Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lyézi

    csendes újonc

    válasz blakey #99401 üzenetére

    Ezzel együtt tudnék érteni, ha gyári visszaállítás után úgy, hogy nem volt bekötve a net, működött volna. Bár lehet, hogy itt meg automatikusan wifin keresztül kereste a netet a beléptető menünél. De az az érdekes, hogy működött több, mint 1 évet minden probléma nélkül. Ráadásul okádék volt a hálózati megoldásunk. A szomszéd szobából wifin jött át a net egy tp-link jelerősítőre, és onnan ment kábellal ki a net a routerra. Egy ideje ez át lett alakítva végre, kábellal jön át a net a másik routerből a miénkbe. A jelerősítő pedig lekerült a földszintre, hogy ott is legyen wifi. Ez mondjuk régebben okozott problémát, de akkor wifin használtam a tv-t, a mi szobánkban nem volt router (2 gépre 2 kábellal jött át a net a másik szobából), így a fenti router, meg lenti jelerősítő között ugrált minden eszközünk, ezért az hamar meg is lett szüntetve. Egyébként ezek a gány megoldások nem az én szüleményeim voltak, mindenesetre a jelenlegi megoldás stabil, a wifis rossz volt. De így sem volt semmi baja a tv-nek még egy darabig. A 2 probléma egyébként azért függ össze, mivel egy alkatrész (a wifi modul) kezeli a távirányítót is, meg a kábel/wifi netet is. Emellett volt, amikor 1 teljes napon keresztül működött, azután megint nem. :D Illetve, az előző szerelést követően, amikor semmi változás nem történt a hálózatban sokáig, miért lett jó? Először még akkor is wifi-vel használtam, és a beléptető menünél nem tűnt el a kurzor, azonnal látta a wifit. Emellett 2 gép is megy erről a routerről, a telefonok wifijével sincs baj.

    Ettől függetlenül majd átnézem azokat, amiket írtál, és köszönöm a jó tanácsokat!
    A szervizből egyébként azóta nem érkezett válasz. Sajnos, ha nem garanciális úton jönnek ki cserélni valamit, akkor lassú a folyamat kissé, de így legalább (remélhetőleg) rendesen bevizsgálják, nem vakon cserélnek alkatrészt.

    ui.: Elkavarodtam az előző válaszommal, és ugye rosszra válaszoltam, elnézést érte. :D

Új hozzászólás Aktív témák