lg tv-m hibája holnap végleg elviszik és vehetek egy másikat az áráért, könnyen lehet, hogy ugyan ez a típus marad mivel nincs árban tudásban más márkában vetélytárs, vagy némi ráfizetéssel eggyel jobb LG tv-ben gondolkodom )

  • Habell

    tag

    válasz verylowskill #89944 üzenetére

    Az 55UK6470PLC tudásban nagyon jó tv szerintem, nekem megfelelő lett volna meg árban is amikor vettem. Sajnos kifogtam egy foltos kijelzőset. 2 hónap kemény káosz után tegnap vitték el a tv-t sikertelen javításokat követően, enyhén tehetetlen volna az LG és a szerviz... az egész eljárásuk katasztrófa volt összességében, hiába segítőszándék egy ponton túl teljesen tehetetlenek voltak... az erélyesebb fellépést követően kaptam csereutalványt a tv-m helyett. most nézhetek újat. Az érdekesség az ahol én vettem a tv-t áruházban ott még egy ugyan ilyen rossz foltos tv-t sikerült eladniuk ugyan ott vannak a foltok. Eléggé elgondolkodtató ez a típus, hogy egységesen cseszték el vagy volt 2 hibás darab egy áruházban egy városban. De nem tartom kizártnak hogy valaki nem veszi észre a foltokat egy fényes világos térben...
    Erről a típusról tudok többet is, de gondold át, én megszívtam vele elég rendesen.

Új hozzászólás Aktív témák