Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz _BM_ #5737 üzenetére

    itt dolgozó külföldiek ;)
    mondjuk igazából mindegy, csak fizessen és ne amortizálja a lakást. erre leginkább EU-n belüli bérlő hajlandó (és nekem is EU-n belüli a biztonságos, mert ott nem tud eltűnni egy romhalmazt maga után hagyva), szóval eleve úgy kértem az ingatlanosokat, hogy EU-n belüli, lehetőleg nyugat európai legyen a delikvens.
    de amúgy amire ki akartam lyukadni, hogy valószínűleg az elhelyezkedés és a lakás minőségének a kettőse az ami miatt lehet garzont az általad vázolt ár felett is kiadni.
    egyébként nézegettem mostanában a környékbeli kiadó lakások ask árait, simán 300-350€-ért adják őket, szóval esélyes, hogy ha újra is szerződik a bérlőm, nem 280-ért kapja meg a lakást.
    Ha azt vesszük, hogy egy ingatlanos 350-ért kiadja 1 évre, amin nekem 350€ költségem van + egy tisztasági festés mondjuk 250€-ért azaz összesen 600€, akkor 70*12=840€ többletbevételért fizetek 600€-t, ami nem biztos, hogy az évszázad üzletének hangzik, de bárhogy is nézzük, 240/12=20€ többletbevétel, azaz ~300€ alatt nem érné meg kiadnom újra a mostani bérlőnek sem. persze itt feltétel az amúgy egyáltalán nem biztos kiadhatóság 350-ért, de majd meglátjuk, augusztusban hol lesznek az árak.
    csúnya dolog, de az airbnb eléggé felhajtotta az árakat, és ugyan én nem akarok airbnb-zni, de szívesen veszem, hogy ha az általa okozott keresleti piacon én is realizálok némi extra eredményt :)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák